Bursa - Otoyol-Hasanağa Sanayi Bağlantı Yolu

EfeBursa

Paylaşımcı Üye
Hasanağa Organize Sanayi – İzmir Yolu ve Otoyol bağlantısı sağlanarak yoğun trafik sıkışıklığının önlenmesi hedeflenmektedir.

hasss

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Meksika
Bu projeyle ilgili sürece çoktan başladık dedi alinur aktaş hayırlısı olsun.

Söz konusu bağlantı yolu ile ilgili çalışmalar başladı bu bölgede arazisi olanlarla bir toplantı yapıldı. Yer sahiplerine yolu açarken istimlak edilmeyeceğini kabul etmeleri durumunda tüm parsellerden %55 kesinti yapılarak bölgenin sanayi imarına açılacağını kimsenin mağdur edilmeyeceğini ve belediyenin sırtından büyük bir yükün bu şekilde kaldırılarak yolun tamamlanacağını anlattılar. Biz de yer sahibi olarak o toplantıdaydık. Büyük çoğunluk kabul etti ancak kesintinin çok olmasına sitem edenlere ise biraz tehditkar bir dille kamu yararına istimlak meselesini hatırlattılar. Bu meselenin hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması için çalışmalar devam ediyor. Sonraki aşama ise Küçük Sanayi-Çalı-Kayapa-Hasanağa yolunun bu yol ile birleştirilmesi olacaktır.
Ekran görüntüsü 2024-03-03 115721

Son düzenleme:
Bu meselenin hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması için çalışmalar devam ediyor. Sonraki aşama ise Küçük Sanayi-Çalı-Kayapa-Hasanağa yolunun bu yol ile birleştirilmesi olacaktır.
Bu bağlantının işler duruma gelmesi için 6,5 km lik irfaniye kavşağı-hasanağa sanayi arasındaki yolun ilk bitirilmesi lazım bu yolla ilgili hala bir çalışma başlamadı yer sahipleriyle sizinki gibi bir toplantı yapılmıştır tahminimce umarım en kısa sürede bu yolu bitirirler.

İrfaniye’den Hasanağa Sanayiye yapılacak olan yol bildiğim kadarıyla senelerdir proje aşamasında hatta bu yol için istimlak edileceği yaklaşık 7 sene önce söylenen bir yerimiz var tapuları bile verildi ancak sanırım belediyenin parası yetmedi tamamlamaya. Bu yol için de imara açma kozunu kullanarak yolu düzgün bir şekilde tamamlayabileceklerini düşünüyorum. Şuan için bu yol ile ilgili pek bir çalışma yok. Ama temennimiz yolları en kısa sürede ve en güzel şekilde yer sahiplerini de mağdur etmeden tamamlamaları yönünde.

İrfaniye’den Hasanağa Sanayiye yapılacak olan yol bildiğim kadarıyla senelerdir proje aşamasında
Bu yolun ihalesi dolaylı yoldan yapıldı aslında aralık ayında imar yolları ihalesi altında ben 9 ay önce şikayet oluşturmutum sonra belediyeden arandım bu konuyla ilgili bana bilgi verildi tapular verildikten sonra istimlak çalışmalarına başlayıp yolu yapacağız dediler dediğim gibi bu yol yapılmadığı sürece diğer yapılan yolların çok bir önemi yok tün ana yollar bu cadde sayesinde hem izmir yoluna hemde eski kemalpaşa yoluna bağlanıyor yaza doğru hareket başlar diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Bize yaklaşık 7 yıl önce tarla ve yol tapusunu ayırarak verdiler o günden beri bekliyoruz ki ben belediyenin istimlak bedelini karşılamaya gücünün yeteceğini düşünmüyorum.200 dönüm üzeri istimlak etmesi gerekecek ki şuan bildiğim kadarıyls nilüfer belediyesi borç içerisinde yüzüyor.

Biz 7 yıl öne nilüfer belediyesiyle muhatap olmuştuk yanlış hatırlamıyorsam . Değişim olmuş olabilir o halde. İnşallah mağduriyet oluşturmadan hallederler bu yolu.

Konu görüntüleyen kullanıcılar