İstanbul Anlık Trafik Yoğunluğu

wow_Admin

Yönetici
Yönetici
İstanbul Trafik Yoğunluğu Paylaşım Sayfası

ee

İstanbul’da tatil sonrası haftanın ilk iş gününde trafik akışı sakin​

İstanbul’da 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ardından haftanın ilk iş günü, bazı bölgeler hariç trafik akışının sakin olduğu gözlendi.​

Fatih Sultan Mehmet ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Avrasya Tüneli’nde, Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na geçişte ve bağlantı yollarında trafik yoğun.

Avrupa Yakası’nda TEM Otoyolu Ankara istikametinde, Avcılar ve Kağıthane bölgesinde trafik ağır seyrederken, kalan bölgelerde yoğunluk bulunmuyor.

D-100 kara yolunda da Ankara istikametinde Avcılar, Küçükçekmece ve Zeytinburnu ile Halıcıoğlu arasındaki bazı bölgelerde kısmi yoğunluklar yaşanıyor.

Anadolu Yakası’nda ise TEM Otoyolu Edirne istikametinde Sancaktepe ve Ataşehir mevkisinde trafik yoğunlaşırken, diğer bölgeler akıcı ilerliyor.

D-100 kara yolunda, Bostancı ve Kartal arasında da her iki istikamette bazı bölgelerde hafif trafik yoğunlukları oluştu.

Kentte tatil öncesi ve okulların eğitim öğretime devam ettiği dönemde özellikle pazartesi günleri sabah yüzde 70’leri aşan trafik, İBB Trafik Yoğunluk Haritası verilerine göre, bugün 09.20 itibarıyla yüzde 35 olarak ölçüldü.

Anadolu Ajansı

• Beğen
Tepkiler: Emir ve HasanTürk

İstanbul’da okulun ilk günü trafik yoğunluğu​

İstanbul’da yeni eğitim-öğretim yılının ilk günü sabah saatlerinde trafik yoğunluğu oluştu.​

İstanbul’da yeni eğitim-öğretim yılının ilk günü sabah saatlerinde trafik yoğunluğu oluştu.

İstanbul’da 2024-2025 Eğitim-Öğretim yılının ilk günü bugün başlıyor. Haftanın ilk iş günü, okulların da başlaması ile birlikte sabah saatlerinde İstanbul’da trafik yoğunluğu oluştu. İstanbul’da İBB trafik yoğunluk haritasına göre saat 08.00 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 58’e ulaştı.

Kaynak: Halk TV

Son düzenleme:

İstanbul’da haftanın ilk iş günü yağışın da etkisiyle trafik yoğunluğu arttı​

İstanbul’da haftanın ilk iş günü ve aralıklarla etkili olan yağış nedeniyle sabah saatlerinde bazı bölgelerde trafik yoğunluğu yaşanıyor.​

Sabah erken saatlerde başlayan okul mesaisi ve işe gidenlerin oluşturduğu kalabalık dolayısıyla kentin Anadolu ve Avrupa yakalarında D-100 kara yolu, TEM Otoyolu ile bağlantı yollarında trafik yoğunluğu arttı.

Yağışın da aralıklarla bazı bölgelerde etkisini sürdürdüğü kentte, Avrupa Yakası’nda D-100 kara yolunun Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bakırköy ve Zeytinburnu mevkilerinde yoğunlaşan trafik Haliç Köprüsü’nün girişlerinde de çift yönlü olarak yavaş ilerliyor.

Kara yolun Okmeydanı Mecidiyeköy istikameti 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yönünde de trafik yoğunluğu yaşanıyor.

TEM Otoyolu’nda ise Kağıthane Gaziosmanpaşa istikametinde trafik ağır ilerliyor. Mahmutbey gişeler mevkisinde trafik akıcı seyrederken, bağlantı yollarında ve Bağcılar, Esenler arasında yoğun ilerliyor.

Anadolu’dan Avrupa’ya geçişte yoğunluk arttı​

Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na geçişlerin sağlandığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Avrasya Tüneli girişleri, buralara bağlanan ana ve ara yollarda trafik yoğunluğu yaşanıyor. Yağışın da etkisiyle sürücüler yavaş ilerliyor.

TEM Otoyolu’nun Ataşehir, Ümraniye ve Kavacık mevkilerinde yoğunluk yaşanırken, D-100 kara yolu Ataşehir, Maltepe, Erenköy, Bostancı, Kadıköy mevkilerinde de trafik yavaş seyrediyor.

İBB Cep Trafik Haritası verilerine göre, sabahın erken saatlerinde trafik yoğunluğu Avrupa Yakası’nda yüzde 63’e, Anadolu Yakası’nda ise yüzde 87’ye ulaştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

• Beğen
Tepkiler: sezgin_ist ve Emir

Konu görüntüleyen kullanıcılar