Aşağıyurtçu - Yukarıyurtçu - Balıkuyumcu - Atayurt Mahalleleri

Herkese merhaba;
Ankara ili Etimesgut ilçesi Aşağıyurtçu, Yukarıyurtçu, Balıkuyumcu ve Atayurt Mahalleleri ile ilgili konut projelerini,sorunları,son gelişmeleri,imar-parselasyon davalarını, yapılan yatırımları konuşmak için oluşturulmuş bir başlıktır.

Kurallara uygun, seviyeli bir sohbet diliyorum herkese.

Birkaç gün önce bölgeyi ziyaret ettim. Atayurt mahallesinde inşaatlar gittikçe hız kazanıyor çoğu bina 2+1 şeklinde inşa ediliyor. Aşağıyurtçu bölgesinde yani eskişehir yoluna yakın olan kısımda hali hazırda dava süreci (yapracık davasından bağımsız) olduğu için herhangi bir inşaat yok. Yapracık davasının çözülmesiyle, Toki balıkuyumcu 3800 konut projesinin başlamasıyla, BESA Holding’in balıkuyumcuya yapacak olduğu proje başladığı ve Aşağıyurtçu parselasyon davasının çözülmesi takdirinde Ankara’nın yeni yerleşim bölgesi eskişehir yolu bölgesinde bulunan yapracık-yukarıyurtçu-aşağıyurtçu-balıkuyumcu bölgeleri olacaktır.

Yerel yönetim değişiminden bölgenin nasıl etkileneceğini zaman gösterecek ama umarım güzel gelişmeler olur. Yapracık bölgesinde yer alan proje payımızın hayata geçmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.