Yok Aslında Birbirimizden Farkımız Ama

turgutkuzan

Paylaşımcı Üye
Yok aslında birbirimizden farkımız ama…

Hayırlı günler dilerim.

Yıllar öncesinde bir bankanın reklam sloganı şu şekildeydi:

Yok aslında birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankası’yız.

Bu cümle ile bankanın yeni yetme bir banka olmadığı vurgulanmaya çalışılırdı.

Aşağıdaki cümleler “HERKES”'i tanımlamaktadır.
Sizin herkesten FARKLI kılan özellik nedir?

İşte benim farkım:
Yok aslında birbirimizden farkımız ama
ben konuşmayı sevmem, yazmayı tercih ederim.
  • 10 tane yumurtayı 10 kişiye paylaşsa her bir kişide 1 yumurta olur. Ama 10 farklı kişi kendisindeki 1 bilgiyi diğer 10 kişi ile paylaşsa herkeste 10 bilgi olur.
  • 90 - 60 - 90´ı herkes bilir, elbetteki vücut ölçüleri. Bir de 200 - 70 - 60 var; Unutmayın bu da tabut ölçüleri.
  • Acele karar vermeyin. O zaman sizin de herkesten farkınız kalmaz. Hayatın küçük bir parçasına bakıp tamamı hakkında karar vermekten kaçının. Karar aklın durması halidir, karar verdiniz mi, akıl düşünmeyi, dolayısı ile gelişmeyi durdurur. Buna rağmen akıl insanı daima karara zorlar. Çünkü gelişme halinde olmak tehlikelidir ve insanı huzursuz yapar. Oysa gezi asla sona ermez. Bir yol biterken yenisi başlar. Bir kapı kapanırken, başkası açılır. Bir hedefe ulaşırsınız ve daha yüksek bir hedefin hemen oracıkta olduğunu görürsünüz. - La Tzu
  • Acı suda tatlı suda berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan hal ehli olandır. - Hz. Mevlana
  • Açın herkese açabileceğiniz kadar kalbinizi, ummanlar gibi olsun inançlı olun. Kalmasın el uzatmadığınız bir hüzünlü gönül toleranslı olun, barışık olun ama önce kendinizle barışık olun. Aynaya bakın ama önce kendinizi (özünüzü) görün.
  • Adalet, insanın kendi üzerine düşeni yapması, en iyi ve en uygun olduğu işi yapması, herkese hak ettiğini vermesidir. Peki o zaman; bir insan bilgeliğe, kendisine ilişkin bilgiye sahip oldukça, nasıl olur da, kendisine ait, kendisinin bir parçası olan şeyi, en uygun olan işi yapabilir? Bütüne, başkalarına ilişkin bilgiye sahip oldukça, nasıl olur da, başkasının hakkını verebilir, bütünün adaletine katkıda bulunabilir? - Sokrates
  • Adalet, Onurlu yaşamak, başkasına zarar vermemek, herkese kendine ait olanı vermek. - Ulpianus
  • Adil olun. Her işte, her konuda, her fırsatta ve herkese karşı adil olun. - Sakıp Sabancı
  • Ahlak, herkesin kendisi için gereksiz görüp, başkalarının köküne kadar uygulamasını çok yerinde bulduğu, bir yaşam kuralları toplamıdır.
  • Akıl mı, para mı? dedi. Ben para dedim. Ben olsaydım akılı seçerdim dedi. Haklısın dedim; herkes ihtiyaç duyduğu şeyi seçer . - Dylan
  • Akılları satmak için pazara çıkarmışlar, herkes yine kendi aklını satın almış.
  • Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan.
  • Akıyor makyajı farklılığının herkesleşiyorsun.
  • Allah herkesi biribiri için yaratmış ama kim kimin için belli değil. - Mustafa Topaloğlu
  • Anılara herkesin gereksinimi vardır; anılar, kendinizi önemsiz ve değersiz hissetmenizi önler. - Saul Bellow
  • Anılmaya değer bir hayat sürmek ve erdemli bir insan olmak, bize çeşitli vesilelerle dayatılan “herkes” ya da “hiç kimse” olmayı bilinçli bir şekilde reddetmekle başlar.
  • Anne, herkesin yerini tutabilen ama kimsenin onun yerini tutamadığı kişidir. - Gaspard Mermillod
  • Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir. - Albert Einstein
  • Aşık olmakla sevmek arasındaki farkı sormuşlar? Cevaplamış Şems: Senin baktığına herkes bakar; ama senin onda görebildiğini herkes göremez. Herkes aşık olabilir; ama hiçkimse senin gibi sevemez. Tek fark sensin. Seni özel kılan; sevdiğin değil, sevgin. - Şems-i Tebrizi
  • Aşk, bir kişi ile geriye kalan herkes arasındaki farkın, çok fazla abartılmasıdır. - Bernard Shaw
  • Aşk; herkesi O´na benzetip, kimseyi O´nun yerine koyamamaktır. - Can Yücel
  • Aşka yanmalı can dediğin / Ya canın olmalı / Ya da canın almalı. / Yar diyemezsin ki herkese, / İçindeki yaran olmalı. / Herkesin bir yüreği vardır amma, / Yürek dediğin de bir başka yanmalı. - Hz. Mevlana
  • Aşkın dokunuşu ile herkes şaire dönüşür. - Platon (Eflatun)
  • Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşırlar. Herkes aşkta kendisini tamamlayabilmek için bir gün yarım bıraktıklarına geri dönmek zorunda kalacak.Ve o gün kimse döndüğünde ne bulacağından emin olmayacak.
  • Bakıyorum da herkeste bir hava bir çalım. Şunu bilin: Herkes artist olabilir, ama yönetmen benim, istediğime rol verir, istediğime de yol veririm.
  • Başarının anahtarı nedir bilmiyorum, ama başarısızlığın anahtarı herkesi memnun etmeye çalışmaktır. - Bill Cosby
  • Başkalarını mutsuz etme mutluluğunla ve menfaatin için kimseyi kırma. Eğer biraz huzur istiyorsan herkesi dostun sanma. - Che
  • Başkalarının bana uymayan düşüncelerine tahammül etmeye ve itirazlarımı apaçık ileri sürmemeye kendimi alıştırdım. Karşımdakinin düşüncelerine ait şartları ve bu şartların bu düşünceyi haklı saydırmaya imkan verip vermediğini tetkike ehemmiyet verdim. "Şüphe yok ki ", "muhakkak ki ", gibi kati kelimeleri kullanmaktan çekinmeye ve onların yerine "zannederim ", “tahminime göre” gibi tabirleri kullanmaya başladım. Bu sayede herkesle rahat konuşabildiğimi görüyorum. Kimse sözlerime itiraz etmiyordu. Bu sayede başkalarının yanlışını düzeltme imkanı buluyordum. - Benjamin Franklin
  • Bazen güldüm, bazen ağladım. Hayatı yaşanır sandım, yanıldım. Yüzüme gülenlere hep inandım. Ben herkesi kendim gibi sandım.
  • Belki de şu kahrolası dünyada herkes birbirinden korkuyordur. - John Steinback
  • Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma. Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma. Sessiz kalmak bir şey bilmediğin anlamına gelmez. Çok konuşmak da çok şey bildiğini göstermez. Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmek de korkaklıktır. Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir. Cahil cesareti kalbinin kenarında olmakmış. Yanında yürümek uçurum kenarında yürümek gibi. Sana düşmek uçurumdan düşmek. Eminim düşseydim bir uçurumdan, sonunu düşünmediğim sürece bundan çok zevk alırdım. Mümkün mü düşünmemek deme. Sana düşerken düşündüm mü sandın bir saniye bile. - Abdussamed Yılmazoğlu
  • Bildiklerini saatin gibi kullan, kendine sakla. Herkesin ortasında sık sık çıkarıp caka satma. - Chesterfield
  • Bir amacın olduğunda, sıkıcı şeylerde heyecan, her şeyde bir tutku ve sıradan şeylerde sıra dışı bir şeyler bulursun. Hayatın anlamı bir amaca sahip olmaktır. Herkes kendine bir amaç ararken, senin tek yapman gereken BUGÜN için daha büyük hedefler belirlemektir ve böylece amacına ulaşırsın.
  • Bir dostun üzüntüsüne herkes katılır, başarılarına ise ancak yüksek ruhlular sevinir. - Oscar Wilde
  • Biz barış istiyoruz dediğimiz zaman tam bağımsızlık dediğimizi herkesin anlaması gerekir. - Mustafa Kemal Atatürk
  • Biz herkese yardımcı olamayız, ama herkes birine yardımcı olabilir. - Ronald Reagan
  • Bizim sözlerimizin hepsi nakit, başkalarınınki nakildir. Nakil, nakdin feridir. Sözünü öyle bir izah et ki havas da avam da istifade etsin. Herkesin aklının ereceği, fikrinin anlayacağı bir tarzda anlat. Söz söyleyen kemal sahibi olursa, (mağfiret ve hakikat) sofrasını yaydı mı, o sofrada her türlü aş bulunur. Hiçbir misafir aç kalmaz, herkes o sofrada kendi gıdasını bulur. - Hz. Mevlana
  • Bu akşam içimde tuhaf bir sıkıntı var, dünyada sanki bir ben kalmışım. Sanki herkes nerde keder varsa bırakmış, ben nerde bulduysam toplamış almışım. - A. Kadir
  • Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken, sen hiç ol. Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl ki çömleği tutan dışındaki biçim değil, içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil, hiçlik bilincidir. - Elif Şafak
  • Bu ne bee! Aşk mı kaldı artık. Herkes gördüğünü sever olmuş. Ne olduğuna değil, ne verdiğine bakar olmuş. - Yılmaz Erdoğan
  • Büsbütün unuttum seni eminim. / Maziye karıştı şimdi yeminim. / Kalbimde senin için yok bile kinim. / Bence sen de şimdi herkes gibisin. - Nazım Hikmet
  • Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür. - Cucong
  • Büyüklük odur ki kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın. Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, seni yoldan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen burada direneceksin. Önünde sonsuz engeller yığılacaktır. Kendini büyük değil, küçük, araçsız hiç telakki edecek, kimseden yardim gelmeyeceğine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin. - Mustafa Kemal Atatürk
  • Cehennem yerinde hiç ateş yoktur. Herkes ateşini buradan götürür. - Karacaoğlan
  • Cesaret, zaman ve gerçek. Bunlar insan hayatının üç dansözü. Öyle kişisel kıvırıyorlar ki, herkes keyfini ya da kahrını başka sürüyor. Yaydan fırlamış bir ok gibi dalınamıyor gerçeğe. Parçalanmayı, dağılmayı, çatlaklardan sızmayı göze almak gerekiyor. Gerçek böyle. Vurulmayı göze almayan hiçkimse firar edemez mesela. Cesaret ister ve kim bir mahkumdan daha mükemmel tanıyabilir ki zamanı, yaşamak ister.
  • Çoğu başka başka yerler gösterir ve herkes kendininkine itimat eder.
  • Dağ ne kadar yüksek olursa olsun, yol onun üzerinden geçer. Sen dağ olmaya heveslenme, asla gururlanma; yol ol ki herkes senin üzerinden geçerken, sen dağların bile üzerinden geçesin. - Fatih Sultan Mehmet
  • Davranışlar herkesin kendini seyrettiği bir aynadır. - Terence
  • Din, bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. - Mustafa Kemal Atatürk
  • Dinde zorlama yoktur, herkes özgürdür elbette. İsteyen dünyada pişer, isteyen ahirette. - Necip Fazıl Kısakürek
  • Doğduğunda sen ağlarken herkes bayram etmişti. Öyle bir hayatın olsun ki öldüğünde herkes ağlasın sen bayram et.
  • Dört şey güzeldir, fakat dört şey ondan daha güzeldir. ‎1. Erkeklerin utanması güzeldir.Fakat kadınların utanması ondan daha güzeldir. 2. Herkesin adil olması güzeldir.Fakat emir sahiplerinin adil olması daha güzeldir. 3. İhtiyarın tevbesi güzeldir. Fakat gencin tevbesi daha güzeldir. 4. Zenginin cömertliği güzeldir.Fakat fakirin cömertliği daha güzeldir.
  • Dünya herkese yetecek büyüklükte. Onun için başkasının yerini kapmaktansa, çalışarak gerçek yerinizi bulun.
  • Dünyada herkes mutlu olmak ister. Fakat sizi mutlu eden şey ne olduğunuz ve ne yaptığınız değil, sizin görüş ve duyuşunuzdur. - Dale Carnegie
  • Dünyada iki tane kör tanıdım: birincisi; benden başka herkesi gören sen, ikincisi; senden başka kimseyi görmeyen ben.
  • Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar. - John Steinbeck
  • Düşünceli olun; çünkü karşılaştığınız herkes inanın en az sizin kadar zorlu bir mücadele veriyor. - Plato
  • Düşünebilen herkesin insan olması; insan olan herkesin düşünebildiği manasına gelmiyor ne yazık ki. - Sigmund Freud
  • Edep, aklın tercümanıdır. Herkes edebi kadar akıllı. Aklı kadar şerefli. Şerefi kadar kıymetlidir.
  • Eğer bir kimseyi kimse sevmiyorsa, bunun sebebini araştırmalıdır. Eğer bir kimseyi herkes seviyorsa bunun sebebini de araştırmalıdır. - King Dse
  • Eğer herkes başka bir televizyon seti yerine barış isteseydi, o zaman barış olurdu. - John Lennon
  • Eğer herkes dost sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada pek az dost kalırdı. - Pascal
  • Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Micheangelo´nun resim yaptığı, Beethoven´ın beste yaptığı veya Shakespeare´in şiir yaptığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürülsün ki gökteki ve yerdeki herkes durup, burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin. - Martin Luther King
  • Evlilik orduya yazılmak gibidir. Kışlada herkes şikayet eder ama “tezkere” bırakıp, kalanların sayısı o kadar çoktur ki. - James Garner
  • Ey can! Güneş herkesin üzerine eşit doğar ama; Gül başka, leş başka kokar.
  • Ey Gönül! Gezip de hayran kalmadığım yerin olmadı; bazen aklımı başımdan aldın, bazen benliğimi ayaklar altına. Ama herkeste bulunsa da, çoğunun farkında olmadığı bir sır gibi taşıdım seni. Dağları delmiyorum, çölleri aşmıyorum ama daha zoru olan benliğimle savaşıyorum. Yanıyorum diyerek masivâya sesleniyorum; ateşsiz, dumansız içten içe kül oluyorum.
  • Ey gönül, gidenden ümidini kes! / Kaçan bir hayale benziyor herkes, / Sanki kulağıma gaipten bir ses / Buluşmalar kaldı mahşere diyor. - Necip Fazıl Kısakürek
  • Ey nefsim! Deme “zaman değişmiş, asır başkalaşmış, herkes dünyaya dalmış, hayata perestiş eder. Derd-i maişetle şarhoştur.” Çünkü ölüm değişmiyor. Firak, bekaya kalbolup başkalaşmıyor. Acz-i beşeri, fakr-ı insani değişmiyor, ziyadeleşiyor. Beşer yolculuğu kesilmiyor, sürat peyda ediyor.
  • Garip değil mi, düşünebilen herkesin insan olması. Ne yazık ki, insan olan herkesin düşünebildiği anlamına gelmiyor bu. - Freud
  • Gerçek aşk, tıpkı cinler, periler gibidir, bahsini herkes eder, ama gözüyle görmüş olan pek azdır. - La Rochefoucauld
  • Gerçek şu ki, herkes seni incitecek. Yapman gereken tek şey, acı çekmeye değer birini bulmak. - Bob Marley
  • Gönül kapısı herkese açılır mı, iki laf eden adam sayılır mı? Bakma insanoğlunun uyruğuna, tanıyamazsın basmadıkça kuyruğuna.
  • Görmezden gelin, ses etmeyin, cevap vermeyin. Sessizlik herkesi mahveder. - Charles Darwin
  • Gül dikene sormuş: - Sen niye hep üstümdesin batarsın diye kimse bana dokunamıyor. Diken cevap verir: - Herkes sana dokunsaydı bu kadar güzel olamazdın.
  • Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.
  • Güzel ahlak, kimseye yük olmamak, fakat herkesin yükünü çekmektir. - Hz. Mevlana
  • Güzel bir gülü, güzel bir geceyi, güzel bir dostu herkes ister. Önemli olan gülü dikeniyle, geceyi gizemiyle, dostu tüm derdiyle sevebilmektir. - Şems-i Tebrizi
  • Hayat benimse eğer kimse karışamaz ve biliyorum ki herkesle dost olunmaz. Aşka gelince birkere sevdim işte, birdaha işim olmaz. - Cemal Süreya
  • Hayat herkes için acı, çünkü benim boş yere dilediklerime sahip olmuş nice insanlar gördüm, onlar da mesut değil. - Balzac
  • Hayat herkesin yaşadığı, kimsenin yaşamaktan hoşlanmadığı komedya. - Cemil Meriç
  • Hayat o kadar lanet bir şey ki; Herkesin yanlış yaptığını doğru yaparsan, yanlış yapmış sayılıyorsun. - Oscar Wilde
  • Hayat yaşamaktan ibarettir, ve yaşayan herkes değişime hazırlıklı olmalıdır. - Johann Wolfgang von Goethe
  • Hayatta en adaletli şey ölümdür; herkese eşit davranır.
  • Haydi şu benlikten kurtul, herkesle anlaş, herkesle hoş geçin. Sen kendine kaldıkça bir habbesin, bir zerresin, fakat herkesle birleştin kaynaştın mı, bir ummansın, bir madensin! - Hz. Mevlana
  • Hepsi anımsanacaktı; ama herkes bekleyişi kadar büyüktü. Biri olabilecek olanı beklediği kadar büyüktü.Oysa imkansızı bekleyen herkesten büyüktü.Hepsi anımsanacaktı; ama herkes mücadele ettiği şeyin büyüklüğü kadar büyüktü. - Sören Kıerkegaard
  • Her aşığım diyen aşık olmaz. / Her sevgiden bahseden sâdık olmaz. / İlahi herkes mert bir aşık olmaz. / Sıradan kalplerde “Aşk” derdi bulunmaz. - Hz. Mevlana
  • Her düşündüğünü söyleme, ama her söyleyeceğin şeyi düşün, olmayacak düşüncelerini de yapmaya kalkma. Candan ol, ama sırnaşık olma. Deneyip dost edindiklerini bağrına bas, ilk tanıştığın her kişi ile el sıkışıp dost olma. Kavgaya girmekten sakın, ama girdikten sonra da sıkı dayan ki, karşındakinin gözü korksun. Her konuşanı dinle, ama az konuş. Herkesin fikrini öğren, fakat kendi fikrin sana kalsın. Ne kimseden borç al, ne kimseye borç ver. Çünkü borç veren çok kere parasından olur, borç alan da tutum alışkanlığını kaybeder. - Shakespeare
  • Her insan öfkelenir, bu kolaydır; fakat tam adamına, tam ölçüsünde, tam zamanında, tam yerinde ve tam usülünde öfkelenmek, ne herkesin kudretindedir, ne de kolaydır. - Aristoteles

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.
  • Herkes 15 dakikalığına şöhret olacak. - Andy Warhol
  • Herkes ağzına kadar başkası dolu - Metüst
  • Herkes anlayacak ki; arı sabrı olmadan bal yapılamaz. Ve yine herkes anlayacak ki; derdi bal olanın, sabrı dağ olacak.
  • Herkes aya benzer. Çünkü herkesin kimseye göstermediği karanlık bir yüzü vardır. - Mark Twain
  • Herkes aynı fikirdeyse, hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir. - Hz. Mevlana
  • Herkes aynı şeyi düşünüyorsa, hiç kimse fazla bir şey düşünmüyor demektir. - W.Lippmann
  • Herkes bedeninin ölümünü düşünüyor. Kalbinin ölümünü düşünen yok. Asıl önemli olan kalbin ölmesidir. - Hz. Mevlana
  • Herkes benim düşünceme katılırsa, yanılmış olmaktan korkarım. - Oscar Wilde
  • Herkes bir dost ister ama hiç kimse bir dost olmak için çaba göstermez.
  • Herkes bir yıldızdır ve parlamak için bir şans hak eder. - Marilyn Monroe
  • Herkes cahildir, sadece başka başka konularda. - Will Rogers
  • Herkes cenneti ister ama kimse ölmek istemez.
  • Herkes deliye hasret, ben koyacak yer bulamıyorum.
  • Herkes dışını süslerken, sen içini, kalbini süsle. Herkes başkasının ayıbını araştırırken, sen kendi ayıplarınla meşgul ol. - Hz. Mevlana
  • Herkes doğru insanı bulmak ister, yanılmamak için. Oysa kimse uğraşmaz, doğru insan olmak için. - Sigmund Freud
  • Herkes dostum olamaz, hayat benim kimse karışamaz, aşka gelince bir kere sevdim bir daha işim olmaz.
  • Herkes dünyanın düzene girmesini ister. Fakat çabayı komşusundan bekler.
  • Herkes dünyayı değiştirmeyi düşünüyor da kimse kendini değiştirmeyi düşünmüyor. - Leo Tolstoy
  • Herkes düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür.
  • Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. - Cicero
  • Herkes fazlasıyla sevmiş. Ben eksikleriyle de sevdim oysa. - Özdemir Asaf
  • Herkes fethetme taktiklerimi görebilir, ancak hiçbirinin göremeyeceği zafere ulaştıran stratejimdir. - Sun Tzu
  • Herkes gülüşümü görüyor, kimse savaşımı görmüyor. Herkes sesimi duyuyor, düşündüğümü kimse bilmiyor. Herkes yazdıklarımı okuyor, gözyaşlarımı kimse görmüyor. Herkes beni tanıdığını sanıyor, ama kimse benim kim olduğumu bilmiyor.
  • Herkes hazza koşar, kimse başında beklemeyi bilmez.
  • Herkes hep mutlu olmak ister, mutsuzluğu yaşamadan. Oysa düşünsene, hiç gece olmasaydı güneşin tadını çıkarır mıydı insan? - Tolstoy
  • Herkes herkese bir lokma şey verebilir ama boğaz bağışlamak, ancak Allah (c.c)ın işidir. - Hz. Mevlana
  • Herkes herkesi aynı sevemez dostlarım. Kimileri gururunun yettiği kadar sever, kimileri de ömrünün yettiği kadar. - Bukowski
  • Herkes ikinci bir şansı hakeder derler ya hani. Unutma, seven gerçekten sevse, ilk şansını kaybetmezdi.
  • Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür. Ama kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez. - L. Tolstoy
  • Herkes insanlığın kötüye gittiğini kabul eder de, kimse kendisinin kötüye gittiğini kabul etmez. - Lev Tolstoy
  • Herkes iyiliğimi istiyor! - Vermiyeceğim işte.
  • Herkes kendi hatalarına dürbünle, başkalarının hatalarına mikroskopla bakar.
  • Herkes kendi mutluluğunun demircisidir.
  • Herkes kendi vicdanının önünü süpürse, ülkem bembeyaz olur. Ancak herkesin gözü bir diğerinin üstünde ne yazık ki. - Yılmaz Odabaşı
  • Herkes kendinde eksik olanı sever. - Arthur Schopenhauer
  • Herkes kendine yakışanı yapar.
  • Herkes kırılamaz ipince bir dal olması gerekir kırılmak için ama dünya kütüklerin. - Yılmaz Odabaşı
  • Herkes layığını yapar.
  • Herkes mutluluktan bahseder, ama pek az kimse bilir onu. - Jeanne P. Roland
  • Herkes mükemmel olabilir. Gereksinim duyduğumuz tek sey sevgi dolu bir yürek ve gücünü sevgiden alan bir ruhtur.
  • Herkes olduğu gibi gözükseydi şeytan bile şeytanlığından utanırdı.
  • Herkes öğrenmek ister; Kimsede karşılığını vermeye kalkışmaz. - Juvenal
  • Herkes ölümden ürker, korkar. Sufiler, ona bıyık altından gülmektedir. - Hz. Mevlana
  • Herkes sevdiğinin peşinde koşmak yerine, kendisini sevene evet dese; bitecek bu film. - Ceyhun Yılmaz
  • Herkes sizi seviyorsa, bir şeyler yanlış demektir. Herkesi memnun edemezsiniz. - Paulo Coelho
  • Herkes tarafından doğru kabul edilen şeyler büyük olasılıkla yanlıştır. - Paul Valery
  • Herkes vazgeçebileceği menfaati kadar dürüsttür.
  • Herkes yalan söyler. Hastalara neden yalan söylediklerini sormam, hepsinin yalancı olduğuna inanırım.
  • Herkes, başka birinin beceremediği bir işte ustadır. - Publis Syreus
  • Herkese akıl veren ben, bir kendime çaresizim.
  • Herkese iyilik et, bulasın iyilik, herkes ettiğini bulur demişler.
  • Herkese karşı nazik olun, ancak sadece azıyla yakın olun, ve o azınlığa güveninizi vermeden önce iyice deneyin. - George Washington
  • Herkese, israf olarak canının her istediğini yemesi yeter. - Hz. Ömer (r.a.)
  • Herkesi bazen kandırabilirsin,bazılarını her zaman kandırabilirsin ama herkesi her zaman kandıramazsın. - Churchill
  • Herkesi bıktırıncaya kadar yaşayan, çok yaşamış demektir. - Thomas Dekker
  • Herkesi ona benzetiyorsan, aşıksın demektir. Eğer onu “herkese” benzetiyorsan, artık yalnızsın demektir. - Can Yücel
  • Herkesi sev, bir kaçına güven, hiçbirine yanlış yapma. - William Shakespeare
  • Herkesin anlayış derecesi farklıdır. Benim sana anlatacaklarım, ancak senin anlayabileceğin kadardır. - Hz. Mevlana
  • Herkesin bakmadığı yönden bak dünyaya. - Hz. Mevlana
  • Herkesin bir derdi var. Her derdin bir acısı, acılarım katlanılmaz değil ama, birde tuz basanı var. Her aşkın bir hasreti var, her hasretin bir çilesi çilem çekilmez değil ama birde çektireni var. Her aşığın bir sözü var. Her sözün bir söyleteni. Söyleyecek çok şeyim var ama birde susturanı var: Sustum. Suskunluğum, susturana armağan olsun.
  • Herkesin fikir birliğine vardığı bir akşam kayıp bir akşamdır.
  • Herkesin huzurunu kendi rahatına tercih eden kimseye ne mutlu. Hüner sahipleri, başkalarının gamını çekmekten kendi keyiflerine bakamamışlardır. - Sadi
  • Herkesin içinde belli bir sayıda sözcük vardır. - Paul Auster
  • Herkesin işi hiç kimsenin işidir.
  • Herkesin kalbimde bir yeri var. Kiminin altı çizili, kiminin üstü.
  • Herkesin kendini birşey sandığı yerde, hiç kimse birşey olamaz.
  • Herkesin sizden iyi bir şekilde söz etmesini mi istiyorsunuz? Öyleyse kendinizi övmeyin. - Pascal
  • Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu, sahip olduğunu sandığı. - Alphonse Karr
  • Herkesin yalan olduğunu bildiği bir yalan hala yalan mıdır?
  • Herkesle dost olan kimsenin dostu değildir. - Aristo
  • Herkesle musibette beraber olmak demek olan teselli ise, kabrin öbür tarafında pek esassızdır.
  • Herkeste olan dört şeyden dört şey meydana gelir: İnatçıktan rüsvalık, öfkeden pişmanlık, kibirden düşmanlık, tembellikten düşkünlük. - Feridüddin-i Attar
  • Herşey bir güzelliğe sahiptir fakat bunu herkes göremez. - Konfüçyüs
  • Hırstan kurtulmanın yolu; kendi için istediğini aynı anda herkes için istemektir. - Muhammed Bozdağ
  • Hiç kimse yanılmadığmı düşünüyorsa, herkes yanılıyor demektir.
  • İdare etmek bir sanattır, herkes sanatçı olamaz.
  • İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır. - Albert Einstein
  • İlk önce oyunun kurallarını öğrenmelisiniz, sonra da herkesten iyi oynamayı. - Albert Einstein
  • İlla birini seveceksen dışını değil içini seveceksin. Gördüğünü herkes sever ama sen göremediklerini seveceksin. Sözde değil, özde aşk istiyorsan; şayet ten e değil, cana değeceksin.
  • İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar; Herkeste kusur görür, kendisine kör bakar. Neye nasıl bakarsan, o sana öyle bakar.- Hz. Mevlana
  • İnsanlar sevmekten daha kolay bir şey olmadığını sanıyorlar. Evet herkes sevme yeteneğine sahip; ama bunu gerçekleştirmek çok zor. - Erich Fromm
  • İnsanlık oyle bir elbisedir ki, herkese olmaz.
  • İster bir prens olsun, ister herhangi biri olsun, doğruluğun aşkı ve faziletle canlandırılmadıkça, gücüne güvenilen herkes onu suistimal edecektir. - Jean de La Fontaine
  • İster kişiliğiyle olsun, ister bilgisiyle, bana birşeyler verebilen herkesi severim. Benim tüm nefretim gevezeleredir. - Christian Morgenstern
  • İyi olduğunuz için herkesin size adil davranmasını beklemek, vejetaryan olduğunuz için boğanın saldırmayacağını düşünmeye benzer. - Dennis Wholey
  • İyiliği, yalnız iyiler anlar, kötülüğü herkes. - Cenap Şehabettin
  • Kabul ediyorum. En büyük hatam, yüzüme gülen herkesi kendim gibi sanmamdı. - Paul Coelho
  • Kapadım gözlerimi, sevgilierin karşılıklı, çocukların mutlu, din, dil, ırk ayrımı olmayan herkesin eşit olduğu bir Dünya´yı barış içinde hayal ediyorum. Mutluyum. Küçücük bir hayalle başlar herşey.
  • Kayan yer görünce su gibi akma; / Menfaat uğruna dostunu satma; / Eğer bu dünyada huzur ararsan; / Olur olmaz herkesi dost sanma.
  • Kaybeden benim belki görüntüde. Ben susuyorum; çünkü hesap günü mahşerde! Sen de bilirsin, herkes eşittir; Allah (c.c.)´ın önünde.
  • Kendilerini ev sahibi sanan insanlar vardır ve onlar büyük bir yanılgının içindedirler; çünkü bu dünyada herkes kiracıdır ve bir gün evinden ayrılmak zorunda kalacaklardır. - Uğur Koşar
  • Keşfetmek herkesin gördüğünü görüp, düşünmediğini düşünmektir.
  • Keşke herkes alçak gönüllü olacak kadar, yüksek zekaya sahip olabilseydi. - Atakan Korkmaz
  • Kızma hiç kimseye yaptıklarından dolayı. Aksine teşekkür et ihanet edenlere sadakati öğrettikleri için. Minnet duy yalancılara doğrunun farkına varmanı sağladıkları için. Mutsuz edenlere dua et mutluluğu daha derin hissettirdikleri için. Herkesi sev yaşamına bir anlam kattığı için. Hayat bu yüzden daha güzel siyahla beyazı farkettirdiği için.
  • Kimi aşk kısadır kimi uzundur. Kimi satar kimi satın alır. Kimi gözyaşı döker öldürürken, kimi kılı kıpırdamadan öldürür. Herkes öldürür sevdiğini ama herkes öldürdü diye ölmez. - Oscar Wilde
  • Kimse bilsin istemiyorum kalbimin kırıldığını. İşte bu yüzden herkesden gizlerim; yüzüm gülerken içimin ağladığını. - Can Yücel
  • Kimsesiz hiç kimse yok / Herkesin var bir kimsesi / Kimsesiz kaldım / Yetiş ey Kimsesizler Kimsesi.
  • Kişiyi iyi tanırsan kimseyi inandıramazsın Ama kötülersen herkesi inandırırsın. - John Draper
  • Klasik, herkesin övüp kimsenin okumadığı kitaptır. - Mark Twain
  • Konuşmak bir mana ise susmak binbir mana. Herkes konuşmasına konuşur lakin sükut yürekli olana. - Mehmet Akif Ersoy
  • Konuşup aptallığınızı belli edeceğinize, konuşmayın da hiç olmazsa herkesin kuşkusu kalsın. - Abraham Lincoln
  • Kumsala herkes kumdan kale yapabilir. Ama önemli olan zoru başarmaktır. Denizin ortasına kaleyi yapıp, ayakta dimdik durmasını sağlamaktır .
  • Maharet güzeli görebilmektir, sevmenin sırrına erebilmektir. Cihan, alem herkes bilsin ki şunu; en büyük ibadet sevebilmektir. - Yunus Emre
  • Memnun olan yok hayatından. Kiminle konuşsam aynı şey. Herşeyi, herkesi bırakıp gitme isteği. - Can Yücel
  • Milletimizin içinde hakiki, ciddi alimler vardır. Milletimiz bu gibi alimleriyle iftihar eder. Bu gibi alimlere gidin, bu efendi bize böyle diyor, siz ne diyorsunuz deyin. Fakat umumiyetle buna da ihtiyaç yoktur. Bilhassa bizim dinimiz için herkesin elinde bir ölçü vardır. Bu ölçü ile hangi şeyin dine uygun olup olmadığını kolayca takdir edebilirsiniz. Eğer bizim dinimiz akla mantığa uygun bir din olmasaydı mükemmel olamazdı, dinlerin sonuncusu olmazdı.
  • Nazik olun, çünkü karşılaştığınız herkes daha zor savaşlar veriyor. - Platon (Eflatun)
  • Ne olurdu, seninle tatlılaşsaydım; yaşayış zaten acı. / Ne olurdu, sen razı olsaydın benden de, herkes kızsaydı bana. / Ne olurdu, seninle aram düzgün olsaydı da, bütün alemlerle aram açılsaydı, dünya yıkılıp yansaydı. - Hz. Mevlana
  • Ne zaman paspal giyinip çıksan dışarı, herkes bayramlıklarını giymiş gibidir. / Ne zaman yalnız kalmak istesen, herkes başına dikilir. / Ne zaman birini aramaya ihtiyacın olsa, o an şarjın tükenir. / Ve ne zaman birini sevmeye başlarsın, o zaman o gitmeye karar verir.
  • Neden beni hiç kimse anlamıyor, ama herkes beni seviyor? - Albert Einstein
  • Nerede, ne zaman, nasıl bitecek? Bu hayat böylemi devam edecek. Karanlıkta karıncayı gören var elbet; Herkes ektiğini birgün biçecek.
  • Nereye gittiğini bilen adama herkes yol açar.
  • Neylersin ölüm herkesin başında / Uyudun uyanmadın olacak - Cahit Sıtkı Tarancı
  • Onun güzelliğini herkes görüyorsa; o bence az güzeldir. Herkes biliyorsa o; bence hiç güzel değildir. Onun güzelliğini yalnız; ben görüyorsam bu sevgidir. Yalnız, ben biliyorsam bu aşktır. Hiç kimse görmüyorsa; bu yalnızlıktır.
  • Oruçsuzluk başka edepsizlik başka. Herkesin oruç tuttuğu yerde açıktan oruç yemek edepsizliktir, kazmalıktır, magandalıktır. - Senai Demirci
  • Oysa herkes öldürür sevdiğini, kulak verin bu dediklerime, kimi bir bakışıyla yapar bunu, kimi dalkavukça sözlerle. - Oscar Wilde
  • Öyle bir zamandayız ki; Yiğit belli değil, mert belli değil. Herkes yarasına merhem arıyor. Deva belli değil, dert belli değil.
  • Öyle herkesi sevmeyeceksin…“Seviyorum” demeyeceksin! “Seni seviyorum” diyebilmek için gerekirse bir ömür bekleyeceksin. - Can Yücel
  • Sakin bir denizde herkes kaptan kesilir. - John Ray
  • Sana dilsiz, dudaksız sözler söyleyeceğim. Bütün kulaklardan gizli sırlardan bahsedeceğim. Bu sözleri sana, herkesin içinde söyleyeceğim ama senden başka kimse duymayacak. Kimse anlamayacak. - Şemsi Tebrizi
  • Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur. / Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur. / Belki dünyada bir serdar olur. / Yar olur ağyar olur serdar olur.
  • Sanma ki herkes güzel yaşıyor, / Tomurcuk gamlanıyor bir gün solmaktan / Doğmadan düşüyor çocuklar geçim derdine / Kuzular bile tedirgin yeşil çimenden.
  • Sen beni hatırladıktan sonra, herkes unutmuş umrumda değil. - Haruki Murakami
  • Sen beni sevmedin ya. Bende gidip herkesi sevdim ve herkese böldüm kendimi. Herkese az az düştüm. Ve kimseye yetmedim. - Murathan Mungan
  • Sen doğduğunda ağlarken, diğer herkes gülümsüyordu. Hayatını öyle bir yaşa ki; sonunda herkes ağlarken gülen sen ol. - Ralph Waldo Emerson
  • Sen görüş sahibi ol da dikende gül gör. Dikensiz gülü herkes görür. Başına gelen belanın ilahî bir lütuf olduğunu anla cüzde de küllü gör. Zaten ehliyet seziş de budur. - Hz. Rumi
  • Sen kendin, tüm evrendeki herkes kadar, kendi sevgi ve şefkatini hakediyorsun. - Buddha
  • Seni seviyorumdan daha özel bir cümle de var: Sana güveniyorum. Çünkü herkes herkesi sevebiliyor; ama herkese güvenemiyor.
  • Şarkılardaki sevgiler gerçek olsaydı herkesin birbirini sevmesi gerekirdi.
  • Takvim düzeni herkes için aynı olsa da, zaman herkesin içinde başka türlü ilerler. - M. Mungan
  • Tanrı herkese iki ayak verdi yürümek için, iki el verdi tokalaşmak için, iki kulak verdi duymak için, iki göz verdi görmek için, fakat neden bir kalp verdi? Çünkü diğer kalbi başka birine verdi. Gidip bulmanız için.
  • Toprağın iki metre altında herkes eşittir. - İtalyan atasözü
  • Tüm ön yargılardan yoksunum. Herkesden eşit nefret ediyorum. - W.C. Fields
  • Türkiye´nin asıl sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür. O halde, herkesten daha çok refah, saadet ve servete müstahak ve layık olan köylüdür. Onun için, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin iktisadi siyaseti bu aslî gayeye erişmek maksadını güder. - Mustafa Kemal Atatürk
  • Unutma, hakettiği kadardır bir insana verilen değer. Ve aslında herkes, kendi değerini kendisi belirler.
  • Unutulmak ölüme en yakın sokaktır kahramanım ve ben ki yatınca belki kim olmaya uyuyacağım ah, herkes bir gün kendi olacak! Uyuyalım. - Edip Cansever
  • Üç “S” yi unutma: Sevgi-herkese, saygı-kendine, başkalarına, sorumluluk-tüm hareketlerin için.
  • Vicdan! Onu herkes yüreğinde taşımaz; dilinde, midesinde ve hatta cüzdanında taşıyanlar vardır. - Cenap Şehabettın
  • Ya Allah´a baş eğer hiç kimseye eğmezsin, ya da herkese baş eğer hiçbir şeye değmezsin. - Necip Fazıl Kısakürek
  • Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar. Rüzgar ise kapitalisttir zayıf olanı yıkar. Che Guevara
  • Yalan söyleyen herkes mutlaka nefsinin alçaklığını ortaya atmıştır.
  • Yalnızca kendiniz olmak demek, sizi kendinizden başka herkese dönüştürmek için elinden geleni ardına koymayan bir dünyada, her insanın girebileceği o en zorlu savaşa girmek ve durmaksızın savaşmak demektir. - E. E. Cummings
  • Yanlış anlaşılmaktan korktuğumuz zamanlar her şeyi söylemeye kalkarız. Bu korku da bize herkesin söylediği şeyleri söyletir. - Orhan Pamuk
  • Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir; akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur.
  • Yüzlerce yıldır herkesin birbirine söylediği bir sözü o söylediği zaman birdenbire bütün hayatınız değişiverir. - Kürşat Başar

Konu görüntüleyen kullanıcılar