Antalya-Alanya Otoyolu Projesi / O-?

Antalya-Alanya Otoyolu Projesi İletişim Başlığı

Bakan Uraloğlu, seyahat süresini kısaltacak Antalya-Alanya Otoyolu projesine ilişkin de şunları kaydetti:

Proje, Serik Kavşağı’ndan başlayacak, daha sonra doğuya yönelerek Serik ve Manavgat ilçeleri sınırları içinde Toros Dağları’nın eteklerindeki koridoru takip edecek ve Konaklı’nın kuzeyinde Batı Kavşağı’nda sona erecek. Otoyolun toplam uzunluğu 122 kilometre. Projede 7 kavşak, 8 tünel, 19 viyadük bulunuyor. 122 kilometrelik otoyol, turizm destinasyonlarındaki ulaşım kalitesini artıracak.
Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

1 Beğeni

OTOYOLUN TOPLAM UZUNLUĞU 122 KİLOMETRE

Antalya-Alanya Otoyolu’nda, 84 kilometre 2×3 şeritli otoyol ve 38 kilometre 2×2 şeritli bağlantı yolu bulunuyor. Toplam uzunluk 122 kilometre olduğu bildirildi. Proje kapsamında 7 kavşak, 8 tünel, 19 viyadük bulunan otoyol, Alanya ile Antalya’yı birbirine bağlayacak.

4 Beğeni

Antalya-Alanya Otoyol Projesi’ni 76.7 milyar TL bedelle Limak İnşaat kazandı

Kaynak: Antalya-Alanya Otoyol Projesi’ni 76.7 milyar TL bedelle Limak İnşaat kazandı

2 Beğeni

En kısa zamanda bitmesi dileğiyle.

1 Beğeni

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu:

‘ANTALYA-ALANYA OTOYOLU’NUN EN KISA ZAMANDA İNŞASINA BAŞLIYORUZ

Bakan Uraloğlu, 122 kilometrelik Antalya Alanya otoyolu ihalesini de gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “En kısa zamanda yapım çalışmalarına da başlıyoruz. Şimdi buradan Antalya Alanya ne kadar sürüyor? 2 saat sürüyor. Trafik yoğun oldu mu 3 saat sürüyor, belki 3,5 saat sürüyor. Bunu bitirdiğimiz zaman eğer siz yasal sınırlarına uyarsanız ki biz onu tavsiye ediyoruz, Antalya -Alanya arası 1 saat sürmeyecek. 45 dakikada buradan Alanya’ya gidebileceğiz. Bu sene de çalışmalarına da dediğim gibi başlıyoruz.” dedi.

Dün Antalya programında bahsetmiş.

Kaynak: OTOYOL ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR - Haberler - T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

3 Beğeni

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu:

Antalya-Alanya arası proje var. Orada bir ihale yaptık. Bu sene yapımına başlayacağız.

Kaynak: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: İstanbul’da bir geç kalmışlık var - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

2 Beğeni

Gazipaşa"ya kadar yapılsa keşke. Alanya doğu çıkışına kadar yapılsa da olur. Gazipaşa - Anamur arası yol çalışmaları ve Çeşmeli - Taşucu Otoyol projelerinin bitmesiyle birlikte Akdeniz sahil hattında yolculuk bir hayli konforlu hale gelecek.

3 Beğeni

Kuzey çevre yolunun Isparta kavşağında son bulan ve henüz ciddi anlamda yapımına devam edilmeyen kısmı Serik’e kadar yapılacak ve otoyola bağlanacak inşallah. Böylelikle Burdur yolundan kuzey çevre yoluna giren biri kesintisiz Alanya’ya kadar ulaşacak. Alanya çevre yolunun da bu süre zarfında tamamlanması bekleniyor. İnşallah planlandığı gibi olur.

1 Beğeni

Hala 1 çivi çakılmadı. Bakalım ne zamana bitecek?

1 Beğeni