Akia Ultra LF 25 (Metrobüs)

A5001-A5132 arası kodlanmış olup 132 adettirler.

Ultra LF12 modellerinin aksine bu araçları çok başarılı buldum.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Şimdilerde daha çok MR11, 32 serisi, 80T, 85T’de çalışıyorlar.

Bir markanın bu kadar dengesiz araç üretmemesi lazım. Zoru başarıp kolayı beceremediler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Akia aslında İran merkezli bir firma. Ancak son dönemde sanırım Akia İran ortaklık payı azaltıldı diye biliyorum ve bu metrobüs aracının hakları da Türkiye ortağına ait diye duymuştum. Kalite farklılığı belki oradan kaynaklanabilir.

1000138762

A5109’de bugün yangın çıkmış.

Mercedes’ten şaşmayacaklardı…

h***ttps://www.dha.com.tr/gundem/avcilarda-metrobuste-yangin-video-2427444

3 tane yıldızı silin ondan sonra link çalışır.

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle disk sıktığı için ısınıp yangına sebep olmuş olabilir. Araçların garantisi arvar fabrikası da Bursa’da, parçaları da Universal. Yani sorun çözülür. Motor ve yürüyen aksamda sorun yok, birde İmamoğlu döneminde bütün araçlara motor odası yangın söndürme sistemleri ve muhtelif yerlere su hortumu delikleri koyuldu. Bu da yangının büyümesini engeller.

• Beğen
Zaten geldikleri ilk günde bile arızalanmıştı. (A5004’tü galiba)

Salı günü ben de A5129’u arızalı halde gördüm. 16-17 yaşındaki CapaCitylerin yanmasından korkuyorduk, bunlar yanıyor.

Umarım ihalelere alınmazlar artık.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve pesto
Bence metrobüs gibi çok zorlu bir hatta araçların arıza vb. durumlar yaşaması normal, farklı segmentten bir örnek vereyim, daha dün şarjda olan TOGG kendi kendine yandı. Bence utanılacak bir şey yok, mühim olan şirketlerin ve teknik ekiplerin daha iyi çalışmalar ortaya koyup bu durumları en az seviyeye çekmesi. Dünyanın en iyi markaların başına da böyle şeyler gelebilir

Konu görüntüleyen kullanıcılar