Denizli - Buldan

Meksika

Paylaşımcı Üye
Buldan, Denizli ilinin bir ilçesidir Denizli Merkez’e 42 km uzaklıktadır. En yakın demiryoluna 18 km uzaklıktadır. . 2023 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 26.542’dir. Dokumacılık (tekstil) konusunda tüm Türkiye’de meşhur bir ilçedir. İlçeye has olan Buldan bezi dünyaca ünlü bir dokuma türüdür.
Yayla (Süleymanlı) Gölü ve Kestane Deresi ilçenin önemli doğal güzellikleri arasındadır. İlçe sınırları içinde Yenicekent Mahallesi’nde Tripolis Antik Kenti bulunmaktadır. Derbent köyünde ise sulama amaçlı kullanılan Derbent Barajı bulunmaktadır. İlçe dağ yamacına kurulmuştur ve 3 tarafı dağlarla çevrilidir. İlçenin en yüksek noktası 1151 m ile Geleyli Tepesi’dir.

buldanevleri

BuldanBelediye_Foto-1

BuldanBelediye_Foto

FenerBulldan hizmete açıldı​

22 Haziran 2024 Cumartesi

görüntü

görüntü

Buldanlı Fenerbahçeliler Derneği (FenerBulldan), Buldanlı Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Hulusi Belgü tarafından hizmete açıldı.
Buldan Yukarı Çarşı eski Hükümet Konağı yanında hizmete giren FenerBulldan dernek binası açılışına, Buldanlı Hulusi Belgü, Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak ile dernek yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile Fenerbahçe taraftarları katıldı.

Açılışta kendisinin Buldanlı olduğunu vurgulayan Hulusi Belgü “Atalarımın topraklarında olmaktan büyük onur duyuyorum. Her gittiğim yerde Buldanlı olduğumu ifade ediyorum. Bugünde sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Fenerbahçe’mize çok yakışan bir dernek binası olmuş. Camiamıza, Buldan’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Dernek açılışının ardından yapılan genel kuruldaki seçime tek aday olarak giren İrfan Tengiz, FenerBulldan Başkanı oldu.

İHA​

Konu görüntüleyen kullanıcılar