Yeni bir salgın mı var?

Mehmet1980

Aktif Üye
Şu günlerde çevremde haftalardır geçmeyen kronik öksürük nedeniyle doktora başvuran bir sürü kişi var. İzmirde yaşıyorum. Yaz ayı olmasına rağmen sokakta olsun otobüste olsun kahvehanede olsun bir çok insan sürekli öksürüyor. Pandemi dönemi bile bu kadar kötü değildi. Acil servislerin ve yoğun bakımların dolu olduğu söyleniyor.

Ben doktor ya da sağlıkçı değilim. Bu konuda yorum yapmam doğru olmaz ancak çevremde gördüklerimi paylaşıyorum.

Diğer illerde durum nedir? Artık bizden saklanan bir şeyler olduğunu düşünmeye başladım.

2 hafta önce ben de hastaydım. Hastalık tam 1 hafta sürdü. İlk günler ateş, bitkinlik ve vücuttaki kaslarda ağrı vardı. Son 2 gün şiddetli hapşuruk ve burun akıntısı oldu. Hastalığın dördüncü ve beşinci günlerinde de öksürük oldu.

Öncelikle @Emir geçmiş olsun. Benim de çevremde belirttiğiniz şikayetleri olanlar var. Ve tekrarlıyorda anladığım kadarıyla. Halam yakalanmıştı tam geçiyor diyor bu sefer başka belirtiler çıkıyor diyor. Hastaneye gittiğinde hastanenin bu şikayetle yoğun olduğunu bahsetmişti.

Son düzenleme:
Birebir aynısı. Öncelikle geçmiş olsun hocam. Ben de birebir aynısını geçirdim, inanır mısınız tam 2 hafta önce. 1 hafta sürdü hastalığım ve saydığınız evreler bile aynı. İlk olarak bitkinlik, kas ağrısı ve boğazda yutkunurken acı, sonrasında şiddetli hapşırık ve su gibi burun akıntısı, en son da yeşil renk balgam ve öksürük.

Birçok çeşit farklı varyasyonlarda influenza virüsleri maalesef kasti olarak yayılıyor kanaatindeyim. Bu gibi vakalardan korunmanın en iyi yolu evvela bağışıklık sistemini güçlü tutmaktan geçiyor.

Var olan bağışıklığı daha da kuvvetlendirmenin yolu şahsi kanaatimce alternatif tıp metotlarına başvurmaktır modern tıp maalesef derdimize derman olmak yerine birçok yeni dert katıyor.

Salgın falan yok. Her sene bu dönemler iklimsel geçiş olduğundan normal şekilde grip, nezle vb hastalıklar oluyor. İnsanları bu yollarla pandemiye hazırlamaya çalışmayın.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana

Konu görüntüleyen kullanıcılar