İETT ve Enteresanlıklar

İETT ve enteresanlıklar

2 Beğeni

Otobüsün gelmesine sadece 27 bin dakika var.

2 Beğeni

Arkadaşlar ilk defa İETT’ye yaptığım bir şikayet/istek kabul edildi.

Çok mutluyum.

3 Beğeni

İETT’de her garajın araç verdiği hatlar nadir olur.

Bugün 98Y’ye;
Kağıthane Garajı K1169’u,
İkitelli Garajı B4041’i
Topkapı Garajı O1265’i
Sultangazi Garajı O3023’ü vermiş.

İett ye nerden isteklerimizi sunabiliyoruz whatsapptan hangi numaraya mesaj attınız

1 Beğeni

0552 153 00 34
Bu numaradan İBB’ye istekte/şikayette bulunabilirsiniz.
153’ün Whatsapp halidir.

1 Beğeni

2020 pandemide kapanan 15KB Kavacık-Kozyatağı Metro hattının ismi, Yeni Riva Yolu, Kavacık istikâmetindeki durakta halâ yazıyor. “15BK, 15KB ve 15SD bu durakta durur” diye.

4 Beğeni

Bugün Hacıosman Metro peronlarına O11** ve O30** 500T tabelası ile giriş yaptı görünce şok oldum araçların servislerine arac iett’den kontrol ettim O11** 150 O30** 152 hattında çalışıyordu. Acaba neden böyle bir giriş yaptılar :rofl:

2 Beğeni

Güzel bir enteresanlık ve anı :smiley: :slight_smile:

1 Beğeni

İETT Genel Müdürü İrfan Demet’in paylaşımı:

https://x.com/irfan_demet/status/1788631624801796113

:rofl:

3 Beğeni

Sanırım İETT tarihinin, ürettiği en saçma bahanesi olabilir.

15BK ile ilgili benim de bir önerim var ama Beykozlu buna da bozulabilir. :sweat_smile: 15BK’nın Çifteçınarlar - Dereseki arasında çok bir yoğunluk olmuyor. Bu sebeple, her iki araçtan birisi Dereseki’de biri de Çifteçınarlar durağında son durak yapabilir. Bu sayede Çifteçınarlar’dan daha fazla körüklü araç kalkabilir. Araçlar da boşa mazot yakmamış olur. Gerçi İETT buna da olumsuz dönüş yapmıştı.

3 Beğeni

Hayır kesinlikle bozulmam sevgili Vural, bu fikir iyiymiş hatta. Ben Dereseki köyüne kadar giden fazla yolcu görmüyorum (kaç defa son durağına kadar yolculuk yaptım) en baba Ortaçeşme’ye kadar kalabalık oluyor, sonrası bomboş. Bence 15BK hattında 3 araçtan biri Dereseki’ye gitmeli. Yani 8 dakikada bir sefer olduğunu düşünürsek her 24 dakikada bir Dereseki gibi bir köyden araç kalkacak, bu bence müthiş ve yeterli. Çünkü Libadiye-Göztepe taraflarına Kavacık ve Beykoz’un içinden çok yolcu oluyor ve hat körüklü araç istiyorum diye bağırıyor.

Not: 2020 öncesinde Beykoz’da Karsan körüklüler varken o yıllarda araçlar Çubuklu yokuşunu çıkamıyor diye bahane edip körüklü araç vermiyorlardı, şimdi ise son durağı bahane ediyorlar.

2 Beğeni

Yalnız bir şey daha paylaşmak istiyorum; Kundura Fabrikası - Yalıköy arası, Çengelköy’ün içi ve Ümraniye Telekom ile Buyaka AVM arasındaki kısımlara körüklü girmesine karşıyım. Şahinkaya’da 121B dışında körüklü çalıştırmazdım ben. Eldeki araçları uygun kullanabilseler bol bol araç yeter ama amaç ÖHO’ya kilometre yaptırmak. Sorarsan da; ‘Hizmet ediyoruz.’ derler.

1 Beğeni

Bak, elinde 38 tane körüklü Citaro otobüsün var. Bu kadar araç Beykoz’a yeter ama nasıl?

15F Beykoz-Kadıköy 10 körüklü 2 solo Citaro

15 Beykoz-Üsküdar 3 körüklü diğerleri ÖHO

15BK Dereseki/Beykoz-Kadıköy 5 körüklü 2 solo Citaro diğerleri ÖHO

11H Ortaçeşme-Ümraniye 4 körüklü Citaro, 4 körüklü Conecto (Anadolu Garajı), 4 solo Citaro diğerleri ÖHO

121A Beykoz-Mecidiyeköy 5 körüklü diğerleri ÖHO

121B Kavacık-Mecidiyeköy 2 körüklü 1 solo Citaro diğerleri ÖHO

121BS Sultaniye/Soğuksu Mahallesi-Mecidiyeköy 3 körüklü diğerleri ÖHO

15TA Türk Alman Üniversitesi-Kavacık 2 körüklü 4 solo Citaro

11ÇB Kavacık/Çavuşbaşı-Ümraniye bu hattın canı cehenneme! Anadolu Garajı versin körüklü araç

(Kalan 4 tane Citaro G ise arızalı, yedek araç, bakım yapılan araçlar vs.)

Bu yazdığım hatlarda çalışan körüklü araçlar öğlenleri garajda yatmayacak, gün boyu çalışacak gidip gelip. Beykoz gibi metronun olmadığı bir semtte anca…

Çağımızın ötesinde yaşayan bir Akia LF12 :slight_smile:
Bugün ayın 15’i değil mi ben mi geçmişte yaşıyorum yoksa :thinking:

3 Beğeni

Bu yönetimin çoğu işi düzgün değil, 2025 yazmadığına şükredelim.

1 Beğeni

Bilgisayar ve yazılım işi ile meşgul olan biri olarak söylüyorum; Yazılım ile ilgili bir sorun olabilir. Bazı arkadaşlar İETT’yi kötülemek için pusuda yatıyor ama kendilerle naçizane tavsiyem, kötülemek için başka sorun bulmaları.

Gelgelelim, bu sorunun da çözülmesi gerekir. Çünkü diğer problemlerin yanında büyük bir problem olmasa da, sistemi kullananlar için yanıltıcı olabilir.

Açık ara 2000’li yılların en kötü İETT yönetimini kötüleyecek bir ton mesele var zaten, bu zor değil. (İlerleyen yıllarda daha kötüleri de gelebilir tabi.)

“da” bağlacını duyurularında bitişik yazmaları zaten başlı başına bir rezalet.

2 Beğeni

Anlamadığım kötülenmeyecek bir şey olmaması .

Alibeyköye milyon tane hat açıyosun , zaten olanında yolcu yok .

Gidiyorsun otobüs alıyorsun , markayı dışardan geçen birine sor bilmez .

Uygulama yapıyorsun , her saniye çöküyor . Ayrıca araçların yerini bile doğru göstermiyor . (kullandığınız cihazda pil sorunu ortaya çıkıyor zamanla )

Sistem geliştiriyorsun , araç benden 1 gün ileride yaşıyor .

Elinde o kadar kaynak var , bakım yapmıyorsun / yaptırmıyorsun .

ÖHO’nun parasını bile veremiyorsun . Çoğu aracı seninkinilerden bakımlı şu durumda bile

Yardım hattı açıyorsun , talep alacağız diyorsun , talep gelince araç vermemek için binbir takla atıyorsun .

İett’yi pusuya düşürmeye gerek yokki . Ben normal bir insan gibi yaptıklarına baksam zaten bir yerinden patlak veriyor . İett’yi kötülemekle ne demek istediğini zaten anlamadım , zaten yapamıyorlar . Yapabilselerdi, Şilesidir Beykozudur bu durumda olmazdı .

Kusura bakmayın ama İETT’nin kö**ekliğini yapmaya gerek yok .

3 Beğeni