Trekking / Tur Bisikleti Nedir?

HasanTürk

Moderatör
Moderatör
Şehir bisikletlerini ayrıca anlatmayacağım bu başlıktakilere çok benzer olan şehir bisikletleri ( Hibrit ) bisiklet olarak da geçiyor. Bunları kısaca sepetli bisikletler diyebilirim.
Ekli dosyayı görüntüle 1_FWFbQO7eote8RYnhb3CezA.webp

Bu bisikletler yol bisikletleri kadar ince lastikli olmasalar da yine yol ile teması azaltacak ve sürücünün konforunu da eşit tutacak kadar ince lastikler kullanırlar. Bu bisikletlerde yarış bisikleti gibi üstüne yatmanız gerekmeden sürekli oturur pozisyonda kullanabilirsiniz. Genellikle bisiklet sporuna yeni başlayanlar evden işe — işten eve gideyim, arada da arkadaşlarımla turlara çıkarım diyerek bu bisikletleri tercih ettikleri için her özellikte tur bisikleti piyasaya sürülmüştür. Bu özellikler; düz papuç frenli tur bisikletleri, hidrolik disk frenli tur bisikletleri, telli disk frenli tur bisikletleri , ön maşa amortisörlü tur bisikleti, kitlenebilir maşalı tur bisikletleri vb. çoğaltılabilir. Sizlerde doğa turları yapmak istiyorum ama yeri geldiğinde çamura da gireyim, evden işe — işten eve gidebileceğim bir bisikletim olsun, kamp yapmak istersem arkaya bagaj takabileceğim bir bisiklet arıyorum diyorsanız sizlere Tur bisikleti tavsiye ediyorum. Not: Resimlerdeki çantaların takılı olduğu bagaj demirleri sonradan alıp takıyorsunuz.

Konu görüntüleyen kullanıcılar