İBB Otobüsüm Nerede Uygulaması

Yasin190754

Paylaşımcı Üye
Bilindiği üzere bu uygulama "Mobiett"nin işlevini yitirdiği gerekçesiyle çıkarılmıştı. Amma velakin 15 dakika ve sonrasında gelecek olan otobüsleri göstermeme gibi bir sıkıntısı var. Google Play Store’daki puan ortalaması da 1.6

Sizce bu uygulama Mobiett’den daha faydalı oldu mu?
  • Evet
  • Hayır
0 oylayan

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Ersin
Rezalet bir uygulama. Eski uygulama yavaş olduğu halde otobüslerin durağa geliş dakikasını nokta atışı verirdi. Otobüslerin Marka-Model bilgisine kadar yazardı. Bir duraktan geçen otobüslerden tek tek hatlara tıklayıp hat bilgilerini görebilirdin. Şimdi otobüs hatlarını görmek için aratman lazım arama yerinde yada otobüsün durağa geliş saati yakın olması lazım. Aksi takdirde hatta tıklayıp bilgi alamıyorsunuz. Bir durağa tıkladığınızda sizi dünya haritasına atıyor bazen. Saçma salak bir uygulama yapmışlar eskisini hızlandırmak yerine.

Kesinlikle öyle ama modellerin bilgisinde hata vardı. Otokar Kent 290LF ile Mercedes-Benz Conecto K otobüslerin kapasiteleri birebir aynı yazıyordu. Buna rağmen yeni çıkan bu dandik uygulamadan çok daha iyiydi. Play Store’da 1.6 olan puanı da bu yetersizliğini anlatmaya yetiyor.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Şeyi söylemeyi unuttum. Otobüs güzergahlarını ve bilgilerini yazmıyor bu uygulama. Anca internetten İETT’nin sitesinden bakacaksın mesela güzergah değişikliği oldu duyuru yerinde yazmıyor ama İETT’nin sitesinde yazıyor. Birde şey var, örneğin K işaretli seferler Kanlıca’dan gider. Bu İETT’nin sitesinde yazarken uygulamada yazmıyor.

Arkadaşlar depar güzergahlari hiçbir şekilde göstermiyor uygulama optimizasyonu sıfır eskisi tam acilmazdi ama yine de otobüs detayına kadar gösterirdi şimdi leş hibi oldu bu uygulama hala güncelleme diye ne yapıyorlar anlamıyorum hep aynı uygulama

IMG_20240226_100718

Bu uygulama, Ayvansaray durağında 130ŞT’yi gösterecek kadar dandik. :person_facepalming:t2:

• Beğen
Tepkiler: Emir ve Beykozlu
hocam sabah 7 veya 8 civarı ss aldıysanız 130şt depar güzergahta geçiyo o duraktan normalde geçmediği için yukarıda görünmüyor yani uygulamanın hatası değil.Zaten benim bildiğim yanında mavi otobüs simgesi varsa depar güzergah veya ring çalışıyor kırmızı otobüs varsa normal güzergah çalışıyor diye biliyorum

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu

Konu görüntüleyen kullanıcılar