Ege Adaları'nda Gezilecek Yerler

Ege Adaları’nda Gezilecek Yerler

Ege Adaları, masmavi suları, beyaz badanalı evleri ve tarihi kalıntılarıyla Türkiye’nin en popüler turistik yerlerinden biridir. Her adanın kendine özgü bir karakteri ve çekiciliği vardır, bu nedenle her zevke uygun bir ada vardır.

Bazı popüler Ege Adaları şunlardır:

• Santorini: Muhteşem gün batımları ve kaldera manzaralarıyla ünlü bir volkanik adadır.

Alıntı: Santorini - Vikipedi

Alıntı: Santorini - Vikipedi

Mikonos: Canlı gece hayatı ve güzel plajlarıyla bilinen kozmopolit bir adadır

Alıntı: Mikonos - Vikipedi

Rodos: Tarihi Eski Kenti ve Orta Çağ kalesi ile tanınan tarihi bir adadır.

Alıntı: Rodos - Vikipedi

Girit: Yunanistan’ın en büyük adası ve çeşitli manzaralara, plajlara ve tarihi mekanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Alıntı: Girit - Vikipedi

Kos (İstanköy) Hipokrat’ın doğum yeri ve güzel plajları ile bilinen bir adadır.

image
Alıntı: İstanköy - Vikipedi

Ege Adaları’nda Görülecek Yerler:

• Santorini’de: Oia köyü, Imerovigli köyü, Akrotiri antik kenti, Red Beach
  • Mikonos’ta: Little Venice, Mykonos Town, Paradise Beach, Super Paradise Beach
  • Rodos’ta: Eski Şehir, Lindos Akropolisi, Rodos Kalesi, Kelebekler Vadisi
  • Girit’te: Knossos Sarayı, Samaria Gorge, Balos Gölü, Elafonisi Plajı
  • Kos’ta: Asklepion antik kenti, Kefalos köyü, Psalidi Plajı, Tigaki Plajı
1 Beğeni

Bu aralar kimi görsem bir Ege adasına tatile gidiyor.

Yeni yerler görme isteğiyle birlikte tatil beldelerimizde arşa çıkan fiyatlar, işletmecilerin ahlaksızlıkları, kimden ne kopartırsam kâr anlayışı insanlarda tepkiye neden oldu ve insanlar da tercihlerini yurtdışından yana kullanmaya karar verdiler. Tabi aralarında mevcut ekonomik sıkıntılardan dolayı hiç tatile gitmeyenler de oldu. Bu yüzden fahiş fiyatlarıyla ünlenen bazı tatil yerlerinde esnafın sinek avladığı haberleri gündeme düştü.

Açıkçası hiç üzülmedim. Tatil beldelerindeki oteller, restoranlar ve esnaf yerli turiste olmasa da olur mantığı ile yaklaşıyorlardı. Üslup sorunları bir hayli fazlaydı. Davranış problemleri vardı. Düzeleceklerini pek sanmıyorum. Turizm sektöründe eğitimli insan sayısı son yıllarda epey düştü. Özellikle Marmaris - Bodrum çevresinde.

3 Beğeni

Orta halli devlet memuru ailesi ile bir hafta adam gibi tatil yapması için iki maaşını gözden çıkarması gerekiyor. Asgarî ucretliyi düşünemiyorum artık.

3 Beğeni