Bursa - Kuzey Bulvarı

Bursaya yapılması en gerekli proje maalesef uzun süredir göstermelik ödenek ayrılıyor.2019 ulaşım master planında yol gösterilmişti.2024 bütçesinden 1 milyon tl ayrılmış.

Yakın dönemde yapılacağına inanmadığım bir proje. Belki yeni botanik kavşağı ile birlikte RTE bulvarına bağlanması işi yapılır ama Kestel-Buttim arasının yapılması uzun zaman alır

3.çevre yolunda büyük değişimler söz konusu yol 11 eylül bulvarının sonundan başlayıp istanbul yoluna ordan rte bulvarına gidiyor. rte bulvarı 3+3 şekline genişletilip hamitler üzerinden mudanya yoluna bağlanıyor bu büyük bir değişim ayrıca akpınar tüneliylede ata bulvarına bağlantı veriliyor bu projeyi bitirsin bursa tarihine geçer alinur aktaş.

Büyükşehirdeki başkan değişiminden sonra seçim zamanı yapılacağı söylenen kuzey bulvarı projesini koyalım güzergahı zamanla değişmesi muhtemel bana göre ama mustafa bozbey başkanın en önemli projesi olacak bana sorarsanız 5 yıl sonunda bu proje biterse bursa trafiğide rahat bir nefes alır.

1 Beğeni

Efe Abi bu güzergah mevcut Çelebi Mehmet Bulvarı güzergahının çevre yoluna bağlanmış hali gibi duruyor değil mi?

Yok değil bu başka bir güzergah olarak çizilmiş ama ben güzergahın değişeceğini düşünüyorum planlara işlenmiş güzergahlar var onlarada uyabilirler iş başı yapsınlar büyükşehir mühendisleriyle görüşmeler olacaktır bilgi alışverişine göre en doğru güzergah belirlenir.

Bu güzergahı oluşturmak için zaten en az bir dönem kamulaştırma sürer.
Ama lakin Panayır tarafından gelen yol Yunuseli Bulvarı’na ordan RTE Bulvarı’na ordan Ata Bulvarı’na bağlanırsa hem yapımı daha kolay olur hem daha işlek olur hemde bu güzergah hazır gibi zaten. Sadece bağlantılar yapılması lazım.
Peki bu Hamitler tüp geçidi falan ne olacak Efe Abi şimdi. Bozbey devam ettirir mi bu projeyi sence? Çok akıllıca ve gerekli bir proje. Şehirdeki mevcut tek yolu ikiye çıkarmanın en önemli adımı burası. Bozbey ne yapar acaba?

Bence yapacak orası projelerde birleşik zaten tünel olmadan ata bulvarı rte bulvarı birleşemez hatta ilk projelerden biri olabilir akpınar tüneli.

Bozbey Kuzey Bulvarı’nı oluşturur şehirdeki ana arter sayısını 2’ye çıkarırsa kahraman olur. Bence ilk yapacağı iş burası olmalı. İnşallah burdan başlar.

1 Beğeni