Bursa - Nilüfer - Carrefour [AVM]

Berktuğ

Moderatör
Moderatör
babies&mothers, CarrefourSA Bursa AVM 1. katta açıldı! Minikler için en sevimli ve kullanışlı ürünlerle dolu mağazamızda sizi bekliyoruz.

carrefouravm_1

carrefouravm_2

carrefouravm_3

carrefouravm_4

carrefouravm_5

carrefouravm_6

Son düzenleme:
Bursa’nın en değerli yeri artık Atış Yapı’nın

Değerli Tiviport okurları, bugün size önemli bir gelişmeden söz edeceğim.

Hemen konuya gireyim.

Bainbrech A.Ş ile Atış Yapı tarafından 2 yıldır büyük bir gizlilik ile yürütülen, içinde CarrefourSa Alışveriş Merkezi’nin de olduğu Bursa’nın en değerli arazisiyle ilgili sürdürülen çalışmaların nihayete erdiğinin ve devir sözleşmesinin imzalandığının duyumunu aldım . Atılan imzalar ile Bursa’nın en değerli arazi satışı da gerçekleşmiş oluyor.

Henüz satış rakamını teyit edemesem de Türkiye’nin en büyük gayrimenkul satışlarından biri olduğu kesin.

Bir diğer ifadeyle İzmir Yolu’na cephe Bursa’nın en değerli arazisinin sahibi olan Bainbrech AŞ, tüm varlıkları ile birlikte Atış Yapı’ya devroluyor.

Bu devirden sonra Atış Yapı’nın bu arazi de ne yapacağı büyük merak konusu!

Kaynak :

• Beğen
Tepkiler: El-Azizli
Bainbrech A.Ş ile Atış Yapı tarafından 2 yıldır büyük bir gizlilik ile yürütülen, içinde CarrefourSa Alışveriş Merkezi’nin de olduğu Bursa’nın en değerli arazisiyle ilgili sürdürülen çalışmaların nihayete erdiğinin ve devir sözleşmesinin imzalandığının duyumunu aldım . Atılan imzalar ile Bursa’nın en değerli arazi satışı da gerçekleşmiş oluyor.
Bu araziye bursanın en büyük avmsini ve rezidans projesini yapacaklarına eminim sadece biraz zaman geçmeli.

• Beğen
Tepkiler: Rafet
Atış Yapı’nın ön projesi uzun bir süre önce hazırdı, artık nihai projeye geçebilirler

• Beğen
Carrefour zamanında Bursa için çok önemli ve ilkleri barındıran bir projeydi. Lakin artık zamana yenik düştü. Ama konumu ve büyüklüğü itibariyle bir zümrüt değerinde. Atış Yapı Bursa’nın öz firması olarak ve bana göre vizyonu çok büyük bir firma olarak bu zümrütü hakettiği gibi parlatır. Daha önce yaptığı gibi yine Bursa’da eşi benzeri olmayan bir proje hayata geçirir. Bursa ve bölgesinde hatta ülkemizde ses getirecek bir iş yapar diye düşünüyorum. Her iki tarafa da, şehrimize de hayırlı olsun.

• Beğen
Bursa’nın ünlü AVM’si satıldı. 100 bin metrekare üzerine kuruluydu
Bursa’nın ünlü alışveriş merkezi CarrefourSa, Bainbrech Anonim Şirketi tarafından Atış Yapı’ya devredildi. Bu dev arazi, içinde CarrefourSa Alışveriş Merkezi’nin de bulunduğu 100 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Yerine otel ve rezidans yapılması planlanıyor.

CarrefourSa, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunuyor ve konum olarak herkesin ulaşabileceği bir noktada yer alıyor. 2001 yılında açılan bu alışveriş merkezi, 60 bin metrekare kiralanabilir alanı ile oldukça geniş bir alana sahip.

Ancak artık bu alanın kullanımı değişecek. CarrefourSa Alışveriş Merkezi yıkılacak ve yerine otel, rezidans ve alışveriş merkezi inşa edilecek. Yeni inşaatın ne zaman başlayacağı ve CarrefourSa’nın yıkılma tarihi, devir teslim süreci ile netleşecek.

Bu büyük gayrimenkul satışı, Türkiye’nin en büyüklerinden biri olarak kayıtlara geçecek. İzmir Yolu’na cephesi bulunan Bursa’nın en değerli arazisi artık Atış Yapı’nın sahibi olmuş durumda. Bu gelişme, Bursa’nın ticari ve yapısal dönüşümünde önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

bbbbbb.jpg
Alıntı:

• Beğen
Tepkiler: Emir ve Rafet
Bursa’nın ünlü AVM’si satıldı. 100 bin metrekare üzerine kuruluydu
Gerçekten alan çok büyük yapılacak avmnin şuankinin 2 katı büyüklüğünde olacağını düşünüyorum en az 2 katlı olacaktır yer altınada tüm alanı kapsayacak en az 3 katlı otopark yapılacaktır heralde bursanın en büyük otoparkı olur.Avm sonrası en az 20-25 katlı 5-6 blok odunluğun simgesi olacaklar hayırlı olsun en kısa sürede yapılır umarım bu tarz projelere şehrin ihtiyacı var hem iş kapısı açılıyor hemde şehir dahada gelişiyor.

Son düzenleme:
100 dönümlük büyük bir arazi. Konumu itibarıyla Bursa’nın en gözde yerlerinden biri. Atış Yapı Bursa’nın çoğu yerel firmasının aksine mimari açıdan daha nitelikli ve büyük projeler üretiyor. Böyle bir araziye hakkını veren bir proje yapacaklardır. Ancak en az bir 3-4 sene sürer başlaması şahsi görüşüm.

Ben İçerenköy-Kozyatağında bulunan ilk Carrefour gibi ismini değiştirirler ve tadilat yapılır diye düşünüyordum. Çünkü açık otopark kısmı bir AVM çıkacak kadar dev boyutta ama neler yapılacak zamanla göreceğiz. Yeni sahibi Atış Yapıya hayırlı uğurlu olsun.

Böylelikle mevcut dev kiracılarını ve kazancını kaybetmez, üzerine yeni markalar çekerek popülaritesini artırır.

Son düzenleme:
Downtown ve Babylonla 2 tane çok önemli projeyi yaptıktan sonra bu projeyide hayata geçirirlerse gerçekten önemli bir iş yapmış olacaklar bursa için bu 3 büyük avm-rezidans projesi bursa halkınında uğrak yerleri olacak.

Yanlış hatırlamıyorsam ön projede zemin+2 kat AVM ve 18-25 kat aralığında değişen 4 adet bina vardı ve şuan kullanılan açık otoparkın büyük bir kısmı korunuyordu.

Mustafa Bey bu söylediğiniz gerçekleşir ise, özellikle açık otopark kısmının büyük oranda korunduğunu konusu, mevcut avm yıkılmak yerine revize edilmesi veya kısmen yıkılması da söz konusu olabilir.

Yanlış hatırlamıyorsam ön projede zemin+2 kat AVM ve 18-25 kat aralığında değişen 4 adet bina vardı ve şuan kullanılan açık otoparkın büyük bir kısmı korunuyordu.
Projeyi bir gösterseler güzel olacak bursanın en önemli projesi haline geldi tüm gözler burda olacak artık.

Mustafa Bey bu söylediğiniz gerçekleşir ise, özellikle açık otopark kısmının büyük oranda korunduğunu konusu, mevcut avm yıkılmak yerine revize edilmesi veya kısmen yıkılması da söz konusu olabilir.
AVM üzeri bina yapılacağı için bir mühendis veya mimar değilim ama bina statiği için sil baştan yapılması gerekiyordur. AVM yanlış hatırlamıyorsam 2001 yılında açılmıştı, bina olarakata yarı ömrünü tamamlamış.

Konu görüntüleyen kullanıcılar