Malatya Ulaşım Haberleri

Malatya Viyadüğü 21 Gün Kapalı! Servis Araçlarının Gideceği Güzergah Belli Oldu…​

Malatya’daki Turgut Özal Viyadüğü, 27 Ağustos’tan itibaren 21 gün sürecek bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle gece yarısından itibaren tek taraflı olarak trafiğe kapatılacak. Ulaşım, Kayseri istikametinden Malatya istikametine tek yönlü sağlanacak.​

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’ta yaşanan asrın felaketinde bölgede bulunan birçok köprü ve viyadük Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından bakıma alınıyor. Bu kapsamda Malatya’da şehrin batı girişi Beylerderesi’nde bulunan Turgut Özal Viyadüğü de bakım ve onarıma alınıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda viyadüğün 27 Ağustos Salı günü gece yarısından itibaren tek taraflı olarak trafiğe kapatılacağı açıklandı. Ulaşımın 21 gün boyunca tek taraflı yapılacağı belirtilirken onarım çalışmaları kapsamında ilk aşamada Kayseri istikametinden Malatya istikametine doğru viyadüğün tek tarafının taşıt trafiğine kapatılacağı bildirildi.

Yetkililer, köprüde özellikle OSB’deki fabrikalardan çıkacak servislerin katılımı ile yoğunluğun oluşmaması adına servis ve ağır tonajlı araçların Kuzey Çevre Yolu’nda bulunan Hekimhan Kavşağını kullanabileceklerini ifade etti.

Kaynak: Malatya Net Haber

Ekli dosyalar

• beylerderesi-viyadugu-bakima-a_1724679962_wbQsgo.webp
    109.1 KB · Görüntüleme: 0

TÜM TEDBİRLER ALINDI​

9 Eylül tarihi itibariyle başlayacak olan 2024-2025 Eğitim Öğretim yılının başlayacak olmasından dolayı olası mağduriyetlerin yaşanmaması için otobüs ve trambüs seferlerinde yeni düzenlemeler yaptık.

Yaklaşan yeni eğitim öğretim yılına yönelik yaptığımız hazırlıklar kapsamında yeni dönemde aksaklıkların yaşanmaması, öğrencilerin ulaşımda sıkıntı çekmemesi için bazı tedbirler aldık. Yoğunluğun yaşanacağı hatların sefer aralıkları yeniden düzenlenerek gerekli görülen bölgelere ek seferler ve takviye araçlar verilecektir.

“Trambüs Sefer Aralıkları 6 Dakikaya İniyor”

Özellikle Malatya’nın en yoğun geçen hattı olan MAŞTİ-Üniversite hattına çalışan trambüs hattının sefer saatleri yeniden düzenlendi. Yetkililerin konuyla ilgili yaptıkları açıklamada sefer aralıklarının 8 dakikadan 6 dakikaya düşürüleceği belirtilerek; “2024-2025 eğitim öğretim döneminde 22 trambüsle söz konusu hatta hizmet verilecektir. Yeni eğitim öğretim dönemiyle birlikte 22 araçla düzenlenecek seferlerin aralıkları 6 dakikaya inecektir. Seferler, yolcu yoğunluğu ve gelecek talepler doğrultusunda gerekli görüldüğünde yeniden gözden geçirilerek ihtiyaç halinde körüklü otobüs takviyesi yapılacaktır” denildi.

2024-2025 Eğitim Öğretim Sezonuna Hazırız

Ayrıca depremde ağır hasar alan yapıların büyük kısmının yıkımlarının tamamlanmasıyla açılan güzergahlarda hizmet veren otobüs sefer planlamasının da okulların açılacağı güne göre ayarlandığı bildirildi. Yapılan toplu taşıma planıyla MOTAŞ’a ait 119 otobüs ve 64 adet özel halk otobüsünün kesintisiz hizmet vereceği belirtildi. Tüm araçların bakım ve onarım işlemlerinin bitirilerek yeni eğitim öğretim sezonuna yetiştirildiğinin vurgulandığı açıklamada; “2024-2025 eğitim öğretim sezonuna hazırız. Malatyalılara daha iyi hizmet verebilmek için araç filomuza 20 araç daha kattık. Araç bakımlarımızı yaptık ve personel açığımızı bir nebze tamamlama yoluna gittik. Yeni sezona Malatya hazır, biz de hazırız” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Motaş

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HEKİMHAN’DA YOL ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR​

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Hekimhan ilçesi Kocaözü ve Girmana mahallelerinde asfaltlama, bakım onarım ve yama çalışmalarını tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerinde ulaşım ağını genişletmek, vatandaşların konforlu ve güvenli yollarda seyahat edebilmelerini sağlamak için yol çalışmalarına devam ediyor. Malatya’nın birçok noktasında yol çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi Hekimhan ilçesi Kocaözü ve Girmana mahallerinde de yol çalışmaları yaparak, bölge sakinlerine kaliteli ulaşım imkânı sağlıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hekimhan ilçesinde yapılan yol çalışmaları kapsamında Hekimhan Girmana Mahalle yolunda 20,16 km. asfalt, bakım onarım, yama ve 2,31 km greyderli BSK serim imalatı yapıldı. Hekimhan Kocaözü mahalle yolunda ise 4,84 km. asfalt, bakım onarım ve yama çalışması gerçekleştirildi.

Yapılan yol asfalt, bakım onarım ve yama çalışmalarıyla birlikte Kocaözü ve Girmana mahalle sakinleri konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er’e teşekkür ettiler.

buyuksehir-belediyesihekimhan-da-yol-calismalarini-surduruyor_6431

Kaynak: Malatya Büyükşehir Belediyesi

Ekli dosyalar

• buyuksehir-belediyesihekimhan-da-yol-calismalarini-surduruyor_9334.jpeg
    buyuksehir-belediyesihekimhan-da-yol-calismalarini-surduruyor_9334.jpeg
    387 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Şehrimizin ulaşım altyapısını güçlendirmek ve hemşehrilerimize daha konforlu bir yaşam sunmak için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz.

📍 Dilek Yolu’muzu Şehir Mezarlığı Kavşağı’na bağlayan 800 metrelik yolumuzda yaptığımız asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledik.

Kuzey Kuşak Yolumuz ile Kuzey Çevre Yolu’muzu şehir merkezimize bağlayan yolumuz, 30 metre genişliğiyle ve 2x3 şeridiyle sürücülerimize güvenli ve konforlu bir ulaşım imkânı sağlayacaktır.

✅ Dünya Kayısı Ticaret Merkezimizin ve Buğday Pazarı’mızın ulaşımını güvenli ve konforlu hale getirecek olan yolumuz aynı zamanda şehrimizin ekonomik canlılığına da katkı sunacaktır.

Gece gündüz demeden çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Elinize yüreğinize sağlık.
184457

184459

184500

184501

Alıntı: Sami Er / X

Büyükşehir Belediyemiz, merkez kırsal demeden, yol sorunlarına kalıcı çözümler üretmek ve ulaşım ağını güçlendirmek için yoğun mesai yapmaya devam ediyor.

:round_pushpin:Hekimhan - Güzelyurt ve Kurşunlu Mahallelerinin ana yol ve grup yollarında sıcak asfalt, bakım-onarım çalışmaları yaparak yolları daha güvenli ve konforlu hale getiriyor.
015608

Alıntı: Malatya Büyükşehir Belediyesi / X

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar