Kocaeli Milli İrade Meydanı

Milli İrade Meydanı’nda çatı montajı ve çalışmalar sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın “İzmit meydana çıkacak” sloganıyla duyurduğu Milli İrade Meydanı projesinde çatı montajı ve yer döşeme çalışmaları devam ediyor. Meydanın kısa sürede tamamlanarak hayata geçirilmesi hedefleniyor.

ÇATI MONTAJI VE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Eski Perşembe Pazarı olan kullanılan bölgeye yapılan, içerisinde bulunacak spor ve diğer sosyal alanlar sebebiyle vatandaşların yeni cazibe merkezlerinden birisi olması planlan 50 bin metrekare alanda kurulan Milli İrade Meydanı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Üstü kapalı olacak alanların çatı montajı işlemi devam ediyor. Meydan şekillenmeye başlarken mağaza olarak kullanılacak yerlerin demir iskeleleri konulmaya başlandı. Kapalı alan olarak kullanılması planlanan yerlere de duvar örülüyor.

MEYDAN VE SOSYAL ALANLAR

Meydan içerisinde; zaman içerisinde değişebilir ve yenilenebilir olarak öngörülen, öğrenme, paylaşma ve hareket fonksiyonlarına hizmet eden toplam 3300 m2 tek katlı parçalı kapalı alanlar (105 kişilik çok amaçlı salon, fitness ve spor stüdyosu, kitap kafe, eğitim atölye ve sınıfları, kafe yapıları) yer alacak. Saçak yapısı dışında kalan alanda meydan, etkinlik alanı, kaykay pisti, doğal amfi, çocuk parkı, yeşil alan ve 32 adedi engelli olmak üzere 366 araçlık açık otopark şeklinde planlandı. Meydanın kuru havuz yer alacak ve zeminlerde dökme ve doğal taşlar ile beton kaplamalar yer alacak.
milli-irade-meydani
alismalar-devam-ediyor1


alismalar-devam-ediyor

4 Beğeni

MİLLİ İRADE MEYDANI’NA ÇİM SERİLİYOR

İzmit’in yeni kent meydanı olacak Milli İrade Meydanı’nda toprak alanlara çim serilmeye başlandı.

YEŞİLLENDİRME ÇALIŞMASI BAŞLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Milli İrade Meydanı projesi için çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında çatı montajı ve taş döşeme işlemleri tamamlanma noktasına geldi. Meydanda bulunan toprak alanlara çim serme işlemine başlandı. Yaklaşık 50 kişi ile hummalı şekilde yürütülen çim serme işlemi sonrasında meydanda daha güzel bir görüntü ortaya çıkacak.

SOSYAL DONATILAR YER ALACAK

Meydan içerisinde toplam 3300 metrekare tek katlı parçalı kapalı alanlar (105 kişilik çok amaçlı salon, fitness ve spor stüdyosu, kitap kafe, eğitim atölye ve sınıfları, kafe yapıları) yer alacak. Saçak yapısı dışında kalan alanda meydan, etkinlik alanı, kaykay pisti, doğal amfi, çocuk parkı, yeşil alan ve 32 adedi engelli olmak üzere 366 araçlık açık otopark şeklinde planlandı. Meydanda kuru havuz yer alacak ve zeminlerde dökme ve doğal taşlar ile beton kaplamalar yer alacak.

milli-irade-meydani-yesilleniyor-3

milli-irade-meydani-yesilleniyor-1

5 Beğeni

İZMİT ÇOK GÜZEL BİR MEYDANA KAVUŞACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Milli İrade Meydanı’ndaki çalışmanın yaklaşık bir içinde tamamlanacağını açıklayarak, “İzmit çok güzel yaşayan bir meydana kavuşacak” dedi.

Milli İrade Meydanındaki çalışmanın yaklaşık bir ay içinde tamamlanacağını söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın “ İzmit çok güzel yaşayan bir meydana kavuşacak. Çok az eksiği kaldı. Bir ay içinde tamamlanır. Kütüphane sergi alanı gibi sosyal donatıların yanı sıra iki tanede gençlerin ilgisini çok çekeceğini düşündüğümüz kafe olacak. Göreceksiniz, çok ilgi gören ortasında etkinliklerin sık sık yapıldığı bir meydan olacak. Kuru havuz ve su perdesi de görsel bir şölen yaratacak” dedi.


milli-irade-meydani
alismalar-devam-ediyor1
alismalar-devam-ediyor-3

1 Beğeni

Kaynak: Milli İrade Meydanı gün yüzüne çıktı

1 Beğeni

Proje estetik değil, Bursa’daki gibi vasat geldi bana.

1 Beğeni