Mersin ÖHO Hatları Yeterli mi?

Emir

Moderatör
Moderatör
Mersin’de Mezitli istikametine giden koop ve belediye otobüsü hatları bir hayli fazlayken ÖHO’larda sanki yeterince hat olmadığını fark ettim. Bahçelievler, Eğriçam ve Viranşehir tabelalı turuncu özel halk otobüsleri GMK bulvarında yoğunlaşmış. Sadece Eğriçam otobüsleri Babil kavşağından sola dönüp Cengiz Topel caddesi üzerinden Soli yönüne doğru gidiyor ve Soli Center kavşağından tekrardan GMK’ya çıkıyor. Otobüslerin birçoğunun da eskidiğini söyleyebilirim.

Okan Merzeci Bulvarı, İstemihan Talay Bulvarı üzerinden Mezitli yönüne gelen bir ÖHO görmedim açıkçası. Üstelik bu bulvarlarda da şehirleşme bir hayli arttı ve GMK’yı aratmıyor desek yeridir. Yolcu potansiyeli olmasına rağmen bu caddelerden halen ÖHO geçmemesini açıkçası garipsiyorum.

Bu arada 45 evler ÖHO hattı halen faaliyette mi? Bilen arkadaşlar varsa aydınlatabilir.

Ben özel toplu taşımaya tamamen karşıyım. Kendi görüşüm. Minibüs, özel halk otobüsü vs. Tüm bunlar olmayıp sadece belediye otobüsü ve raylı sistem olmalı. İlçelere ulaşımda özel taşımacılık olabilir. Ama merkezde olmamalılar.

Bence GMK’dan geçen koop sayısı bir hayli fazla. Sanki başka bulvar yokmuş gibi hepsi burayı kullanıyor ve trafik yoğunluğu artıyor.

İlçelerden gelen Silifke Koop, Meskop ve Elvanlı Koop’un Soliden sonra GMK’da olmaları bence gereksiz. Vatan caddesinden ikinci çevre yoluna sapıp oradan devam edebilirler ki bu bulvarda yolcu bulmaları daha olası. Çünkü GMK’de alternatif çok.

Konu görüntüleyen kullanıcılar