Emlakçılar, Galericiler, Turizmciler, Lokantacılar Kan Ağlıyor

Mehmet1980

Aktif Üye
Yakın zamana kadar kimden ne koparırsam kardır mantığıyla çalışan ve burnundan kıl aldırmayan bu esnaflar şu an en çok ağlayanlar. İçimizde bu meslekleri yapanlar varsa ne düşünüyorlar yazabilirler mi?

Vergi kaçırma konusunda uzman oldukları doğru mu? Milyonluk alışverişi olup asgari ücretli kadar vergi vermedikleri? Kendi aralarında anlaşıp vatandaşı kazıkladıkları doğru mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Marmaris özelinde konuşacak olursam yerli turistlerin hiç önemsenmediğini söyleyebilirim. Esnafın geneli ciddiyetsiz ve sanki sadece yabancılara hizmet etmek için oradalar. Lokantalarda sabah akşam ingiliz maç yayınları, değişik tabelalar ve şov adı altında ilginç gösterilerle zaten yerlilikten uzak bir yer haline gelmişti Marmaris. Şimdi yerli gelmiyor diye serzenişte bulunacaklarına oturup düşünsünler. Kazıkçı ve kavgacı tiplerin doluştuğu bu tatil yerinde yarın yabancıların da seyrelmesi pek olası.

Oteller de genel anlamda pek farksız değil. Yani insan kalitesi her alanda düştü.

Bodrum’da konser veren Ferman Toprak’ın lahmacun isyanı​

Bodrum’da eşiyle birlikte yediği üç lahmacuna bin 900 lira ödeyen Ferman Torak hesaba itiraz edince ‘Burası Türkbükü’ yanıtını aldı.

image

Pınar Kerimoğlu 'nun YouTube yayınına katılan Ferman Toprak , “Herkes de ‘Kim kime hesabı itelerse’ diye yaşıyor. Geçen gün Bodrum konserimden sonra eşimle acıktık, 3 lahmacun 3 ayran yedik, toplam 3 bin 900 TL hesap geldi. 'Bu ne kardeşim, her lahmacuna 1 kilo et mi koydunuz? ben Ferman Toprak’ım dedim. Onlar da bana, ‘Burası Türkbükü’ dediler. Hesabımızı ödedik, kalktık. ” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Turizmgüncel

Konu görüntüleyen kullanıcılar