Wowturkey Ata Tohumu Bankası

Furkan

Paylaşımcı Üye
Konuyu nereye açmam gerektiği ile ilgili biraz kararsız kalsam da belki de geleceğimiz açısından en önemli konulardan birisi olduğunu düşünüyorum.
Ata tohumu meseli bence bir milli güvenlik meselesidir. Gerek israilden gerekse İspanya’dan aldığımız hibrit tohumlar hem toprağımıza hem ekonomimize hem de sürdürülebilir tarıma darbe vurmaktadır. Kendi toprağında tarımı devam ettirmekten aciz kalır tohuma muhtaç hale gelirsen elin yabancısı seni istediği gibi kullanır işgal için orduya bile ihtiyaç duymaz.
Uzun uzadıya anlatmak isterdim ancak bu konuyu açmaktaki asıl amacım elimizde bulunan ata tohumları ile ilgili burada bilgi ve tohum alışverişi yapabilmektir. Yaklaşık 4 senedir ata tohumu biriktirmek için kendi çapımda çabalıyorum. Elimde 10 civarı ata tohumu var. Eğer konu ilgi görürse bu başlık altında paylaşım yapıp elimdeki tohumlar hakkında bilgi ve fotoğraf paylaşacağım. Umarım havuzu birlikte büyütebiliriz.

Ata tohumu kavun kağıt kalınlığında kabuğu ve çok dolgun eti vardır. Kokusu ve tadı ile kavun yediğinizin farkına varmanız garantidir.

IMG-20240713-WA0012

IMG-20240727-WA0002

Elimizde iki farklı ata tohumu bamya çeşidimiz var .
Kara kabak harika bir lezzet topraktan mı yoksa tohumun özelliğimi bilmiyorum ancak bir kabak anca bu kadar lezzetli olabilir 1 kilodan daha ağır olanı bile çok lezzetlidir.
Kıl biber tohumu elime yeni geçti sayılır .
Yavaş yavaş geliştiriyoruz.

IMG-20240727-WA0003

IMG-20240727-WA0004

Konu görüntüleyen kullanıcılar