Hepsiburada

mustafag

Paylaşımcı Üye
11.04.2000 yılından beri internet üzerinden hizmet veren alışveriş sitesi.

İstanbul, Şişli’de yönetim merkezi ve Kocaeli, Gebze’de 100.000 m2 alana sahip bir operasyon merkezi bulunmaktadır. Şirket bir Doğan Holding kuruluşudur. 01.07.2021 tarihinde şirketin hisseleri ABD’deki NASDAQ borsasında işlem görmeye başlamış ve NASDAQ’ta işlem gören ilk Türk şirketi olmuştur. 1 Ocak 2023 tarihinden bu yana CEO olarak Nilhan Onal Gökçetekin görev yapmaktadır.

Markalar
  • HepsiJet
  • HepsiPay
  • Hepsiexpress
  • Hepsiburada market
  • Hepsiglobal
  • Hepsilojistik
Bu başlık altında hakkında haberler, sohbetler, gelişmeler ve şikayetleri yazıp tartışabileceğimiz bir başlık olsun.

• Beğen
Tepkiler: Rafet
Premium özelliği satın aldım 19.90 dı şimdi 29.90 yaptılar ama bir kargo zaten bu kadar çok avantajlı ayda bir kaç kere alışveriş yapanlar için en küçük ürüne bile kargo ücreti ödemiyorsunuz.

• Beğen
Premium özelliğini bende kullanıyorum. Hem kargo ücreti ödemiyorum hem de yaptığım alışverişlerden TL kazanıyorum. Elektronik ürün olduğu zaman tek tercih ettiğim platform, sanırım bu eskiden kalma bir alışkanlık 😄

• Beğen

Hepsiburada inovasyon yatırımına hazırlanıyor: Hedef yüksek e-ticaret kültürü oluşturmak​

Hepsiburada “çevre bilinci yüksek e-ticaret kültürü” hedefiyle inovasyona yatırım yapıyor.

hb-gebze

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Hepsiburada, 2023 Sürdürülebilirlik Raporu’nu kamuoyuyla paylaşarak çevre, toplum ve yönetişim alanındaki çalışmalarını detaylandırdı. Raporda, şirketin çevre yatırımları ve sosyal programları geniş bir şekilde ele alındı.

Hepsiburada’nın lojistik platformu HepsiJET, yakıt kaynaklı karbon emisyonunu azaltmak ve verimliliği artırmak için geliştirdiği Çok Araçlı Rota Optimizasyon teknolojisini tanıttı. Karınca kolonilerinin yiyecek taşıma içgüdüsünden esinlenerek geliştirilen ve TÜRKPATENT tarafından tescillenen bu teknoloji sayesinde, araç filosundan optimum sayıda araç kullanılarak toplam seyahat mesafesi yüzde 8 oranında kısaltıldı.

Bu yıl Netlog Lojistik ile işbirliği yaparak “Musoshi” adlı yüzde 100 yerli üretim 21 elektrikli aracı filosuna ekleyen HepsiJET, yıl sonuna kadar bu sayıyı 50’ye çıkarmayı hedefliyor. Elektrikli araçların kullanımıyla birlikte, aylık ortalama 1404 kilometre başına yaklaşık 0,21 ton karbon emisyonunun azaltılması planlanıyor.

Şirketin diğer bir inovasyonu ise, satış operasyonlarındaki verimliliği artırmak ve depo işlemlerini hızlandırmak amacıyla geliştirdiği “Ortak Barkod” uygulaması oldu. Bu sistem sayesinde, şirketin kendi barkodları basılıyor ve ayda ortalama 1 milyondan fazla etiketin basımından tasarruf sağlanıyor.

Geçen yıl yaklaşık 964 bin kilogram ambalaj atığını geri dönüştüren Hepsiburada, ambalajlarını yüzde 100 geri dönüştürülebilir selülozik karton malzemeden üretirken, dolgu malzemelerinde de yüzde 100 geri dönüştürülebilir plastik malzemeleri tercih ediyor.

Kaynak: Son Mühür

Konu görüntüleyen kullanıcılar