Bursaray Hat 2: Uludağ Üniverstesi-Görükle Uzatma Hattı

Görükle hattıyla ilgili haberler ve gelişmeleri bu başlık altında paylaşalım.

3 Beğeni

Hatla ilgili uzun süredir bir gelişme olmadı maalesef görükle daha uzun yıllar bu hattı bekleyecek anlaşılan.

1 Beğeni

Genel seçim yapıldığından göstermelik temel atma töreni olmuştu. Şimdi bir benzerini yerel seçimde bekliyorum. Açıkçası Bakanlık Şehir Hastanesi uzatma hattını bitirmeden buraya pek başlanacağını sanmıyorum. Aslında en azından depo sahası için çalışmalar başlasa güzel olur. Belediye’de yeni araç ihalesine çıkıp o da yol almış olur.

Alinur aktaş lansmanda görükle etabını kurutuş mahallesine uzattıklarını ve hattın 5.5 km ye çıktığını söyledi yeni yerleşiminde faydalanacağını dile getirdi hattın imalatına bu yüzden başlanmadığını ben anlamıştım son konan görsellerden hayırlısı olsun seçim sonrası artık başlanır.

2 Beğeni

https://twitter.com/Alinuraktas70/status/1765289799760445622?t=Nedjau4-H7jB7-0Us4sJBw&s=19

Hattın kuruluşa uzatılması çok yerinde oldu lansmanda alinur aktaş açıklamiştı ama bu videoda artık kesinleşmiş oldu.

1 Beğeni

Görükle 2 ile Kurtuluş istasyonları arası hat nasıl olacak merak ediyorum. Çünkü Görükle 2 istasyonundan sonra hat düz ve yer altından gidecekse orada ciddi kot farkı var. Anafartalar caddesinden yer altından gitse sanki daha makul gibi. Net projeyi bir görsek soru işaretleri gidecek

Proje tam bir muamma nerden geçirecekler kurtuluş istasyonu nerede olacak hiç bişey belli değil benim tahminim göçmen kontları yonca kavşağının yanındaki yeşillik alanda olacak en makul yer orası ama oraya nerden gelecek onu göreceğiz.

1 Beğeni

Bizler de projenin Kızılcıklı-Başköy ayağı ile ilgili heyecan içerisindeyiz. Ancak gördüğümüz kadarıyla uzun bir süre beklememiz gerekecek. Kızılcıklı durağının nereye yapılacağı ile ilgili herhangi bir bilgi var mı?

Kızılcıklı durağı hasanağa toki konutlarının yanındaki futbol sahasının önüne yapılacak bir diğer durakta yeni yapılan nilüferium sitesinin önünde olacak tabi bu hat çok uzun yıllar bekler şimdi bizim içinde çok önemli hale gelen kurtuluş istasyonunun açılmasını bekleyeceğiz o bitti mi üniversteye gitmeye gerek kalmadan metroya bine bileceğiz tahminimce 1 t ring otobüsü olup bizi kurtuluş istasyonuna bırakacak bu 3 yıl içinde gerçekleşebilir

1 Beğeni

Evet şuan Bursa’ya ulaşım kapımız maalesef 1T ve minibüsler. Bu proje umarım en kısa sürede başlar ve biter. Bizlerin ulaşım sorunu da bu şekilde ortadan kalkmış olur.

Bu kadar yoğun yapılaşmanın oldu bir bölgede neredeyse tüm projeler bu yıl tamamlanacakken hala minibüslere mecbur olmakta ayrı bir sıkıntı otobüs hat sayısı kurtuluşa metro bitene kadar artmalı 2T hattı açılıp naim süleymanoğlu caddesi aktif hale getirilmeli belediyemizin keyfi olursa yapacak bakalım.

3 Beğeni

Minibüslerle ulaşıma devam ama en basitinden Görükle hattı açılınca en başta Görükle minibüsleri ne yapacak bilmiyorum. Mecburen Kestel minibüsleri gibi dönüşüp o bölgeye hizmet gösterecekler gibi duruyor, yoksa dönüşüm yapmazlarsa durak olarak kaybeden taraf olurlar

Aynen öyle bence dönüşüme girip kartlı sisteme geçerek yeni hatlarda devam etmeliler bu şekilde bursaray kurtuluşa gelse bile ring hatlarıyla işlerine devam edecekler öbürtürlü sıkıntı yaşarlar.

Kaynak: Başkan Aktaş, “Raylı sistem hattı 89 kilometreye çıkacak”

Şu 3 yılda biter inşallah bölgenin çok büyük ihtiyacı var bence hastane etabından daha bile önemli olabilir.

Kaynak: Dündar hedefi: Bursa ipeği canlanacak, 11 noktada kentsel dönüşüm yapılacak - Ahmet Emin Yılmaz

Cumhurbaşkanını oraya götürürler mi hiç şuanki istasyonu gösterip ordan başka yere götürürler plan yapılmıştır.

1 Beğeni

Kaynak: Bursa'nın yeni metro hattı projesinden kötü haber! Başkan Bozbey; 'Böyle bir proje aslında yok' - Olay Gazetesi Bursa Gazetesi Bursa

3 Beğeni

Kaynak: Bunun adı seçim cezası: Görükle metrosu hayal, 68 vagon alımı Büyükşehir’e kaldı - Ahmet Emin Yılmaz

2 Beğeni

Kazandığında sanki ödül mü verdiler de ceza veriyorlar? Kaç yıldır yönettiler, ellerinde kalan en büyük büyükşehir dedik, yine tek yatırım göremedik. 3 kuruş parayla yapılan Bursaray, uab tarafından yapılan istasyondan daha kaliteli. Cezayı kesersen vatandaş da cezayı keser

3 Beğeni