Trabzonspor🟥🟦

crypton

Paylaşımcı Üye

Resmi açıklama geldi! Milli yıldız Hull City’de​

Trabzonspor ile yol ayrımına giden Abdulkadir Ömür, Hull City’ye transfer oldu. Hull City ve Trabzonspor kulüpleri transferi duyurdu.​

GİRİŞ 01.02.2024 18:40
GÜNCELLEME 01.02.2024 18:54

Abdülkadir Ömür’ün Trabzonspor macerası sona erdi. Bordo-Mavililerde kadro dışı bırakılan milli futbolcunun sözleşmesi karşılıklı feshedildi. Trabzonspor, Abdülkadir Ömür’ün sözleşmesinin feshedildiğini TFF’ye bildirdi.

nILzS_1706802024_1745.jpg

TRABZONSPOR ANLAŞMAYI DUYURDU

Trabzonspor Kulübü’n den yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcumuz Abdülkadir Ömür’ün, Hull City’ye kesin transferi konusunda anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre; Hull City, Kulübümüze, sözleşme fesih bedeli olarak 2.500.000.-EUR ödeme yapacaktır. Anlaşma kapsamında; Hull City’nin, oyuncu ile sözleşmesi devam ettiği süre boyunca İngiltere Premier Lige çıkması halinde, Kulübümüze, 2.500.000.-EUR daha ödeme yapacaktır. Ayrıca, Kulübümüze, oyuncunun bir başka kulübe kiralanması ve/veya kesin transferinin gerçekleşmesi halinde elde edilecek transfer bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla Kulübümüze ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının %50’si ödenecektir. Yine anlaşma uyarınca, oyuncunun Türkiye’ye transferi durumu söz konusu olması halinde öncelik hakkı Kulübümüze ait olacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Bu sezon ligde 16 maça çıkan Abdülkadir Ömür gol sevinci yaşayamazken 6 asist yaptı.

yj63X_1706802236_0237.jpg

“ONU İZLEMEKTEN ZEVK ALACAKLAR”

Hull City Teknik Direktörü Liam Rosenior transferin resmiyet kazanmasının ardından, “Abdüş’le ilk kez Antalya’da Trabzonspor ile hazırlık maçında karşılaştığımızda tanıştım ve ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu hemen fark ettim. Onu alabileceğimizi anladığımızda bunun bizim için harika bir fırsat olduğunu hissettik. Trabzonspor’un şampiyon olmasında büyük payı vardı. Ülkesinin milli takımında da forma giydi. Taraftarlar onu izlemekten zevk alacak." şeklinde konuştu.

vpnae_1706802847_2223.jpg

ACUN ILICALI DOĞRULADI

61saat’e konuşan Hull City Başkanı Acun Ilıcalı şu ifadeleri kullandı:

“Potansiyeli yüksek bir oyuncu olduğunu düşünüyoruz. Yüksek bir satış gerçekleşirse Trabzonspor’un da bu konuda faydalanmasını istedik. Güzel bir şekilde görüşmelerimiz sürdü. Abdülkadir Ömür’ün Avrupa hayali gerçekleşti. Sözleşmeye koyduğumuz sonraki satış maddesiyle Trabzonspor’un potansiyel gelir kaybı önlenmiş oldu. Çok mutluyuz. Başkan Ertuğrul Doğan’a yardımlarından ötürü teşekkür ediyorum.”

“5 MİLYON EURO’YA ÇIKTIK”

“Türkiye’den teklifler vardı Trabzonspor için gitmesinin faydalı olacağını düşünmedik. Son anda bonuslarla 5 milyon Euro’ya kadar çıktık. %50 Trabzon’da kaldı. Avrupa’dan teklifler oldu ancak Ömür bizimle olmayı tercih etti. İki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum”

KmUmk_1706802249_3002.jpg

HULL CİTY BU VİDEO İLE DUYURDU

Ekli dosyalar

• 3A99E449-0372-408A-9766-96BC17946BA8.jpeg
    3A99E449-0372-408A-9766-96BC17946BA8.jpeg
    99.6 KB · Görüntüleme: 0
Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Rafet
Şampiyonluk yılından sonra tipik bir Trabzonspor gibi davrandık ve kadroyu koruyamadığımız gibi üzerine de kaliteli isimler katamayarak amaçsız bir iki yılı geri de bıraktık, bırakmak üzereyiz.

Gelinen noktada bu yılı öylesine, amacı olmadan devam ettiriyorken, dün akşam ki kuypa sonuçlarından sonra Trabzonspor için bir, hatta iki kupa yolu birden bire açılmış oldu. Ne kadar önemsizde görülse bir takımın sezonu kupa ile kapatması bir sonraki sezon temel oluşturmakta.

Trabzonspor’a bakarsak genelde başarılı sezonların öncesinde mutlaka bir kupa kaldırmış olacağını görebiliriz. O nedenle, bir sonraki sezon ayakta kalabilmek, iddialı bir konumda olabilmek adına Türkiye Kupasını fazlası ile önemsiyorum.

Bakalım neler olacak…
Abdullah Avcı şansı yine yanında olacak mı ?

• Beğen

Trabzonspor’da 3 ayrılık​

29 Mayıs 2024 Çarşamba 12:07 | Kaynak : TRT SPOR

Trabzonspor’da 5 oyuncunun sözleşmesi sona erdi. Nicolas Pepe, Filip Benkovic ve Mehmet Can Aydın takımdan ayrıldı. Berat Özdemir ve özellikle Paul Onuachu’nun takımdaki geleceği ise merak konusu.

• Beğen
Tepkiler: Rafet ve Meksika
Onuachu’nun kaliteli bir kumaşı var. Onu besleyecek birkaç kaliteli transfer ile Onuachu hünerlerini daha fazla gösterebilir.

Trabzonspor, Avrupa Ligi’nde Ruzomberok-Tobol eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak​

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi 2. eleme turunda, Ruzomberok (Slovakya)-Tobol (Kazakistan) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.​

19.06.2024 -İstanbul

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA genel merkezinde, Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki ikinci önemli organizasyonda 2. eleme turu kuraları çekildi.

Bu turda Ruzomberok-Tobol eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak Trabzonspor ilk maçını deplasmanda, rövanşı ise evinde oynayacak.

UEFA Avrupa Ligi 2. eleme turunda ilk maçlar 25 Temmuz’da, rövanşlar ise 1 Ağustos’ta yapılacak.

Anadolu Ajansı​

Son düzenleme:
  • Beğen

Trabzonspor’da Egemen Korkmaz teknik ekipten ayrıldığını duyurdu​

Trabzonspor’da yardımcı antrenör Egemen Korkmaz, yeni sezonda teknik direktör Abdullah Avcı’nın ekibinde olmayacak.​

Trabzon - 23.06.2024​

Egemen Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, futbolcu olarak da görev alma şansı bulduğu Trabzonspor Kulübü’ndeki antrenörlük görevinden gelecekteki hedefleri doğrultusunda ayrıldığını, bundan sonraki kariyer hedefinin teknik direktörlük olacağını belirtti.

Teknik direktör Abdullah Avcı ve Trabzonspor’a teşekkür eden Korkmaz, “Bu yolculukta bana sonuna kadar destek olan ve katkı sağlayan başta teknik direktörümüz Abdullah Avcı olmak üzere tüm teknik heyetimize ve Trabzonspor Kulübüne en içten teşekkürlerimi sunarım. Onların rehberliği ve desteği olmadan bu noktaya gelmem mümkün olamazdı.” ifadelerini kullandı.

Korkmaz, ayrıca şunları kaydetti:

“Futbol tutkum ve çalışma azmimle bundan sonraki görevimde başarılı olmayı hedefliyorum. Trabzonspor, bana hem profesyonel hem de kişisel anlamda çok büyük katkılar sağladı. Son olarak Trabzonspor camiasına ve taraftarlarımıza da teşekkür etmek isterim. Onların desteği ve sevgisi, her zaman yanımda hissettiğim bir güç kaynağı oldu. Bu büyük camiaya ve değerli teknik direktörümüz Abdullah Avcı’ya başarılar diliyorum.”

Trabzonspor Teknik Direktörü Avcı’dan teknik ekipten ayrılan Egemen Korkmaz’a teşekkür​

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, teknik ekipten ayrılan yardımcı antrenör Egemen Korkmaz’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bordo-mavili kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Egemen Korkmaz’ın bundan sonraki kariyerine teknik direktör olarak devam etme kararı aldığı anımsatıldı.

Korkmaz’ın, takımın başarısı için her zaman özverili çalışma ortaya koyduğuna işaret edilen açıklamada, Korkmaz’a bundan sonraki kariyerinde başarı dilendi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen teknik direktör Avcı ise şunları kaydetti:

“Egemen Korkmaz’a, hem kulübümüz hem de ekibim adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Kendisinin çalışmaları ve özverisi, oyuncularımızın gelişimi ve performansında gözle görülür etki yaratmıştır. Kendisine ekibimize yaptığı katkılar için bir kez daha teşekkür ediyor, bundan sonraki kariyerinde en içten dileklerimle başarılar diliyorum.”

Anadolu Ajansı​

• Beğen

Trabzonspor, yeni sezon hazırlıklarına başladı​

24 Haziran 2024 Pazartesi

Trabzonspor, yeni sezon hazırlıklarına kulüp tesislerinde yaptığı çalışmayla başladı.​

Teknik Direktör Abdullah Avcı yönetiminde yapılan antrenmanın ilk bölümünde koşu, dinamik ısınma ve core çalışması yapıldı. Pas çalışması ve 5’e 2 ile devam eden antrenman, geniş alanda oyun ile sona erdi. Antrenmanda milli takımlarda görev alan oyuncular yer almadı.

Bordo-mavililer, yeni sezon hazırlıklarını yarın yapacağı çift antrenmanla sürdürecek.

İHA​

• Beğen

Trabzonspor’da yurtdışı kampı başladı​

01.07.2024

görüntü

Trabzonspor, sezon hazırlıklarına devam ediyor. Transfere hızlı bir giriş yapan bordo mavililerde, Macaristan kampı başladı.​

Karadeniz ekibi, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Trabzon’da başladığı ilk etap çalışmalarını 29 Haziran’da tamamlanmıştı.

Teknik direktör Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor, 1 günlük iznin ardından ikinci etap çalışmaları için Macaristan’a geldi. Başkent Budapeşte’ye inen Karadeniz ekibi, daha sonrasında karayoluyla Szeged şehrine geçti.

Trabzonspor, 14 Temmuz’a kadar hazırlıklarını Szeged’de sürdürecek. Bordo mavililer, 14 günlük Macaristan kampında iki de hazırlık maçı yapacak. Trabzonspor, 10 Temmuz’da Macaristan ekiplerinden Szeged Csanad ile karşılaşacak.

Bordo mavililer, 14 Temmuz’da ise Sırbistan temsilcisi Zeleznicar Pancevo ile hazırlık maçı oynayacak.

TRT SPOR​

• Beğen

Trabzonspor’un UEFA Avrupa Ligi’nde rakibi Ruzomberok oldu​

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi 2. eleme turunda Slovakya temsilcisi Ruzomberok ile karşılaşacak.​

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki ikinci önemli organizasyonunun 1. eleme turunda Ruzomberok, Kazakistan temsilcisi Tobol’a üstünlük kurarak 2. eleme turunda Trabzonspor’un rakibi oldu.

Tobol karşısında evindeki ilk maçı 5-2 kazanan Ruzomberok, deplasmandaki rövanşı 1-0 kaybetmesine rağmen 2. eleme turuna çıktı.

Trabzonspor, Ruzomberok ile ilk maçı deplasmanda, rövanşı ise evinde oynayacak.

UEFA Avrupa Ligi 2. eleme turunda ilk maçlar 25 Temmuz’da, rövanşlar ise 1 Ağustos’ta yapılacak.

Anadolu Ajansı

• Beğen

Ruzomberok-Trabzonspor maçını Bastian Dankert yönetecek​

Trabzonspor’un UEFA Avrupa Ligi 2. eleme turunda Slovakya ekibi Ruzomberok’a konuk olacağı maçı, Almanya Futbol Federasyonundan Bastian Dankert yönetecek.​

İstanbul - 23.07.2024​

UEFA’dan yapılan açıklamaya göre, 25 Temmuz Perşembe günü MFK Futbol Stadı’nda oynanacak Ruzomberok-Trabzonspor maçında Dankert’in yardımcılıklarını, Lasse Koslowski ve Rene Rohde yapacak.

Müsabakanın dördüncü hükemi ise Timo Gerach olacak.

Anadolu Ajansı​

• Beğen

Karadağlı futbolcu Stefan Savic, transfer görüşmeleri için Trabzon’a geldi​

Trabzonspor, transfer görüşmesi için Karadağlı savunma oyuncusu Stefan Savic’i Trabzon’a getirdi.​

image

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) ekibi Atletico Madrid’de forma giyen savunma oyuncusu Savic, Trabzon Havalimanı’nda bordo-mavili taraftarlarca tezahüratlar eşliğinde karşılandı.

Trabzonspor’a geldiği için oldukça heyecanlı olduğunu dile getiren Karadağlı oyuncu, “Taraftarlarımızı gördüm, oldukça heyecanlıyım, çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Savic, transfer sürecine ilişkin gelen soru üzerine, “Süreç biraz uzundu ama sonu güzel oldu. Taraftarlarımız ve takım arkadaşlarım ile tanışmak için sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Özel uçakla yolcuğu sırasında “Bize her yer Trabzon” sloganını kullandığı hatırlatılan Savic, teknik direktör Abdullah Avcı ile de görüştüğünü ve sezon başında büyük bir beklenti ile sezona başladıklarını aktardı.

Taraftarlara üçlü çektiren Savic, daha sonra kulüp aracına binerek Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ne hareket etti.

Anadolu Ajansı

• Beğen
Abdullah Avcı’nın bu takıma çekidüzen vermesi gerekiyor. Yoksa kızmaya başlayacağım.

• Beğen

Trabzonspor, Stefan Savic ile 3 yıllık sözleşme imzaladı​

26 Temmuz 2024 Cuma

Ekli dosyayı görüntüle 46826

Ekli dosyayı görüntüle 46827

Trabzonspor, Karadağlı defans oyuncusu Stefan Savic ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
Trabzonspor ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Stefan Sevinc’in imza töreninde konuşan Başkan Yardımcısı Serkan Kılıç, “Transfer ettiğimiz oyuncumuzun özgeçmişi ve tecrübesi tartışılmaz. Tüm taraftarlarımız, yöneticiler ve teknik kadro kadar futbolun içerisindeler. Transfer etmiş olduğumuz oyuncunun kapasitesini tüm taraftarlarımız zaten biliyor. Takımımız için oldukça iyi bir transfer. Bulunduğu mevkide geçen yıllar yaşadığımız problemleri hep beraber tanıklık ettik. Kendisi o mevkiye alınabilecek en iyi oyuncu olarak düşünüldü ve alındı. İnşallah onun için de bizim için de iyi bir süreç olur. Oyuncunun geçmişteki futbol hikayesi ve tecrübesi üst seviyede böylesine bir oyuncuyu Trabzonspor’a getirmek bizim ve taraftarlarımız adına mutluluk verici. Transfer hepimize hayırlı olsun” dedi.

“Trabzonspor benim için doğru bir kulüp”

Trabzonspor’a transferinden dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Savic, “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Benim buraya gelmemi çok isteyen ve bunun için fedakarlıklar yapan bir kulübe geldiğimin farkındayım. Trabzonspor benim için doğru bir kulüp. Çevreme de Trabzonspor’un benim için doğru yer olduğunu söyledim. Kafamda hiçbir şüphe olmadan buradayım. Bir an önce Trabzonspor forması ile sahaya çıkmayı ve takım arkadaşlarımla mücadele etmeyi istiyorum. Hepimiz adına başarılı bir sene olacağını umuyorum. Benim konuşma yerim sahanın içi. Artık sahanın içinde konuşma vakti. Sözlerimin bir kısmını da Atletico Madrid’e ayırmak istiyorum. Uzun yıllar boyunca formasını terlettiğim Atletico Madrid’e, Trabzonspor’a transferime izin verdiği için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Stefan Savic, 15 numaralı formayı giyecek.

Trabzonspor, Stefan Sevinc’e her bir yıl için ise 2 milyon 500 bin Euro garanti ücret ve 500 bin Euro imza parası ödeyecek. Ayrıca, futbolcunun, 2025-2026 futbol sezonu tescil döneminde 5 milyon Euro ve 2026-2027 futbol sezonunda ise 4 milyon Euro karşılığında serbest kalma hakkı bulunduğu belirtildi.

İHA​

• Beğen
Tepkiler: Emir ve Rafet

Trabzonspor-Ruzomberok maçının biletleri yarın satışa çıkacak​

Trabzonspor’un UEFA Avrupa Ligi 2. eleme turunda Ruzomberok ile 1 Ağustos Perşembe günü sahasında oynayacağı rövanş maçının biletleri yarın saat 11.00’de satışa sunulacak.​

Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, VIP Platinum-B Blok 4 bin 500, VIP Platinum A-C Blok 4 bin, VIP Gold 3 bin, VIP Silver 2 bin 500, batı tribün bin, doğu tribün 800, fırtına tribün 700, güney-kuzey kale arkası tribün biletlerinin ise 350 liradan satışa sunulacağı belirtildi.

Müsabakada, Passolig kart uygulamasının zorunlu olduğu da kaydedildi.

Anadolu Ajansı

Son düzenleme:

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi’nde tur için sahaya çıkacak​

Bordo-mavililer, 2. eleme turunda deplasmanda 2-0’lık galibiyetin rövanşında yarın Slovakya’nın Ruzomberok takımını konuk edecek.​

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi 2. eleme turunda deplasmanda 2-0 kazandığı maçın rövanşında yarın Slovakya’nın Ruzomberok takımını konuk edecek.

Papara Park’ta saat 20.30’da başlayacak müsabakayı, Sırbistan’dan Nenad Minakovic yönetecek. Minakovic’in yardımcılıklarını Nikola Borovic ve Bosko Bozovic yapacak.

Galibiyet ve beraberlikte adını üst tura yazdıracak Trabzonspor’un 2 farklı mağlubiyeti durumunda ise karşılaşma uzatmalara gidecek. Bordo mavililer, müsabakayı üç ve daha farklı skorla kaybederse turu Ruzomberok geçecek.

Trabzonspor’da yeni transfer Stefan Savic, ilk maç öncesi UEFA’ya bildirilmediğinden karşılaşmada forma giyemeyecek.

Karadeniz ekibi, bu akşam saat 18.00’de yapacağı antrenmanla karşılaşmanın hazırlıklarını tamamlayacak.

Anadolu Ajansı

Trabzonspor’da Okay Yokuşlu için imza töreni düzenlendi​

Trabzonspor Kulübü, 3+1 yıllık anlaşma sağladığı 30 yaşındaki orta saha oyuncusu Okay Yokuşlu ile sözleşme imzaladı.​

image

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, amatör branşlar sorumlusu Derviş Köz’ün katılımıyla Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde Yokuşlu için imza töreni düzenlendi.

Köz, Okay’ın daha önceden Trabzonspor’da oynadığını anımsatarak, “Okay bizim bildiğimiz, tanıdığımız ve güvendiğimiz bir oyuncu. O da bizi, şehri, takımı, hocasını, camiasını biliyor. Biz, başarılı olacağına inanıyor, kendisine güveniyoruz.” ifadesini kullandı.

Transferi dolayısıyla çok mutlu olduğunu dile getiren Yokuşlu ise şunları kaydetti:

“Tekrardan bu büyük ve güzel camianın parçası olduğum için ben ve ailem çok mutluyuz. Tekrardan evime hoş geldim. Sanki kısa süreliğine gitmişim ve geri gelmişim gibi hissettim. Her iki taraf için de hayırlı olsun. Umarım hayallerimizi süsleyecek sezonlar geçiririz.”

Açıklamada, Okay Yokuşlu’nun “35” numaralı formayı giyeceği aktarıldı.

Anadolu Ajansı

Trabzonspor tur atladı​

UEFA Avrupa Ligi 2. eleme turu rövanş maçında Trabzonspor, Ruzomberok’u sahasında 1-0 yenerek tur atladı.​

Trabzonspor, karşılaşmadan 1-0 galip ayrılarak 3. eleme turuna yükseldi.

Anadolu Ajansı

Zamanında Türkiye kupasını kazanan takım Avrupa ligi eleme turlarıyla uğraşmadan grup aşamasına gidiyordu, ama maalesef zamanında Avrupa kupalarında aldığımız kötü sonuçlar bizi geriye itti, 2025-26 Avrupa kupaları durumu bu tablodaki gibi
resim

Konu görüntüleyen kullanıcılar