Mazide Kalmış ESHOT/İZULAŞ Hatları

Tam35

Paylaşımcı Üye
Mazide kalmış ESHOT/İZULAŞ hatları ile ilgili bilgileri ve anıları bu konuda yazabilirsiniz.

Benim için en nostaljik hatlar 102, 162, 169 ve 502 'idi, 162 ve 169 hatlarının kaldırılması çok kötü oldu, neyse ki hala 102 ve 502 hatları var.

Kemalpaşa’da 988 hattının tarihi ise 765 Kemalpaşa-Bornova Metro olarak başladı, Evka-3 metro istasyonu açılınca hat oraya kaydırılıdı, bir kaç yıl önce ise numarası 988’e çevrildi (bunun nedenini asla anlamış değilim)

Benim içimde ukte kalan hatlardan biri 158 Çamlık - Basmane hattıydı. Eskiden basmane hatları çoktu ve ben bu hatta 1 kere binemeden kapanmıştı 🥲 bir de 172 hattı gaziemir semt garajı - kemer aktarma merkezi hattı vardı lise 1 zamanlarında 1 kere bile binemeden kapanmıştı hat.

Son düzenleme:
607 ayakkabıcılar sitesi balçova hattı vardı ışıkkent ayakkabıcılardan kalkar otogar mtk yeşildere karabağlar semt garajı aktepeden geçip çevreyolundan öyle balçova tarafına giderdi. Çok güzel bir hattı. Keşke tekrar açılsa ama aktarma kurulu sistemde açılması mümkün görünmüyor.

Son düzenleme:
Bornova’ya veya Otogar’a giderken o minibüsleri görüyorum evet, muhtemelen Kemalpaşa veya Ulucaktan otobüsler kadar sık sefer yapıyorlardır, Bornıva Merkez istasyonu yapıldığı zaman hatlarda değişiklik olacak mı diye bekleyip göreceğiz.

[No message]

Ekli dosyalar

• 1000002782.jpg
    1000002782.jpg
    72.6 KB · Görüntüleme: 1
Zamanında 205 Çamlıkule - Gümrük Hattı vardı. Şimdiki 805 Çamlıkule - Şirinyer AKT. Hatti ile aynı güzergahta gidiyordu birtrek 205 Şirinyer’den Gürçeşmeden geçerek Gümrüğe gidiyordu. Günümüzde 205 yerine oluşan körüklü hat ihtiyaci 171 hattı ile sağlanıyor.

Konu görüntüleyen kullanıcılar