Mersin- Mezitli Belediyesi Çalışmaları

Mezitli’nin yeni başkanı işe hızlı başladı, Mezitli sahilinde Viranşehir’den Tece’ye kadar yürüyüş ve bisiklet yolu yapımı başladı

2 Beğeni

Geçen gün Tece sahilinden Çaltana sitesine kadar yürümüştüm ve sahildeki düzensizlik dikkatimi çekmişti. Viranşehir ile Tece arası tıpkı Kültürpark gibi düzenlenirse güzel olur. Plajlara da periyodik bakım yapılmalı. Sigara izmaritleri, moloz kalıntıları ve yabani otlara geçit verilmemeli.

1 Beğeni

Batıda Queenaba sitesi ile AltunÖren 2 sitesi önündeki yaya hatta araç yolu köprü ile birbirine bağlanmalı.
Doğuda Barbaros sitesi ile Linda sitesi önü sahil yolu birbirine bağlanmalı ve jandarma noktaları koyulmalı(örnekleri var) çok ıssız oralar.Bunlar yapılırsa hiltondan bisikletle yola çıkan biri Erdemli sahiline yürüyerek veya bisikletle varabilir.He tabi batıda sahil yolunun bitimi ile Erdemli sahil yoluda birbirine bağlanmalı.En azından sadece yaya yürüyüş yolu.Aynı borderları refüjleri sulama sistemlerini 20 kere değiştirene kadar yeni yollar açarsın aynı parayı kazanırsın… Hem hizmet hem rant…

1 Beğeni

Viranşehir - Tece arasını tıpkı kültürpark gibi yapmak çok zor olmasa gerek. Sadece plaj payı bırakılacak.

Peyzaj ve dekor çalışmaları da olmalı. Kuru kuruya bisiklet yolu ve yürüyüş yolu olmaz. Yerde çekirdek kabuğu, peçete, kum olmaması için sık temizliği de yapılmalı.

Macit’in kültürpark’ta sonradan kaldırılan süs havuzları dokunuşunu bu hatta yeniden değerlendirmek lazım. Bir Akdeniz havası katıyor.

2 Beğeni