İstanbul'da Bulunan Bütün Hava Alanları

Çoğumuz İstanbul’daki üç havalimanı biliriz yani eski forumdakiler öyleydi ama ben kendi tecrübem ve Google Earth yardımıyla hepsini bulmaya çalıştım

Atatürk Havalimanı Ersin Arşivi
İstanbul’un ilk havalimanıdır 2019 yılında sivil taşımacılıklar İstanbul havalimanına çekilmiştir

Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul’un ikinci havalimanıdır bir metro ile şehire bağlıdır

Ve çoğu kişinin üçüncü havalimanı olarak bildiği İstanbul Grand Airport Bir metro ile şehire bağlıdır

Evet çoğumuz istanbuldaki havalimanların burada bittiğini düşünüyoruz lakin bu şehir çok büyük ve herşeyde olduğu gibi havalimanı sayısıda az değil

Forumda yaşı biraz büyük olanların Rock’n Coke festivali ile hatırlayacağı hazarfen havalimanı Türkiye’nin ilk özel havalimanıdır ve büyük çekmece gölünün yanında bulunur

Samandırada bulunur Askeri bir havalimıdır 2020 covid salgını gerekçesiyle bir kısmı yıkılarak hastane yapılmıştır

Tuzla Askeri Hava Meydanının internette ve forumlarda başka bir görseli yoktur.

Ersin arşivi Pendik Kurnaköy İmuk
İstanbul’un en küçük hava meydanlarıdır ama benim için en özelidir çünkü benim memleketim olan pendik kurnaköyünde bulunmaktadır daha çok model uçakla ilgililer için iyi bir meydandır