Başıboş Sokak köpekleri sorunu

Bu başlıkta Başıboş sokak köpekleri sorunları hakkında haberleri ve görüşlerimizi paylaşabiliriz.

2 Beğeni

Sivas’ta köpeğin saldırdığı 2’si çocuk, 4 kişi yaralandı

Sivas’ta köpeğin anne, iki kızı ve olaya müdahale eden bir kişiye saldırması güvenlik kamerasınca görüntülendi.

25.01.2024

Sivas

Huzur Mahallesi’nde sahipliği olduğu öğrenilen bir köpek, sokaktaki anne N.B. ile kızları A.B. (7) ve İ.B’ye (3) saldırdı.

Anne ve kızlarına yardım için giden İsa Demir de köpeğin ısırması sonucu yaralandı.

Yaralılar, Numune Hastanesi’ndeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Köpeğin saldırı anı ise çevredeki bir apartmanın güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Görüntülerde, köpeğin sokakta koşarak yanlarına gittiği anne ve 2 kızına saldırması ve çevredekilerin müdahalesi yer alıyor.

Bu arada köpeğin, belediye ekiplerince alınarak barınağa götürüldüğü öğrenildi

“Köpek çocuğu kolundan tutmuştu ve sallıyordu”

Köpeğin saldırısına uğrayan İsa Demir, gazetecilere, kız kardeşinde misafirlikte bulundukları sırada olayı gördüğünü söyledi.

Mutfakta çay içerken köpeğin kardeşinin komşusunun çocuğuna saldırması üzerine birinci kattaki balkondan aşağı atlayarak çocuğun yanına koştuklarını anlatan Demir, “Köpek çocuğu kolundan tutmuştu ve sallıyordu. Üzerimdeki kemerimi çıkartarak müdahale etmeye çalıştım. Köpek döndü bana saldırdı. Eniştemde fırça ile müdahale edince köpek beni bırakarak yeniden çocuğa koştu.” dedi.

Köpeğin sahibinden şikayetçi olduklarını dile getiren Demir, “Olayda 4 kişi yaralandı. Bir anne, 2 çocuk ve ben yaralandım. Köpek çocuğu bıraksın diye en çok ben vurdum. Çocuğu sallayınca vicdanım el vermedi. Kız kardeşim çığlık atınca neye uğradığımı şaşırdım.” diye konuştu.

Kadir Coşkun ise köpeğin kayınbiraderini yere yatırarak altına aldığını ve yumrukla vurarak müdahale etmeye çalıştığını kaydetti.
https://www.aa.com.tr/tr/gundem/sivasta-kopegin-saldirdigi-2si-cocuk-4-kisi-yaralandi/3118694

3 Beğeni

Bu köpek konusunda özellikle satışı konusunda ciddi denetim gerekiyor. Herkes kafasına göre satış yapıyor daha sonra ne olduğu belirsiz. Adam köpek alıyor bakamıyor sokağa atıyor. Yani belediyeler ne kadar yakalayıp kısırlaştırma da yapsa yetersiz kalıyor. Bir şekilde bu hayvanları bir yere toplayıp tüm masrafları özellikle en ufak şeyde ses çıkartan sözde hayvan sevicilerden tahsil edilsin. Kızanlar olacaktır ama ben sokakta köpeğe karşıyım

2 Beğeni

Aslında çözüm çok basit ama biz insan hayatını ikinci plana atmayı yeğliyoruz
Çok üzücü!

Muş’ta bir kişi sahipsiz köpeğin saldırısı sonucu yaralandı
Merkeze bağlı Çöğürlü köyünde dün camiye gitmek üzere evinden çıkan 55 yaşındaki Sefer Kül, sahipsiz köpeğin saldırısına uğradı.
Köpek önce dizlerine, daha sonra yüzüne saldırıyor. Dudak ve burun kısmında ciddi bir yaralanma mevcut.
Burnundan, dudağından ve bacağından yaralanan Kül, yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı.

2 Beğeni

Neredeyse bölücü terör olayını geçti diyebiliriz bu konu

2 Beğeni

Hayvanları hepimiz seviyoruz, hepimiz elimizden geldiği kadarıyla beslemeye de çalışıyoruz ama sorunları da göz ardı etmemek lazım. Özellikle ilgili sivil toplum örgütlerinin bu konuda daha yapıcı olmaları ve ellerini taşın altına koymaları gerekiyor.

1 Beğeni

Köpek dehşeti! 7 yaşındaki çocuk ağır yaralandı

Kayseri’de, köpeğin saldırdığı 7 yaşındaki Yakup A., başından ve kolundan ağır yaralandı.

Olay, saat 12.00 sıralarında Melikgazi ilçesi Bahçelievler Mahallesi’ndeki küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çadırların bulunduğu alanda meydana geldi. Bağlı köpek, yanına giden Yakup A.'ya saldırdı. Yakup A., başından ve kolundan yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine polis, Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan Yakup A., ilk müdahalenin ardından Kayseri Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis, köpeğin sahibi A.H.'yi gözaltına aldı.

Saldırı ve parçalanmaların insanlarda bıraktığı travma bir tarafa dursun, insanların artık belirli saatlerden sonra sokağa dahi çıkamadığını görüyoruz.
Zombi filmlerindeki gibi en az 50 köpek avının gelmesini bekliyor…

Olay, 4 Mart günü Mamak ilçesi Cengiz Topel Mahallesi’nde boş bir arazide meydana geldi. 10 yaşındaki Beray Akın ile bir arkadaşı evlerine döndükleri esnada arazide ‘başıboş’ halde bulunan köpek sürüsünün saldırısına uğradı. O esnada telefonuyla çevreyi video kaydına alan kız çocuklarının yaşadığı korku anbean cep telefonu kamerasına yansıdı. Olaydan sonra kızının gündelik hayatında sıkıntılar çektiğini dile getiren anne Rabia Akın, mahallerinde son zamanda çok fazla sahipsiz köpek dolaştığını söyledi.
“Kızımın psikolojisi çok kötü”
Kızının hala korktuğunu dile getiren anne Akın, “Burası o kadar çok köpekle dolu ki. Akşamları ve sabahları sayıları 50’yi geçiyor. Köpekler burada sürü olmuş, direkt saldırıyorlar. Kızımın bacaklarında morluklar var. Bu başımıza gelen ilk olay değil. Saat 5’ten sonra resmen karantinaya giriyoruz. Markete bile gidemiyoruz. Her yer köpek dolu. Kızımın psikolojisi çok kötü. Bugün kursa gitmek istemedi, benim götürmemi istedi. Biz de korkuyoruz ve gidemedik” ifadelerini kullandı.

1 Beğeni

Burada çözüm üzere konusalım neler yapılabilir hepimizin için yanıyor malesef ona buna hakaret etmekle malesef problem cozulmez

Hatta iyi fikirleri bir vatandaslık görevi olarak gerekli yerlere bildirelim buraya yazalım sonucları felan yoksa burda bu konu hakkında yazmanın tartısmanın bir faydası olmaz kimseye

2 Beğeni

mesajları silmeniz önemli değil ben zaten çok popüler bir forum sitesi olan donanımhaberde zaten aynı postu yetkililerin gözüne soktum. ama sizin sitenizin imajı için iyi olmuyor bu posta hiçbir zararlı bir şey ve siyaset yoktu.

Başıboş it sorununun tek çözümü itlaftır. Gerisi adice bir oyalama taktiğinden fazlası değildir. Ve sorunu çözecek olan da halktır. Devletle birlikte değil devlete rağmen. Peki ne zaman? Devlete tapmayı bıraktıkları zaman. O gün gelinceye kadar çocuklar parçalanmaya devam edecek.

1 Beğeni

Hocam postta sıkıntı yok mesajınızda bela kin genel hakaret içerikli mesaj var burası DH,ekşi vs gibi herkesin rahat sallayacağı bir platform değil orda herşey serbest site kurallarını okumanızı tavsiye ederim

Bu konunun varacağı bir nokta yok konu klit

3 Beğeni