Covid19 Pandemisi ve Pandemi Kısıtlamaları

Emir

Moderatör
Moderatör
image

Hepimizin hayatında olumsuz izler bırakan bir salgın olan covid19 neyse ki geride kaldı. Aşı ile birlikte veya doğal süreçte peyderpey azalan ve bugünlerde gündemimizden çıkan bu hastalık hakkında ilk çıktığı zamanlarda oldukça korkutucu senaryolar yazılmıştı. Elbette Dünya genelinde bu hastalıktan kaynaklı ölümler de çok oldu ve hepimizi üzdü. Yine de pandeminin o ilk korkutucu etkisi giderek sönümlendi. Aşı hakkında birçok komplo teorisi yazılıp çizildiyse de aşı olanlar kervanında ben de vardım.Aşı üretilmese kimbilir bugünlerde bu hastalık halen gündemimizdeydi.

Pandemi döneminde en çok aklımda kalan sokakların deterjanla yıkanması, gizli tıraş yapan berberlere yapılan baskın ve plajda tek başına oturan bir adama ceza kesilmesiydi. Aklıma ilk gelenler bunlar.

Benimde aklımda çoğu iş yeri hatta koca koca fabrikalar üretimi durdurmuşken, ölüm haberleri havada uçuşurken Maliye Bakanlığı sağ olsun biz muhasebecileri süresinde beyanname verme gibi bir duruma sokmuştu.

Akıl dışı bir pandemi ve akıl dışı önlemleri ile hayatımızın iki senesinin birileri tarafından nasıl gasp edildiğine şahit olduğumuz bir akıl tutulması pandemisiydi. Hastalığın gripten çok da farklı olduğuna inanmadım, aşılara güvenmedim ve olmadım. Memur olduğum için zorunlu test verme süreçlerinde hasbelkader covid olduğumu öğrendim ve hayatımda geçirdiğim en hafif griplerden biriydi.

Konu görüntüleyen kullanıcılar