Bursa Teknosab

Teknosabla ilgili gelişmeleri bu başlıkta paylaşalım.

2 Beğeni

Bu sanayi bölgesinin tam anlamıyla faaliyete geçmesi sanırım 2026 yılını bulacak gibi duruyor. Şuan bu sanayi bölgesinin hemen yanında Deri İhtisas OSB var ve yeni bir komşu olarak Tekstil Boyahaneleri İhtisas OSB kurulumu mevcut. Bölge tam anlamıyla bir OSB bölgesi oldu. Bu kadar büyük OSB alanı olunca tabi ki toplu konutta otomatik bir şekilde geliyor. Bölgede TOKİ’nin konut projesi mevcut. Bursa ile Karacabey arasında kalan bu bölge ilerleyen dönemde belki de Bursa’nın yeni ilçesinin oluşturacak bir bölge.

1 Beğeni

Merhaba, önceki forumda Bursa’da değerlenecek araziler başlığı vardı,teknosab etrafı ile ilgili yazışmalar oluyordu şimdi bulamadım.bilginiz varmı…güzel paylaşımlar oluyordu şimdi de olsun isterim,bu konuda ne yapılabilir
Teşekkür ederim

4 Beğeni

Merhaba aramıza hoş geldiniz projeler ile ilgili başlık açmak isterseniz Şehir Projeleri & Alt Yapı - WowTurkey buradan istediğiniz şehir için açabilirsiniz

1 Beğeni

Benzer başlık mevcut aslında:

Bursa’da yatırımlık araziler… başlık bu…buradan takip edebiliriz…

https://wowturkey.net/t/bursada-yatirimlik-araziler

3 Beğeni

TEKNOSAB’A RAYLI SİSTEM VE KONUT SİNYALİ

Bundan sonra özel okullar ve hastanelerin ihtiyaç nerede varsa orada yapılacağını sözlerine ekleyen Mustafa Bozbey, “Özel okullar tek bir yerde olmayacak. İhtiyaç nerede varsa oralarda yapılması lazım. Yada özel hastane yapılacaksa ihtiyacın olduğu yerde yapılması lazım. Sanayi maalesef batıya kaydı. “Daha sanayi yapılırken çevre yolu tıkanacak” dedim. Ben bir süre vermiştim ama o verdiğim süreden önce tıkanmaya başladı. Yeni sanayi bölgesindeki o fabrikalar çalışır duruma gelsin çevreyolu adım adım gidecek. Mutlaka ve mutlaka yeni sanayi bölgesine raylı sistemin ulaşması lazım. Bunun başka bir çözümü yok. Raylı sistemin mutlaka TEKNOSAB’ın ortasına kadar ulaşması ve oradan dağılması lazım. Hep şunu söyledim. Bir sanayi bölgesinin yapılması demek; orada sosyal ve kültürel alanların da oluşması demek. En önemlisi konut alanlarının da orada olması demek. 100 hektar bir alanda sanayi bölgesi yapıyorsanız, daha büyük bir alanda konut, iş yeri ve sosyal alan ihtiyacı doğuyor. Bunları düşünmeksizin yapılan planlar da bu kenti yaşanmaz hale sokuyor. Gelişmiş toplumlarda sanayi alanları oluşturulurken mutlak şartla bu planlarla birlikte oluşturuluyor. Önce konutlar başlıyor, sosyal yaşam ile ilgili tesisler yapılıyor sonra sanayi tesisleri kuruluyor. Orada çalışanlar buralarda oturup faydalanmaya başlıyor. Trafiğin bu denli sorun olmasının sebebini sadece zaman açısından değerlendirmemek lazım” dedi.