Bursa - Anadolu Arastası Projesi

Berktuğ

Moderatör
Moderatör
Bursa’da yarım kalan dev proje ne olacak? Başkan Özdemir gereken parayı açıkladı

ARASTA-4-800x450

Bursa’da 10 yıl önce temeli atılan Anadolu Arastası Projesi’yle ilgili Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, açıklamalarda bulundu…

Nilüfer Belediyesi’nin yeni Başkanı Şadi Özdemir, görevdeki ilk 1,5 aylık sürecini değerlendirdi…

Özdemir, temeli 2014 yılında atılan ancak yarım kalan Anadolu Arastası Projesi’yle ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:

“Arasta’nın tamamlanması için 800 milyon liraya ihtiyaç var. Nilüfer kaynaklarıyla yapmak mümkün değil. Samsunlular Derneği’nde sordular, Büyükşehir Belediye Başkanı Bozbey de vardı. Bozbey ile çözeceğiz dedim. Bozbey bize devret dedi, ben de kabul etmedim. Sen paraları ver beraber yapalım dedim.

Büyükşehir’in gücüyle birlikte yapacağız. Bütçesinin yüzde 30’unu Arasta’ya ayırma şansı yok, Bize düşen Başkanımız Bozbey ile birlikte burayı ayağa kaldırmak.”

Nilüfer Belediyesi tarafından Türkiye’nin 81 ilinin yanı sıra Balkanlar’dan Kafkaslar’a kadar kültürlerin yaşatılacağı Anadolu Arastası Projesi, 2014 yılındaki temel atma töreniyle hayata geçirilmiş, ancak kaynak yetersizliğinden yarıda kalmıştı.

1421

Kaynak:

• Beğen
Tepkiler: Rafet
Arasta’yı Büyükşehir Belediyesi devralıyor

ARASTA-4-800x450

Bursa’nın çeyrek asrı bulan sürüncemedeki bir başka projesi, Arasta’nın yapımını da Büyükşehir Belediyesi üstlenecek. Meslektaşlarımızın bu yöndeki sorusunu yanıtlayan Başkan Bozbey, Nilüfer Belediye Meclisi’nin bir karar alacağını, kendilerinin de meclisten çıkacak kararla projenin yapımını Büyükşehir olarak üstleneceklerini açıkladı.

Bozbey, 2050 vizyonlu Bursa Çevre Düzeni Planı için de Bursa Planlama Ajansı’nı kuracaklarını, 17 ilçeyi, odaları, devlet kurumlarını işin içine katacaklarını ve 2 yılda da tamamlayacaklarını da ifade etti. Randevu bekleyen bin 400 kişinin sırada olduğunu da vurgulayan Bozbey, bir yandan da işe koyulduklarını sözlerine ekledi.
Kaynak:

Konu görüntüleyen kullanıcılar