Bursa - Atatürk Spor Salonu

Kaynak: Atatürk Spor Salonu yapım ihalesi tamam - İhsan Aydın

3 Beğeni

Yapılacağı alan millet bahçesine dahil edilmeliydi ihale yapıldığına göre yapacak bişey yok umarım güzel bir mimari olur.

1 Beğeni

Bende alanın Millet Bahçesine dahil edilmesinden yanaydım maalesef olmadı, Spor Salonunun buraya yapımı aslında bir tartışma konusu, bu arada takip ve kayıt numarası sebebiyle ihale metnini paylaşıyorum, bakalım sonuç ne olacak:

3 Beğeni

Kaynak: Meclis listelerinde denge gözetildi mi? - İhsan Aydın

1 Beğeni

Bu yapı tamamlandığında acaba Bursaspor’un Erkek Basketbol Takımı müsabakalarını burada mı oynar?

3000 kapasite, Bursa için çok az değil mi? Daha büyük olması gerekmez mi?

Yerinde yapılacağından alan kısıtlaması nedeniyle seyirci kapasitesi de az ne yazık ki

Nilüferde 8 bin kişilik salon var bununda bu kadar olmasını isterdik başka bir arazide ama yerinde yapılacağı için eski kapasitesine yakın şekilde yapıyorlar bursa basketbol şehri 2 tane büyük takımı var kapasite azda olsa belli maçlar bu salonda oynanabilir.

Kaynak: ATATÜRK SPOR SALONU TEMEL ATMA TÖRENİ

Defalarca maç yapmıştım eski salonda tofaşın 2 yıl üst üste şampiyon olduğu sezonlardada alt yapıdaydım.Yerinde yenilenmesi güzel keşke daha büyük bir yerde daha yüksek kapasiteli olarak yapılsaydı neyse artık inşaatın bitmesini bekleyeceğiz.

1 Beğeni

Kaynak: Atatürk Kapalı Spor Salonu tekrar ayağa kalkıyor

Hayırlı olsun özellikle alt yapı maçlarının bolca oynanacağı yeni bir salon olmasıda güzel bursasporda belli lig maçlarını burda oynayabilir.

1 Beğeni

Mustafa başkan olması gerektiği gibi kapasiteyi yetersiz bulduğu için şuanlık imalatı durdurmuş Proje revize edilecek.

Kapasitenin artırılması olumlu ancak söylenene göre 5 bin kişilik olacakmış. Oraya daha büyük olmasi zor zaten. 3 bin ile 5 bin arasinda bence pek fark yok.

Başka bir yere 16 bin kisilik hem basketbol maçlarının, hem de çeşitli organizasyonların yapılabileceği bir salon lazım.

1 Beğeni

Buttim’in oraya yap adam akıllı bir salon geç. Evet yerinde yapılması güzel bir konu ama şehir içinde artık bu tarz yapılara gerek yok diye düşünüyorum.

Belki yer konusundada değişim olur bu alana halkın kullanımı için baska bir şey düşünülebilir.

1 Beğeni

Burasının kapasitesi az diye biraz daha artırıp burayı öyle yaparlar. Eğer Bursa’nın büyük kapasiteli bi salona ihtiyacı varsa ( bu çok bildiğim bir konu değil, bu konuda bilgisi görüşü olan arkadaş varsa bizi aydınlatsın) daha sonra buna uygun bir yer bulunur. Burasını yıkıp yerine yapmamak olmaz. Bursanın simge spor yapılarından birisi. Tarihi önemi var burası butik olarak dursun. Dediğim gibi büyük kapasiteli bir salona ihtiyaç varsa onun için daha sonra yer bulunur. Yapmış olmak için yapmamak lazım bişeyleri. Sonuçta Tofaş salonu yeni ve güzel bir salon. Birde burası olacak. Yeterli olur Bursa için diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi tam bir bilgimde yok. Bilgili olan bir arkadaş bizi aydınlatsın.