Nostaljik İETT Fotoğrafları

20200914_153715

14 Eylül 2020
Mercedes Citaro G (M2594)
15F Beykoz-Kadıköy hattında Kanlıca sahil yolunda süzülürken…

Son düzenleme:
Bu Conecto’lar sadece ÖHO’da vardı. 2012 Conecto’ların adeta tipine öncülük eden bir tasarımı vardı. İETT’deki O345 Conecto’lar Mercedes kalitesinde gibi hissettirmiyordu bana. Basit ve doğu Avrupa pazarı için üretilmiş araçlardı.

Son düzenleme:
Benimde bu Conecto otobüsle bir anım vardı yıl 2010 ve ya 2011 hatırlamıyorum bostancıdan bindim otobüs özeldi adam kendi kullanıyor böyle araçla fotosu var. ama ramazandı hatırlarsanız belki o yıllarda ramazan ağustosa denk gelmiş oruçlu bir öğrenciyim. iftar 9 da bende bir simit birde meyve suyu aldım otobüse bindim en öne oturdum gidiyoruz kartal köprüsünün orada ezan okundu ben simiti yemeye başladım bir ses yükseldi kardeşim yeme diye abi neden dedim otobüsü kirletme dedim abi oruçluyum karnım aç kaç saattir sıcakta açız halden anla dedim ve bana demniştiki bu araç 300 bin lira senin evinden pahalı demişti çok dokunmuştu o kadar kişi arasında beni azarlaması ama sağolsun halk beni savundu bende o anki sinirle al otobüsün senin olsun diyip pendikte inip minibüse binmiştim acaba o adamla bir daha karşılaşırmıyım yani belediyenin öho yu kaldırması bana göre iyi oldu artık böyle olaylar pek yaşanmıyor

Son düzenleme:
Halinden iyi anladım. Ben de 7-8 sene önce bir halı saha maçında, bir abinin telefonunu düşürmüştüm yanlışlıkla. Özür diledim ve sonrasında bana dedi ki: Bu telefona bir şey olsaydı baban arabayı satsa ödeyemez. Demişti. Aynı şekilde bana da o kadar dokundu ki o laf hala unutamıyorum. O yüzden kimseyi mal mülk üzerinden aşağılamamaya yemin ettim.

Son düzenleme:
Konudan alâkasız insanların tipine, karizmasına, asaletine bak o yıllarda. Şimdilerde ise arap, afgan, pakistanlı, hindistanlı her türlü pisliği doldurdular şu güzel ülkeye. Doğudan İstanbul’a göçen mağara ayılarını saymıyorum bile…

• Beğen
Tepkiler: Fury ve Tam35

Konu görüntüleyen kullanıcılar