Eskişehir trafik sorunu ve çözüm önerileri

Eskişehir’de ki trafik sorununu hakkında çözüm önerilerimizi ve güncel haberleri buradan takip edelim.

1 Beğeni

En büyük sorun yıllarca devam eden çevre yolu sorunu her sabah akşam tirencilik oynuyoruz dip dibe gıdım gıdım gidiyor araçlar artık kaldırmıyor tamamen şehir dışından gelenler bu yola uğramaması lazım Şehir dısından bağlantı bir yol cok cok gerekli artık

1 Beğeni

Çevre yolu sorunu olduğu kadar şehir içinde de problemler var. Atatürk caddesinde trafik hergün kilit oluyor.

Şuan her zamanki gibi gıdım gıdım gidiyoruz cevre yolu kilit

1 Beğeni

Eskişehir ölçeğinde bir şehir için halihazirdaki trafik problemi olağanüstü bir durum. Evet nüfusa oranla araç sayısının ülkenin en yoğun sehri olmasinin yanında Şehrin geçmişten bu yana yapilasmasinda da vizyonsuzluk çok bariz. Şehiriçi caddeler ve sokaklar inanılmaz dar ve genisletilemez. Şehrin en önemli caddelerinin uzerinde bir de tramvay ağının kurgulanmış olması trafigi iyice içinden çıkılmaz hale getirmiş. Son olarak çevreyolunun şehrin içinde kalması ve tabiri caiz ise şehri ortasından ikiye bölmüş olmasına rağmen 2007 yılından bu yana Ulaştırma bakanlığınin tozlu raflarından indirilmeyen ve seçimden seçime hatırlanan Güney çevreyoluna kazma vurulmaması şehri belkide ülkenin en kotu trafiğine sahip olan şehri yapmış durumdadır.

2 Beğeni

Balıkesirden dönerken Eskişehir’e uğradık. Muhtemelen Çevreyolu güzergahıydı Ankara istikameti çok yoğundu alt geçitten çıkmak yaklaşık 15 dakikamızı almıştı. Genelde bu kadar yoğun oluyor mu?

Baya hızlı geçmişsiniz hocam :smile: malesef hep böyle yağmur yağdımı dal çık gölet oluyor tamamen felç trafik

Şehir dışından geçecek bağlantı bir çevre yolu olmadığı için bütün yük şehir içi ve dışı ulaşımın yoğunluğuyla beraber şehirin merkezinden geçen çevre yoluna binmekte Boyle oluncada tamamen kitleniyor

1 Beğeni

Ayriyetten Alpu (ölüm yolu) yoluna da bir çare bulmaları lazım artık nice insanlarımızı kaybettik…

1 Beğeni

Bence hem kuzey çevre yolunun yapılıp hem de mevcut yolun giriş çıkışlarının yeniden düzenlenmesi gerekiyor.

Batıkent Ümit hastanesi önündeki kavşak, yol üzerindeki tek ışıklı nokta. Ayrıca baksan içindeki (Metro karşısı) üst geçidin kaldırılması ya da yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Cepleri çok kısa kalıp trafiği tehlikeye sokuyor.

Şehir içi toplu taşımada iki tramvayın birbirine bağlanıp beraber gitmesi sefer sayılarını arttırmadan yolcu kapasitesini iki katına çıkarabilir. Durak uzunluğu müsait olmayanların yerleri değiştirilebilir. Örneğin Kayseri;

Batıkent-Çamlıca ve Çankaya tramvay hatlarının yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Güzergahları çok dolambaçlı. Örneğin: Çankaya hattı Atatürk Bulvarına bağlanmak yerine batıya ilerliyor. Aynı şekilde Batıkent-Çamlıca hattıda Vega Avm’den sonra direkt SSK durağına bağlanmak yerine bir “C” çiziyor. Bu hatların aktarmasız gitmeside çarşıya gidiş süresini azaltıp verimi arttırabilir.

Ssk tramvay dönüşünde ve uluönder dönüşünde tramvay hattının yer altından geçmesininde araç trafiğini rahatlacağını düşünüyorum.

3 Beğeni

Tramvay hatlarına yeni düzenleme şart. Zamanında düşünmeden plansız yapılmış.