Mersin - Silifke - Barbaros (Eğribük) Koyu

Barbaros koyu diğer adıyla Eğribük koyu temiz denizi ve doğal güzelliği ile ön planda olan koylardan biri olmaktadır. Bu koy kamp yapmanın en müsait olduğu koylardan biri olmaktadır.

Barbaros Koyu Hakkında Genel Bilgiler

Barbaros koyu, Mersin ilinin Silifke ilçesinde yer olan ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan koylardan biri olarak ifade edilmektedir. Koyun etrafında Antik Roma döneminden kalma tarihi eserler bulunmaktadır. Bu eserlerden pek çoğunun Barbaros koyunun suları altında kaldığı belirtilmektedir. Herhangi bir tesis yada işletmenin olmadığı bu koy piknik yeri yada kamp yeri olarak kullanılmaktadır. Bu koya gelmek isteyenlerin gerekli olabilecek tüm malzemeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Çünkü koy olabildiğince doğal olan bir yer olmaktadır.

Barbaros koyu, Mersin’in Silifke ilçesine ait olan bir koy olarak belirtilmektedir. Günübirlik gezmenin mümkün olduğu koyda kamp yapmak da tercih edilen aktiviteler arasında yer almaktadır. Barbaros koyunun suları çok soğuk olmamakla birlikte plaj alanı oldukça taşlı olmaktadır.