Restoran ve Kafe Fiyatları

Emir

Moderatör
Moderatör
Özellikle son zamanlarda restoran ve kafe fiyatlarının fahiş olduğuna yönelik şikayetler arttı. Menü fiyatlarının abartıldığı yönünde söylemler var. Ben de bu söylemlerin haklılık payının olduğunu düşünüyorum. Evet, maliyetler ve personel maliyetleri arttı ama bazı yerlerde fiyatların artan maliyetlerle orantısız arşa çıktığı da bir gerçek. Yani enflasyonun yüksek olmasından kaynaklı ‘‘Ne kopartırsam kar’’ mantığı yerleşti insanların kafasına. Bu sadece yeme içme sektöründe değil, birçok sektörde aynı mantık var. Elbette işini hakkıyla yapan, belki kar marjını düşürüp satış yapanlar da var. Bu yüzden genelleme yapmak doğru olmaz.

Eleştirim 400 liraya iskender, 100 liraya karton bardak kahve vb. satanlara yönelik. Restoranlar ve kafeler arasında yerinden yerine fiyatlarda büyük uçurum söz konusu.

Sizce de fahiş fiyatlar mı var? Yoksa fiyatlar enflasyon ve işletme maliyetlerine paralel mi?

Geçenlerde iftar için fix menülü bir mekana gittik 650 TL idi aynı menüler başka mekanlarda 400-450 TL aralığında konum farkından diyelim oynasın menü başına 50 TL fiyatlarda kim ne tuttura bildiğine işliyor

Özellikle son zamanlarda restoran ve kafe fiyatlarının fahiş olduğuna yönelik şikayetler arttı. Menü fiyatlarının abartıldığı yönünde söylemler var. Ben de bu söylemlerin haklılık payının olduğunu düşünüyorum.
Şuan piyasada inanılmaz bir fiyat sorunu var herkes kafasına göre fiyat biçmeye başladı dürüm tavuk döner bir yerde 75 tl iken aynı döner aynı caddede yada semtte başka bir yerde 150 tl bu olmaz buna bir dur denmesi lazım fiyat çakkallığının önüne geçilmezse enflasyon denen şey dahada artacak ülkede.

Ataşehir’de Kahve Dünyası ; Caffe nero gibi yerlerde Türk Kahvesi 53-60 TL arası fiyatlarda şu aralar .

Konu görüntüleyen kullanıcılar