Mersin - Yenice Lojistik Merkezi

image

Ticaretin ve Ekonominin Can Damarı Mersin Yenice Lojistik Merkezi

TCDD, vatandaşlarımızın hızlı, konforlu, modern ve güvenli seyahat etmeleri, ülkemizi bölgesinin lojistik üssü yapmak için çalışmalarına süratle devam ediyor. TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş’ta demiryolu çalışmalarına hız vererek bölgelerdeki çalışmaları yerinde inceleliyor. Restorasyon çalışmalarına devam edilen Adana Garı’nda incelemelerde bulunan Genel Müdür Akbaş, “Önceliğimiz vatandaşlarımızın ve personelimizin can ve mal emniyeti dedi. Bölgede yapılan demiryolu çalışmaları hakkında personelle görüşen Genel Müdür Akbaş, Kamera Kontrol Takip Merkezi ve Trafik Kontrol Merkezi çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Mersin Garı’na geçen Genel Müdür Akbaş, incelemelerine burada devam etti. Yapımı devam eden çalışmalar hakkında personelden bilgi alan Akbaş, daha sonra ticaretin ve ekonominin can damarı olan Mersin Yenice Lojistik Merkezi’ne geçti. Genel Müdür Akbaş, burada incelemelerine AYGM Genel Müdürü Yalçın Eyigün ile devam eti. Yeni Gar Binası Projesi’nin de konuşulduğu incelmelerde Mersin Yenice Lojistik Merkezi’nde yük taşımacılığı konusunda hedefin yılda 8 milyon ton olması için çalışmalar yapıldığı belirtildi.

Yenice gerçekten de lojistik merkezi için seçilmiş güzel bir nokta. Yeni havaalanı ile birlikte işlevselliği daha da artacaktır diye düşünüyorum.

2 Beğeni