İETT Otobüslerinin Bağlı Olduğu Garajlar Hatlara Göre Dağılımları Ve Garaj Değişiklikleri

Bugün Gaziosmanpaşada 2 tane citaro gördüm birinin kodunu alamadım biri M2227’ydi. Silahtarağa’ya doğru gidiyordu araçlar tahsis gözüküyor ama ne için acaba

1 Beğeni

Eğitim araçlarıdır. M2578 Mercedes Citaro G de 1 ay Anadolu garajında parklandı ve eğitim aracı oldu. Şimdi tekrar Şahinkaya garajına geri döndü ve aktif çalışıyor.

Çok ilginç taa Anadolu garajından niye oraya eğitim aracı yollarlar ki? Gopun hemen altında Kağıthane garajı var zaten. Heyecanlandım Avrupaya Citaro gelecek diye :cry:

2 Beğeni

K1071 34TP5791 500T ŞİFASONDURAK TOPKAPI

2 Beğeni

Sitemize hoş geldiniz.

Yine troller basmış siteyi. Araç tüm gün çalışmıyor gözüküyor.

2 Beğeni

Trol demeyelim de , bot diyelim şunlara . İftira atmış gibi olmayayım ama sitedekilerin çoğu bot . Elle tutulur ancak 70 kişi vardır sitede . Yani gecenin / sabahın 5.30 unda ben 40 kişinin aktif olacağını düşünmüyorum şahsen . Sabah akşam 7/24 aktif olan hesaplar var… Hangi insan evladı hiç uyku uyumadan siteyi takip edebilir ? Site yönetimi bile yapamaz bunu :slight_smile:
Şimdi bunları söyledim diye ban atarlar filan :smiley:
Şu şekil mesajları takmadan , konuya devam edelim . Bi değeri olmayan , bot mesajları bunlar

3 Beğeni

Bir şey soracağım, bot hesaplar nasıl oluyor biri bana açıklayabilir mi durumu. Doğru başlığa, İETT başlığına nasıl İETT ile alakalı şeyler yazıyorlar bunu ancak gerçek bir insan yapabilir. Çoğunun profil fotoğrafı bile var. Yani bana bi enteresan geliyor bu durum.

1 Beğeni

Şöyle denebilir :
( Konudan çok sapmadan ) üstte örneğini gördüğümüz üzere , aynı mesaj birden fazla başlıkta hemen hemen aynı zamanlarda atılmış . Bu şüpheli ilk durum . İkincisi , profil fotoğrafı olanlar gerçektir muhtemelen ama profil fotosu olmayan onlarca hesapta mevcut …
Şuan Google üzerinden wowturkeye aratma yapınca , ilk olarak diğer site önünüze çıkıyor muhtemelen . Eğer ki günlük aktif sayılarını yüksekte tutabilirlerse , yakın zamanda geçecektir diye düşünüyorum . İşte botlar burda devreye giriyor . Özellikle bakıyorum , bazen hiç kapanmayan ve sürekli aktif gözüken bazı isimler var . Sayfanın aktifliğini arttırmaya çalışıyorlar . İşe yarıyor orası ayrı mesele . Son günlerde ulaşım başlığında yeni yeni isimler geliyor karşımıza .

Doğru başlığa yazma kısmına gelince , ayarlanabiliyorlar . Discord denilen uygulamayı biliyorsanız eğer , botlar neredeyse bu mantıkta çalışıyor. Yine de tam emin değilim , tam bilgi sahibi olmadan konuşmamak lazım . Günümüz çok modernleşti , böyle şeylere şaşmamak lazım :wink:
Herşeyi 1 tuşla halledebiliyorlar artık

1 Beğeni

55B B-1904
Yeni kasa connecto sefere başlamış haber verdiğim araç savaş petrolün olduğu bölgedeki mukemmel araç olması mutlu etti :smiling_face:

2 Beğeni

O2007’ye kadar olan araçlar da Sultangazi’ye geçmiş gözüküyor. Sanırım hepimiz ters köşe olduk. Kalan araçları nasıl dağıtacaklar merak ediyorum.

3 Beğeni

O2012 bugün 36CY’de çalışıyor. 32 araç muhtemelen Avrupa’da kalacak.

O2013 ise 98Y’ye yapıştı kaldı. :joy: Ama korkarım ki bu hattaki son günlerini geçiriyor. Tabelaları bile bu otobüsleri diğer modellerden çok farklı kılıyor. Bunlardan ayrı kalmak üzücü bir durum olacak.

2 Beğeni

O2004 bugün 98G’deymiş, herhalde bu araç halen Topkapı’da duruyor.

98G’nin bugün Sultangazi’den de araç almış olmasını isterim ama hiç zannetmiyorum. O2004 bence henüz garaj değiştirmedi.

2 Beğeni

İlginç bir durum O2002 O2007 arası aracın 3 tanesi Cebeci hattında çalışıyordu 2 tanesi de Sultangazi garajında park halindeydi bir kaç gün önce.

2 Beğeni

Bugün de O2003 98G’de sefer yapıyor.

O2003-O2032 arası 30 Otokar Topkapı’da kalmış olmalı. 30+ Akia’nın gelmesi an meselesi, bu son kalan Otokarlar da gider.

3 Beğeni

E1000 numaralı Citaro neden sadece 28T hattında sabit? Bir ara 55T’ye de geldi sonra 28T’ye döndü ve şuan sabit çalışıyor. 1 sene olacak böyle. Bilgisi olan var mı bu konu hakkında?

1 Beğeni

@Burak Emin olmamakla birlikte; rotası boyunca eğimi az olan ve yolcusu nispeten az olan hatlarda kullanmayı tercih ediyorlar gibime geliyor. Nitekim bunlardan biri de 28T hattı. 55T ise hem çok yolcusu olan ve fazlasıyla eğimi olan bir hat. Elektrik motoru 55T’de zorlanmış olabilir.

2 Beğeni