Bursa - Yeni Hastane Yatırımları [Sağlık]

Bu başlıkta Bursa il genelinde yapımı planlanan, şuan yapımı devam eden özel ve kamuya ait hastane yatırımı haberlerini paylaşma adına açılmıştır.

Geçenlerde Olay Medya’yı ziyaret eden Sayın Vali Mahmut Demirtaş şuan şehrin gündeminde olan yeni hastane yatırımı için ufak bir demeç vermiş:

Blok alıntı: **Bin yataklı yeni hastane İstanbul Caddesi’nde Orman Fidanlığı arkası ve Demirtaş’ta Orman’a ait iki araziden birine yapılacak. Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi ve Çekirge Hastanesi bittiğinde sağlık hizmetleri rahatlayacak.
**

Yeni yapılması planlanan kamu hastanesi İstanbul yolu üzerinde olacak. Doğu-batı ekseninde büyüyen bir şehir için burası ortak nokta.

Çekirge Hastanesi malumunuz Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’ne taşınacak ve bu nedenle eski bir hastane olan ve depreme dayanıksız olan Çekirge yıkılacak. Keşke yeni yapılacak olan hastane Fizik Tedavi Hastanesi olarak yapılsa. Çünkü eski Askeri Hastane olan ve şuan sivil kullanıma açılmış Bursa İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi binası hem yetersiz hem de depreme dayanıksız bir bina. Umarım yetkililer tarafından burası göz ardı edilmez.

Ali osman sönmez devlet hastanesinde uzun süredir bir durgunluk var umarım yaz aylarında biter artık.

Kaynak: Bursa'ya yeni hastane! Bakın nereye yapılacak? - Olay Gazetesi Bursa Gazetesi Bursa

1 Beğeni

Kaynak: Kentin doğusunda dev hastane için formül: Yüksek İhtisas’ta Yıldırım Şehir Hastanesi - Ahmet Emin Yılmaz