Hayatınızda Görüp Gezdiğiniz Şehirler

Yasin190754

Paylaşımcı Üye
Bugüne kadar görüp gezdiğiniz şehirlerimizi burada paylaşabilirsiniz.

Bense İstanbul dahil 20 şehri gezme fırsatı buldum. Bunlar:

Afyonkarahisar
Ankara
Balıkesir
Bilecik
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Edirne
Eskişehir
Isparta
İstanbul
Kocaeli
Kütahya
Sakarya
Tekirdağ
Zonguldak
Yalova
Karabük
Düzce

Moderatör tarafında düzenlendi:
İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Tekidağ, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Düzce, Kastamonu, Çorum, Amasya, Samsun, Ordu, Trabzon, Artvin, Erzurum, Erzincan, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Kırıkkale, Manisa, Aydın, Muğla, Bilecik, Mersin, Kütahya, Balıkesir, Yalova. Toplam 34 şehir. Bu illerin çoğunun ilçerini de gezip gördüm.

Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Sinop ve Çankırı ise görmeyi planladığım illerimiz.

Son düzenleme:
**Askerlik için Tokat’a gittim 2007 de biraz mecburen gittim .

Onun dışında ; Kocaeli’ye , Tekirdağ’a , Bozcaada’ya gezmeye gittim. Fethiye Ölüdeniz’e gezmeye gittim. Ankara’ya 2 kez gezmeye gittim.** Hava güzel olunca yine Ölüdeniz 'e gitmek isterim .

Ülkenin doğusundan başlayıp sıralayacak olursam;
1-Şırnak
2-Mardin
3-Diyarbakır
4-Bingöl
5-Şanlıurfa
6-Gaziantep
7-Kahramanmaraş
8-Adıyaman
9-Erzurum
10-Erzincan
11-Tunceli
12-Malatya
13-Sivas
14-Rize
15-Trabzon
16-Giresun
17-Ordu
18-Samsun
19-Çorum
20-Tokat
21-Amasya
22-Kayseri
23-Konya
24-Nevşehir
25-Ankara
26-Eskişehir
27-Bursa
28-Balıkesir
29-İzmir
30-Kocaeli
31-Çanakkale
32-Tekirdağ
33-İzmir
34-Antalya
35-İstanbul
36-Elazığ

Şu an memleketim olan Elazığ ilinde ikamet ediyor ve yaşıyorum, bunun dışında listede ki illerden İstanbul da 15 yıl, Kayseri ve Ankara illerinde yaklaşık 2 şer yıl kaldım. Diğer illeri ise son 15 yıl içerisinde çeşitli gezi ve izinlerimde gidip gezip, kaldığım için gördüm.

Şunu da net olarak söyleyebilirim, her ne kadar gezip görsek de aradan çok uzun bir süre geçmese bile gittiğimiz yerlere tekrar gidip gezip görme fırsatı olduğunda bir önceki ziyaretimize göre bile gözle görülür bir değişik yaşıyor şehirlerimiz.

Şimdilik gitmediğim ancak gitmeyi çok istediğim Akdeniz bölgesinde Adana ve Mersin, Karadeniz bölgesinde Bartın ve Karabük, Doğu Anadoluda Van, Trakya da Edirne, Ege bölgesinde ise Aydın ve Muğla taraflarını gezip görmek isterim.

Son düzenleme:
Edirne
Tekirdag
Istanbul
Bursa
Kocaeli
Sakarya
Bursa
Bilecik
Kutahya
Afyon
Balikesir
Izmir
Antalya
Eskisehir
Ankara
Hatay
Adana
Konya
Artvin
Erzurum
Trabzon
Rize
Bolu
Duzce
Manisa
Mugla
Van

41 yillik hayatimda Turkiye icinde seyahat edip en az 1 gece kaldigim sehirler. 🙂

Konu görüntüleyen kullanıcılar