Adana'da En İyi Kebap Nerede Yenir?

Emir

Moderatör
Moderatör
Adana’da kebap yapan yüzlerce lokanta var. Birçok yer kebabı iyi yapıyor ama aradan sıyrılıp fark yaratan bir kebapçı var mı bilmiyorum.

Son yıllarda kebabın yanında makarna, mantar veren lokantaların sayısı arttı. Tabi ara sıcak olarak verilmesinde bir sakınca görmüyorum ama statükocu kebapseverlerden “Kebabın yanına olur mu hiç?” Minvalinde sert çıkışlar da duymadım değil.

Son yıllarda en iyi kebabı Asya kebap’ta yedim diyebilirim. Kebabın yanında gelenler ile birlikte oldukça doyurucu, kebabı da lezzetliydi.

Mahalle arasında salaş tablacı yer romantizmi bende nedense yok. Restoran formunda, lavabosu olan, hijyen kurallarına uyan yerleri tercih ederim. Salaş yerlerde bunlara çok önem verilmiyor. 90’larda değiliz. Biraz gelişime ayak uydurmak lazım. Sonuçta pandemi yaşamış bir nesiliz.

Bilerek anket yapmadım çünkü yüzlerce kebapçı var. Mesajlarda lokantalara değinip diğer kebapçılardan farklı yönlerinden bahsedebiliriz.

Son düzenleme:
@Emir bir Adanalı olarak şunu diyebilirim en güzel kebap küçük yerlerde ve bu işi yıllardır yapan küçük esnafda yenir. Çünkü büyük yerler yüzlerce kişiye yetişmek için fabrikasyon dönmüş bu yüzden görüntü var mekan var lezzet yok.

Ciğerci Edip Usta
İşini Hakkıyla yapan Gerçek Ustalardan. Büyüksaat Kazancılar Çarşısında Yeri.
images (6)

Konu görüntüleyen kullanıcılar