Infinix Akıllı Telefonlar

Emirhan

Moderatör
Moderatör
Infinix Mobile, 2013 yılında Transsion Holdings tarafından kurulan, merkezi Çin’de bulunan bir akıllı telefon şirketidir. Cihazları birçok ülkede üretilmektedir

Infinix_logo.svg

Şirketin Fransa ve Kore’de araştırma ve geliştirme merkezleri bulunmaktadır ve telefonlarını Fransa’da tasarlamaktadır. Infinix Mobile Asya’da ve Orta Doğu ve Afrika’da yaklaşık 30 ülkede mevcuttur. Şirket ayrıca Pakistan’da üretim yapan ilk akıllı telefon markasıdır.

Kaynak: Wikipedia

Son düzenleme:

Infinix Zero Flip’in tasarımı sızdırıldı: İşte cihazın görüntüleri​

Şirketin ilk katlanabilir telefonu Infinix Zero Flip’in tasarımı, yakın bir zamanda ortaya çıktı. İşte cihazın beklenen özellikleri ve muhtemel tasarımını ortaya çıkaran görüntüleri:

Ekli dosyayı görüntüle indir (6).webp

Infinix , henüz bir çıkış tarihi açıklamasa da ilk katlanabilir akıllı telefonu Zero Flip’in lansmanını duyurdu. Ancak, sızıntılar ara sıra cihazla ilgili ayrıntıları sızdırıyor. Yakın bir zamanda ise tipster Paras Guglani , telefonun temel özelliklerini ve render görüntülerini ortaya çıkardı.

İşte Infinix Zero Flip’in beklenen özellikleri:​

Tipster Paras Guglani’nin sosyal medyada yaptığı paylaşıma göre telefonda 120Hz yenileme hızına ve 1056 x 1066 piksel çözünürlüğe sahip 3.6 inçlik bir AMOLED kapak ekranı yer alacak. Ön tarafta ise 1080 x 2640 piksel çözünürlüğe, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,9 inçlik bir AMOLED bir ekran bizleri bekliyor. Açıldığında 7,64 mm kalınlığına sahip olan cihaz, katlanmış haldeyken 16,04 mm ölçüsünde olduğu için Samsung Z Fold 6’dan yaklaşık 4 mm daha kalın olacak.

Ekli dosyayı görüntüle indir (7).webp

MediaTek Dimensity 8020 işlemciyle eşleştirilmiş Infinix Zero Flip, 8 GB RAM ve 512 GB depolama alanıyla gelecek. 4720mAh batarya ile gelecek cihaz, yazılım tarafında ise Android 14 tabanlı XOS 14.5 çalıştıracak. Ayrıca arkada 50 MP ana lens ve 50 MP ultra geniş lensten oluşan ikili arka kamera kurulumuyla gelmesi beklenen cihaz, ön tarafta da 50 MP selfie kamerasına sahip olacak.

Rock Black ve Blossom Glow olamk üzere iki farklı renk seçeneğiyle gelecek cihaz; 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC ve bir USB-C port bağlantılarına sahip olacak. Ayrıca eski sızıntılar ise Zero Flip 5G’nin stereo hoparlörler, çift yüksek kaliteli mikrofon ve DTS, Hi-Res Audio ve TUV sertifikası desteği sunacağını ortaya çıkarmıştı.

Kaynak: DonanımHaber

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sezgin_ist
2024 yılı başlarında bir yakınıma yeni, kaliteli, kapsamlı ve ekonomik bir telefon araştırması yaptığımda karşıma bu model geldi. Bunun üzerine bir kaç marka ve model ile yapmış olduğum kıyaslama neticesinde bu markanın not 30 pro 128 gb modelini aldım. Gerçekten de telefon emsalleri ile kıyaslandığında mükemmel özelliklere sahipti. Ancak yakınım bu telefonu 2-3 ay kullandıktan sonra hatalı bir şekilde düşürüp tam cam kenarından darbe alması sonucunda ekran kırılmasına sebep oldu. İnternet üzerinden garanti kapsamında yetkili servis araştırması yaptığımda karşıma bazı kullanıcı hatalı servis hizmetleri karşılığından 3 ila 5 bin TL arası fiyatlar çıkınca bulunduğum şehirde ki tanıdık bir esnaftan yapmak istedim. Ancak esnaf arkadaş telefonun daha yeni olduğunu, işlem yaptığı takdirde garanti dışında kalacağını, yaklaşık olarak iyi bir ekran ve işçilik olarak 1.500,00 TL masrafım olacağını bunun yerine servise göndermemi, oradan çıkacak fiyata göre hareket etmemi, şayet 2-2.5 arası bir fiyat çıkarsa serviste yapmamı önerdi. Bunun üzerine servis ile iletişime geçerek kayıt oluşturdum. Ancak bu görüşmede yetkili kişi göndereceğim telefona bakılarak fiyat için geri dönüş yapılacağını, kabul etmemiz halinde işleme devam edeceklerini bildirirken, kabul edilmediği takdirde işlem yapılmadan gönderileceğini belirtti. Telefon tarafımca servise gönderildikten 2 gün sonra benimle iletişim kurularak telefonun kullanıcı hatası olduğu bu nedenle garanti kapsamında olmadığını, yapılacak ekran değişimi ve bir kaç işlem için 5.700,00 TL gibi bir rakam talep edildi. Bu telefonun faturalı ve garantili 0 fiyatı internette yaklaşık 7-8 bin TL olduğundan bu fiyatı kabul etmeyerek cihazın geri gönderilmesini talep ettim. Bunun üzerine telefonuma bir mesaj geldi. Mesajda telefonun servisten çıkış yapılması için 960,00 TL gibi bir rakamın servis işlem bedeli adı altında ödenmesi aksi takdirde cihazın çıkışının yapılmayacağı ve mesuliyet kabul edilmeyeceği yazmaktaydı. Mecburen bu fiyatı ödeyerek telefonu geri istedim, üstüne bir de 200 TL civarı bir kargo ücreti ödedim.
Farkındayım lafı biraz uzattım ancak İNFİNİX marka model telefonlar gerçekten fiyat performans olarak çok iyiler, ancak alt yapısal servis sıkıntıları çok yüksek, çünkü markanın kendi servis ağı bulunmamakta, servis için özel bir firma ile anlaşılmış ve bu firmada istediği gibi atını oynatmakta. Sözde bana gelen bilgilendirme mesajının alt kısmında bir link var ve bu linke tıklanıldığında, servis ve müşteki arasında kabul edilecek sözleşme bilgileri bulunmakta, ancak bu sözleşmede de kesin bir şekilde servis fiyatları yer almamaktadır.
Özetle böyle bir telefon yine alırım, ancak garantili olsun diye kesinlikle ısrar etmem.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar