Berber Fiyatları

emre1979

Paylaşımcı Üye
Bulunduğunuz yerde ne kadar ödüyorsunuz ? Ben Ataşehir’de 200 TL Bostancı’da 250 TL ödüyorum .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bursa’da bir hayli ucuzmuş. Ben Mersin’de 200 liraya oluyorum. Tıraş olmak için acaba Bursa’ya mı gelsem? 🙂

Bursa’da bir hayli ucuzmuş. Ben Mersin’de 200 liraya oluyorum. Tıraş olmak için acaba Bursa’ya mı gelsem? 🙂
Yakın zamanda 40 ve 50 tl ye kesenler vardı artık utandılar heralde 70 tl yapmışlar geçen günlerde bizim yeşilde 60 tl ye görmüştüm heralde oda 70 yapmıştır gel burda ol traş benim berber 32 yıllık berberim 😄

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Rafet ve Emir
Elazığ il genelinde 80 TL ile 200 TL arasında değişmektedir (Saç kesim ve yıkama). Arada ki fiyat farkı mahalle, avm, eş dost akraba kriterlerine göre oluşmaktadır 😀

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Bir hayli ucuza yapan yerler de varmış. Fiyat skalası oldukça geniş. Lüks berberlerde 500 TL üzerinde yapan bile duydum. Bu devirde berber olmak vardı.

• Beğen
Burası Ankara/Sincan, ben berberime hiç ücret ödemiyorum, çünkü kendimin berberiyim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Çok uzun zamandır gittiğim Balıkesir’de ki berberimde saç traşı 150 Lira.

Sakal traşını berberde olmadığım için fiyatını bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Rafet ve Ali_Adana

Berber, kuaför ve güzellik salonları bugünden itibaren haftanın bir günü kapalı olacak​

Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bu işletmelerin valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır.” denildi.​

Ankara - 01.07.2024​

Ticaret Bakanlığı, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulamasının bugün itibarıyla yürürlüğe girdiğini ifade etti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, sektör paydaşları tarafından Bakanlığa iletilen talep ve öneriler titizlikle değerlendirilerek, ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde 18 Ağustos 2022 tarihinde karar alındığı anımsatıldı.

Devam eden süreçte kapalı olunacak günün, her ilin sektörel yapısı ve işletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla sektörün geniş katılımının sağlandığı çalışmalar yürütüldüğüne ve bu çalışmaların tamamlandığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girecek ve bu işletmelerin valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır.”

Anadolu Ajansı​

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Rafet

Ankara ve İstanbul’daki berberler pazar günleri kapalı olacak​

Ticaret Bakanlığının berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulamasının yürürlüğe girmesiyle Ankara ve İstanbul’daki berberler, pazar günleri çalışmama kararı aldı.​

Ankara - 06.07.2024​

Bakanlık, sektör paydaşları tarafından iletilen talep ve önerileri değerlendirerek berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olmasına karar vermişti.

Söz konusu uygulama 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girerken valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığı tespit edilen işletmelere, idari yaptırım uygulanacağı duyurulmuştu.

Konuya ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz, İstanbul’da bulunan berberlerin pazar günleri kapalı olacağını söyledi.

Akyüz, kararın berberler adına sevindirici olduğunu belirterek “Aslında böyle bir uygulama vardı ancak Bakanlığın konuyla ilgili duyarlı davranmasıyla bu durum yasal zemine oturdu. Esnafımıza yaptığımız anket sonucunda berberlerimizin yüzde 93’ü hafta tatilinin pazar günü olmasını istedi.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu düzenlemeyle berberlerin artık bir gün dinlenerek daha dinç olabileceğine dikkati çeken Akyüz, şu değerlendirmede bulundu:

“Esnafımız eşlerine ve çocuklarına zaman ayıramıyordu, bu nedenle de böyle bir düzenlemenin beklentisi içindelerdi. Valiliğin bu konu hakkında daha önce almış olduğu bir karar vardı. Onlar da bizim talebimiz doğrultusunda pazar günü berberlerin kapatılmasına karar vermişti. Resmi yazı bizlere ulaştığı andan itibaren İstanbul’da berberler pazar günleri artık kapalı olacak.”

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara da kentte bulunan berberlerin artık pazar günleri çalışmayacağını bildirerek “Bu kararı berberler olarak bekliyorduk. Aslında çoğu berber pazar günler kapatıyordu ancak herkes bu kurala uymayınca kapatanlar da açmak zorunda kalabiliyordu. Bakanlığın düzenlemesiyle haksız rekabet ortadan kalmış oldu.” dedi.

Kara, valilikle yaptıkları görüşmede pazar günü berberlerin kapalı olmasının uygun olduğunu belirdiklerini ifade ederek berberlerin söz konusu karardan dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Pazartesi gününden itibaren berberlerin haftanın 6 gün çalışacağını belirten Kara, “Berberlerimiz artık bir gün dinlenme fırsatı bulacağı için daha verimli çalışacak. Esnafımız ailesine ve sevdiklerine zaman ayıramıyordu. Düzenlemeyle berberlerimiz artık kendilerine ve sevdiklerine vakit ayıracak.” diye konuştu.

Anadolu Ajansı​

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Rafet
Hayatımda bu kadar saçma bir karar duymadım. Hadi haftada 1 gün izin olur ama neden pazar gününe sabitlenir? Her berber kendi izin gününü kendi belirleyebilir.

Bursa’da saç ve sakal ve saç yıkama dahil 400,00 TRY

Dublin’de 25,00 EUR yaklaşık 875,00 TRY

Belfast’ta 19,00 EUR yaklaşık 665,00 TRY

Maynooth’ta 30,00 EUR yaklaşık 1.050,00 TRY

Yukarıdaki fiyatlar benim gittiğim Türk berber fiyatları İrlandalı berberler genelde tercih edilmiyorlar, hem kaliteleri düşük hem de fiyatları bir tık daha yüksek

Konu görüntüleyen kullanıcılar