Netflix

Emir

Moderatör
Moderatör
image

Genel olarak Netflix:
  • Netflix, internet üzerinden dizi ve film izlemeyi sağlayan bir abonelik tabanlı streaming hizmetidir.
  • Ücretli bir hizmettir ancak çeşitli abonelik planları arasından size uygun olanı seçebilirsiniz.
  • Netflix’in en büyük özelliklerinden biri geniş içerik kütüphanesidir. Ödüllü diziler, filmler, animeler, belgeseller ve çok daha fazlasını içerir.
  • Netflix ayrıca kendi yapımı orijinal içeriklere de sahiptir.
  • Netflix’i akıllı televizyonlar, oyun konsolları, tabletler, akıllı telefonlar ve bilgisayarlar gibi birçok cihazda kullanabilirsiniz.
  • İnternet bağlantınız yoksa bile, bazı içerikleri cihazınıza indirerek çevrimdışı izleyebilirsiniz.
  • Netflix birden fazla kullanıcı profili oluşturmanıza izin verir, böylece ailenizdeki herkes kendi önerilerini ve izleme geçmişini görebilir.
Netflix’in Türkiye’deki durumu:
  • Netflix Türkiye’de de hizmet vermektedir ve Türkçe arayüz ve altyazı seçenekleri sunar.
  • Abonelik ücretleri Türkiye için belirlenmiştir ve Türk Lirası ile ödeme yapılabilir.
  • Netflix Türkiye kütüphanesi global kütüphaneden farklılık gösterebilir, ancak yine de geniş bir içerik yelpazesi sunar.
Netflix hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız şunları yapabilirsiniz:
  • Netflix’in resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz: Netflix Türkiye:
  • Netflix’in yardım merkezinde sıkça sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz: Netflix Yardım Merkezi:

Netflix’in abone sayısı yılın ilk çeyreğinde arttı​

Küresel internet televizyon ağı Netflix’in abone sayısı, 2024’ün ilk çeyreğinde yaklaşık 37 milyon kişi arttı.​

18.04.2024 - New York

Netflix, bu yılın ilk çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı.

Buna göre, şirketin yılın ilk çeyreğinde elde ettiği gelir, üyelik artışları ve fiyatlamanın etkisiyle geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık yüzde 15 artarak 9,4 milyar dolara çıktı. Firmanın geliri, geçen yılın aynı döneminde 8,2 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Şirketin net karı da ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 79 artışla 2,3 milyar dolara ulaştı. Netflix’in geçen yılın ilk çeyreğindeki net karı 1,3 milyar dolar olmuştu.

Firmanın hisse başına karı da aynı dönemde 2,88 dolardan 5,28 dolara yükseldi.

Netflix’in abone sayısı ise yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 37 milyon kişi arttı. Şirketin dünya genelindeki abone sayısı 269,6 milyona çıktı.

Yılın ikinci çeyreğine dair tahminlerini de açıklayan Netflix, gelirinin 9,5 milyar dolar, net karının da yaklaşık 2,1 milyar dolar olmasını beklediğini kaydetti.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Fiyatı daha makul olsaymış keşke ; belki bir aylığına üye olabilirim düşünüyorum . Maalesef GAİN’deki dizilerin kalitesi düşük olmaya başladı .

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
****Merhaba Gain üyeliğimi iptal ettim . Dizi kalitesini beğenmedim Gain’de şu an memnun değilim hiç . **

Bir ay için olmak koşuluyla yine Netflix e üye olacağım yeni diziler ve birkaç yerli film eklenmiş .**

Dizileri izledikçe haber veririm genel olarak iyi mi kötü mü diye .

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Rafet ve Ali_Adana

Netflixe Bir Yılda İkinci Zam!​

Oldukça popüler olan film, dizi platformu Netflix Türkiye Yılın başında abonelik ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapmıştı. Yılın ikinci yarısında ise tekrardan yüzde 30 oranında zam ile gündeme geldii​

netfilixzam

Yeni Fiyatlar:

Temel Plan fiyatı 119,99’den 149,99 TL’ye,
Standart Plan fiyatı 176,99 TL’den 229,99 TL’ye,
Özel Plan fiyatı ise 229,99 TL’den 299,99 TL’ye yükselmiş.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar