Hatlarda Sabit Çalışan İETT Otobüsleri

O3208 numaralı Otokar Kent 290LF aracı KM34 hattında sabit çalışmaktadır.

Bu araç yaklaşık 18 aylık bir süreç içinde (dinlenme sürelerini es geçiyorum) 3 ay kadar KM43 hattında sabit çalışıp daha sonra yeniden 6 ay kadar süre ile KM34 hattında sabit çalışmıştır. Bundan sonra ise yine 3 ay kadar KM35 hattında sabit çalışıp yeniden KM34 hattına geri dönmüştür. Araç halen KM34 hattında sabit olarak çalışmaya devam ediyor.

Araç çok nadir olarak başka hatlarda çalıştı. KM34 ile resmen özdeşleşti.

IMG_20230409_194211

Nadir olarak çalıştığı hatlardan biri olan KM33’te çalışırken…

Ayriyetten O1116 numaralı araç da KM33 hattında şu an için sabit olarak çalışmaktadır.

Son düzenleme:
50B Alibeyköy - Bakırköy hattında K1108 ve K1240 kapı numaralı Karsanlar sabit olarak çalışmaktadır.

B5090 kapı numaralı BMC Procity TR, 98E’de çalışıyor.

B5202 ise birkaç gündür 33ES’te.

25A’nın eski sabit aracı olan O1257 kapı numaralı Otokar Kent de şu sıralar 32M hattında çalışıyor.

Son düzenleme:
Daha önce paylaşmıştım. Çoğunlukla KM34 çalışan; sabit hatların aracı O3208 yaklaşık 1 aydır KM33 hattında sabit olarak çalışıyor. Bu hattan sonra muhtemelen yine KM34’e geri dönecektir. Bu aracı farklı hatlarda çalışırken görmeniz pek olası değil.

Sağ orjinal aynasıyla dikkati hemen çekiyor bu araç umarım aynası hiç değişmez. 😁

Son düzenleme:
B5219 ve K1198 hariç yukarıda yazdığım araçların hatları değişmiştir.

B5219 ise çoktandır 98M ile özdeşleşmiş durumdadır. Bir hafta sonunda 33’te görmüştüm. Bunun dışında her zaman 98M tabelasıyla rastlıyorum.

Son düzenleme:
336G - O2245
33 - O3013 (tatilli araç)

B5219’un 98M macerası sona ermiş gibi görünüyor. Artık farklı farklı hatlarda çalışıyor.

33M’nin Topkapı Garajı’na geçmesiyle de K1198 sabit araç olmaktan çıkmıştır.

• Beğen
Tepkiler: Citaro ve Beykozlu
Daha önce paylaşmıştım. Çoğunlukla KM34 çalışan; sabit hatların aracı O3208 yaklaşık 1 aydır KM33 hattında sabit olarak çalışıyor. Bu hattan sonra muhtemelen yine KM34’e geri dönecektir. Bu aracı farklı hatlarda çalışırken görmeniz pek olası değil.Sağ orjinal aynasıyla dikkati hemen çekiyor bu araç umarım aynası hiç değişmez.
Daha önce bu mesajı atmıştım. Araç yuvasına, KM34 hattına geri dönmüştür.

O1107 bir süredir 252 hattında sabit olarak çalışıyor. Değişiklik olur mu göreceğiz yakından takip ediyorum. Zaten tek araç çalışıyor bu hatta haftasonu seferi yok.

Son düzenleme:
O3013 de 33’ten çıktı.

İki gündür O3056 geliyor ama, sabah büyük ihtimalle değişecek. Bu araç Sarıyer’de sabit çalışıyordu.

336G’de şimdilik O1197 var.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Citaro
Bu arada O3036 sanırım zimmetli bir araç çünkü şoförü hep aynı ve sağına soluna bakınca da zaten zimmetli olduğu anlaşılıyor işte stickerlar vs.

Ama şoför bir nokta da hatalı çünkü bir keresinde şeye şahit olmuştum Şişl’de hareket saatini bekliyoruz bu tuttu şoför kabininden indi herkese teker teker camları kapattırdı ve olayın klimayla bir ilgisi olduğunu da düşünmüyorum yani sen yolcuya baskı kuramazsın. Klimayı açarsın ama az açarsan camları açmaya hakkımız var kardeşim iki iki daha dört. Kar da olsa kışta olsa tipide de kalsak yolcu olarak camı açmak istediğimiz zaman açabilmeliyiz. Anlıyorum işini severek yapıyor ama aracı sahiplenirken herkesin aracı olduğunu unutmamalı. O zaman klima açıkken bizde şoför kabinine gidip cam açıksa camı zorla kapattırmalı mıyız? Olmaz yani. Özgürlük gibisi yok. Halka baskı kurmamalı bir şoför. Şişli’de bir biniyorsun kaç saatlik yol. Sen tüm camları herkese kapattırdın tek tek kontrol ettin adeta bir öğretmen edasıyla ee biz o camları açamayacak mıyız sen gelip kapattırdın diye hayır yolda uzun yani.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Soğuk havada camların açılmaması gayet mantıklı bir hareket. Birkaç yolcunun keyfi yüzünden neden diğer yolcular donsun?

Ama sıcak havalarda dediğiniz gibi şoförün laf söylemeye hakkı olmamalı. Klimalar çok yetersiz maalesef.

Son düzenleme:
O3213 bir süredir KM33 hattında sabit. Şimdilik O3225 de bu hatta sabit çalışıyor fakat bu araç sürekli olarak sabit değil. Bir ara yine sabit çalışıyordu sonrasında bir kaç hatta çalıştıktan sonra 130E hattında sabit kaldı kısa süre. Yeniden KM33’e dönmüş. Değişme ihtimali var.

O1105 de KM34 hattında sabit gözüküyor şimdilik.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar