MKE Ankaragücü

crypton

Paylaşımcı Üye

Ankaragücü’nde İsmail Mert Fırat başkanlığa seçildi​

29 Haziran 2024 Cumartesi

görüntü

görüntü

MKE Ankaragücü’nde yapılan Olağan Genel Kurul’da yeni başkan İsmail Mert Fırat oldu.
Trendyol 1. Lig ekibi Ankaragücü’nde ilk defa 3 adayla gidilen olağan genel kurulda İsmail Mert Fırat, rakiplerinden daha fazla oy alarak yeniden başkan seçildi. ATO Congresium’da yapılan olağan genel kurulda, kulüp başkanlığı için Murat Ağcabağ, Gazi Ercüment Tekin ve mevcut başkan İsmail Mert Fırat karşı karşıya geldi. Toplam 888 delegenin oy kullandığı seçimde İsmail Mert Fırat 626, Murat Ağcabağ 148 ve Gazi Ercüment Tekin 106 oy aldı, 8 oy ise geçersiz sayıldı. Açıklanan sonuçlarla birlikte Ankaragücü eski Başkanı Faruk Koca’nın istifasında yönetim kurulu tarafından başkanlığa getirilen İsmail Mert Fırat, yeniden başkan olarak seçildi.

Seçim sonrasında açıklamalarda bulunan Fırat, “Bu seçimin kaybedeni asla yok ama bu seçimin kazananı Ankaragücümüz’dür. Bu seçim Ankaragücü’müze hizmet etme yarışıydı. Bu yarışa 3 adayla katıldık 3’ümüzde Ankaragüçlüyüz. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. İnşallah bu birlik ve beraberliğimizle Ankaragücümüzü hak ettiği yere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

İsmail Mert Fırat başkanlığındaki yönetim kurulunun asil üyeler listesinde ise şu isimler yer alıyor:

“İsmail Mert Fırat, Feridun Geçgel, Abdurrahman Şentürk, Ümit Ozan, Levent Omuk, Önder Tabak, Mehmet Hakkı Şanal, Murat Bayramoğlu, Ümit Karataş, Soner Kurt, Durali Akpınar, Mert Kızılırmak, Hüseyin Aytekin, Harun Oğraş, Abdülkadir Aktaş, Burhan Yıldırım, Recep Poyraz, Mulla Ali Çetin, Erkan Aytekin, Elvan Akdeniz, Adem Başbilen.”

İHA​

• Beğen
Tepkiler: Rafet

MKE Ankaragücü, teknik direktörlük görevi için Cihat Arslan ile 1+1 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.​

07 Temmuz 2024 Pazar

MKE Ankaragücü, teknik direktörlük görevi için Cihat Arslan ile 1+1 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı

• Beğen

MKE Ankaragücü’nde yönetim kurulunun görev dağılımı belli oldu​

10 Temmuz 2024 Çarşamba

TFF 1. Lig ekibi MKE Ankaragücü’nde yönetim kurulunun görev dağılımı gerçekleştirildi.

Başkent ekibinin resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, İsmail Mert Fırat başkanlığında Beştepe Tesisleri’nde yapılan toplantıda alınan kararla yeni yönetim kurulu görev dağılımının belirlendiği duyuruldu.

Ankaragücü yeni yönetim kurulunda görev dağılımı şu şekilde:

Başkan: İsmail Mert Fırat

Başkan Vekili-Futbol Şube Sorumlusu: Feridun Geçgel

Başkan Vekili: Abdurrahman Şentürk

Başkan Yardımcısı: Levent Onuk

Başkan Yardımcısı: Önder Tabak

Başkan Yardımcısı: Ümit Ozan

Genel Sayman: Mert Kızılırmak

Basın Sözcüsü: Mehmet Hakkı Şanal

Futbol Altyapı Sorumlusu: Soner Kurt

Amatör Branşlar Sorumlusu: Durali Akpınar

Spor Okulları Sorumlusu: Harun Oğraş

Hukuki İşler Sorumlusu: Murat Bayramoğlu

Stadyum Sorumlusu: İsmail Can Ocak

Ar-Ge Sorumlusu ve İş Geliştirme Sorumlusu: Erkan Aytekin

Taraftar Sorumlusu: Elvan Akdeniz

Taraftar Sorumlusu: Abdülkadir Aktaş

Tesisler Sorumlusu: Burhan Yıldırım

Üniversite, Şube, Dernek ve Delege İlişkileri Sorumlusu: Recep Poyraz

Üniversite, Şube, Dernek ve Delege İlişkileri Sorumlusu: Ümit Karataş

Türkiye Futbol Federasyonu İlişkiler Sorumlusu: Adem Başbilen

Kamu İlişkileri Sorumlusu: Mualla Ali Çetin.

İHA​

• Beğen

MKE Ankaragücü, teknik direktör Kenan Koçak ile sözleşme imzaladı​

Trendyol 1. Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü’nde teknik direktörlük görevine getirilen Kenan Koçak ile iki yıllık sözleşme imzanladı.​

image

Eryaman Stadı’nda düzenlenen imza törenine MKE Ankaragücü Başkan Yardımcısı Levent Onuk ve Kenan Koçak katıldı.

Koçak, yaptığı açıklamada, görevinin büyük sorumluluk getirdiğini vurgulayarak “Projeye inandığım için buradayım. Futbolcu kardeşlerimle birlikte Ankaragücü’nü layık olduğu yere getirmeye çalışacağız.” dedi.

Öncelikli hedeflerinin Ankaragücü’nü yeniden Süper Lig’e çıkarmak olduğunu ifade eden Koçak, “O yüzden buradayım. Futbolcu kardeşlerime, taraftara, herkese ihtiyacım var. Bu başarı ancak birlik ve beraberlik içerisinde olur.” değerlendirmesini yaptı.

Koçak, mevcut kadroyu yeterli bulup bulmadığıyla ilgili soruya ise “İnandığım bir takım ve kadro yapılanması var. Bu kadro yapılanmasından maksimumu çıkarmayı hedefliyorum. Ben umutlu ve inançlıyım.” cevabını verdi.

Levent Onuk da Kenan Koçak’ı teknik direktörlük görevine getirdikleri için mutlu olduklarını dile getirdi.

Koçak, konuşmaların ardından kendisini iki yıllığına sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Anadolu Ajansı

Konu görüntüleyen kullanıcılar