Bursa - Acemler Kavşağı ve Yan yolu

Acemler kavşağı ve yan yoluyla ilgili haberleri ve gelişmeler bu başlık altında paylaşalım.

acemler-de-1000-araclik-kapasite-artisi

Nilüfer deresi üzerine yeni köprü imalatı başlaması ile birlikte yan yol çalışmasının da başladığını sandık ama yine hevesimiz kursağımızda kaldı. Yeni yapılan köprü üzerine yaya kaldırımı yapılmıştı ve bir tane de otobüs durağı konulmuş. Sanırım Bellona önünde bulunan durak kaldırılacak. Kaldırılması da iyi olur, trafiğin düğüm noktası

Asıl proje bu projeye sağdık kalıp acemler köprüsünün yanına yapılacak tüp geçitle beraber yan yol imalatı yapılmalı tahminimce o yüzden şuanki çalışma sonlandırıldı bu şekilde yapılmadığı sürece bir mantığı olmayacak.

Fotoğrafı paylaşınca aklıma geldi @EfeBursa Acemler Aktarma Merkezine yapılacak durak üstü yapı için demir ayaklar bırakılmıştı, sonra o demirleri reklam afişleri ile kapatmışlardı ancak o afişlerde kaldırılmış. Sanırım burada da nihayet çalışmalara başlayacaklar gibi duruyor. Tabi BBB tarafından her zaman ters köşe itinayla yapılır o ayrı :smiley:

Yaza kadar o çatıyı yapmaları lazım @mustafag bildiğin millet kızarmış tavuk oluyor ben dahil arada b 17 a ya bindiğim için downtowna ve yunuseline gidenler gelenler için önem arz ediyor çatı.

Güneşi geçtim yağmurdan ve rüzgardan korunmak içinde ideal olacak. Alt tarafı bir çatı yapılacak ama o bile hemen yapılamıyor. Bende B16/A için çok kullanıyorum burayı

Kaynak: - - Bursadabugun.com
Bugün bu adımlardan 1, 2 ve 3 tamamlandı, 4 ve 6 yapılmadı
5 inşaatı devam ederken farklı amaçla kullanıldı…

Şu 5 i yapsalar acemlerle ilgili daha bişey beklemiyorum artık yeni ana arterlere bakacağız.

Aslında 6’da şart oldu abi yalnız binaların kamulaştırılıp yıkılması gerekli…

6.madde için aslında o bölgede kentsel dönüşüm projesi var. Hastane açıldıktan sonra oraya el atarlar

Dikkaldırım Kentsel Dönüşüm Projesi tıpkı Beşyol Kavşağı’nda olduğu gibi bir yöntem izlenecektir.

Dün konuşmuştuk acemler yan yolunun tüp geçit yapılarak mudanya kavşağına kadar gideceğini bu görselde görüyoruz yol acemler kavşağının gerisinden başlıyor.