Opel (Otomobil)

Opel hakkında her şey

3 Beğeni

Opel astra j arabam var ön farlarını photon milestone led taktırdım gerçekten harika oldu tavsiye ederim ama arıza yakıyor bilgisayar ekranında bir çok alternatif denememe rağmen sorun çözülmedi tek çözümü var yazılımla çözdürmek onuda uzun süre araştırdım çok az yer yapıyor. bursada bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bana ulaşabilirler yerin adını veririm başka türlü bir çözümü yok astra j de şuan çok memnunum.

2 Beğeni

GM bünyesinde iken sevmediğim bir marka idi ama PSA grubuna geçmesi ile birlikte daha sevilir oldu :smiley: Yalnız şunun altına çizmek gerekli ARGE bölümü iyi çalışan bir marka

2 Beğeni

Valla mustafa general motorun kasa kalitesi yeni araçlar psa ya gidince gitmiş ben 4,5 yıldır kullanıyorum astrajı kasası olsun konforu olsun şuanki opellerden iyi geliyor yeni astrayı test ettik ilk geldiğinde tabiki harika bir araba ama nebileyim benim araba ondan daha bi güzel geliyor belkide alışmışlık bilemem özellikle kasalar gm de iyidi motor ve elektronik konusunda psa tabiki çok daha önde

2 Beğeni

Gelen gideni aratıyor maalesef. Bende de MK3 kasa Leon var, sor MK4 kasa Leon’u sevmiyorum. Cupra Leon için bir şey diyemem :laughing:

1 Beğeni

Aynen zaten adamlar kendileri söylüyor ömürlerini bilerek kısaltıyoruz ki araba satalım diye artık tüketim devri onlar için tabi bu bizim ülke için geçerli değil biz aldıkmı uzun yıllar kullanmak zorundayız artık fiyatlardan dolayı.

2 Beğeni

Bu her üründe geçerli, kapitalizm kuralları vol.99999999

1 Beğeni

Ben de Astra K kullanıcısıyım. Eskiden Hyundai kullanıyordum. Ne yalan söyleyim sorunsuzluk anlamında eski aracımı özlüyorum. Avrupa markaları daha nazlı, kronik sorunları olabiliyor.

2 Beğeni

Opel, 2028 yılına kadar Avrupa’da yalnızca elektrikli araç satacak

Opel, 2024 yılından itibaren tüm modellerinde elektrikli bir seçenek ve 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli araçlar sunmayı planlıyor.

Rüsselsheim merkezli Opel, yenilikçi ve geleceğe yönelik mobilitenin temelini 125 yıl önce attı.

125 yılda Opel’in Avrupa’daki tüm üretim tesislerinden çıkan 75 milyondan fazla araç yollarla buluştu.

Günümüzde ise en çok satan modellerden biri olan yeni nesil Opel Astra da Rüsselsheim’da üretiliyor.

Opel’den elektrikli araç atağı

2024 yılından itibaren tüm modellerinde elektrikli bir seçenek ve 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli araçlar sunmayı hedefleyen Opel, geniş elektrikli ürün yelpazesini herkese ulaştırmayı amaçlıyor.

Opel’in Türkiye planları

Opel, Türkiye’de ise bu yıl içinde mevcutta bulunan Corsa Elektrik, Mokka Elektrik ve Astra Elektrik’e ek Yeni Frontera başta olmak üzere dört yeni elektrikli model sunmayı planlıyor.

Opel’in elektrikli ürün gamı, çok yakında gelecek yeni hafif ticari modelleri ile geniş bir yelpazeyi kapsayacak.

Bu sayede, işletme sahipleri de hemen hemen her amaç için doğru modeli Opel’in ürün gamında bulabilecek.

1 Beğeni

Opel’i bugünlere getiren GM idi. Uzun zamandır onlarındı ve bir sürü katkıda bulundular. Ek olarak bazı Opel’lerin Cadillac, Chevrolet, Buick, Holden ve Saturn hâlleri de mevcut. Vauxhall ile Opel aynı genel olarak ama Opel’de olmayıp da Vauxhall’da olan şeyler de var mesela. Modifiyeli bir Opel Omega olan Lotus Carlton (Lotus, Ekim 1986-27 Ağustos 1993 tarihleri arasında General Motors’a aitti) gibi. Pontiac GTO’nun Vauxhall hâli olan Vauxhall Monaro gibi.

1 Beğeni

Bu çok yanlış bir karar opel markası bunu yaparsa satışlarda çok geride kalır ne olursa olsun her modelin benzinli ve hibrit versiyonlarınıda bir müddet daha devam ettirmeliler büyük üreticilerin vazgeçtiği bu düşünceden opelde vazgeçmeli.

2 Beğeni

2010 model opel combo kullanıyorum.14 yıllık otomobil olmasına rağmen güzel ve dayanıklı bir araba.

2 Beğeni

Alıntı: Webtekno / Facebook

9 Beğeni

Opel, Yeni Hidrojen Yakıt Hücreli Movano’yu Fuarda Tanıtacak

Opel-Yeni-Hidrojen-Yakit-Hucreli-Movanoyu-Fuarda-Tanitacak

Binek araçlarıyla olduğu gibi ticari alanda da sunduğu iddialı modellerle dikkatleri üzerine çeken Opel, 16 – 22 Eylül tarihleri arasında Hanover’de gerçekleştirilecek olan IAA Transportation 2024’te yenilikçi ürün ve hizmetlerini tanıtacak.

Stellantis Pro One standında gerçekleştirilecek toplantıyla kamuoyuna tanıtılacak yeni Opel Movano HYDROGEN, yaklaşık 500 kilometrelik menzili (WLTP1) ve 5 dakikadan kısa süren yakıt dolumu özelliğiyle öne çıkıyor. Markanın emisyon üretmeden yolculuk yapmak isteyenler için geliştirdiği Opel Combo Elektrik ve yeni CARGO kitiyle birlikte Opel Rocks Elektrik de markanın fuardaki parlayan yıldızlarından olacak.

Sahip olduğu üstün Alman teknolojisini, yenilikçi tasarımlarla buluşturan Opel, büyük boy van araçlarına yönelik yeni bir adım daha atıyor. Bu kapsamda yeni Opel Movano elektrikli (BEV) bir araç olarak da sipariş edilebilirken Opel, büyük van araçlara yönelik de yeni bir sayfa açıyor ve aracın hidrojen yakıt hücreli seçeneğini devreye alıyor.

Yeni Opel Movano HYDROGEN dünya prömiyerini Hanover’deki IAA Transportation 2024 fuarında kutlayacak. Opel, hidrojen yakıt hücreli aracıyla 16 – 22 Eylül tarihleri arasında fuar ziyaretçilerine yakıt hücreli yenilikçi konseptinin çalışma şeklinden ve günlük kullanımdan ödün vermeden performansla nasıl bir arada sunulduğunu gösterecek. Yeni Movano HYDROGEN, 5 dakikadan kısa sürede yakıt dolumunu gerçekleştiriyor ve diğer tüm Movano modellerinin sahip olduğu tüm esnekliği ve yük hacmini sunuyor. Bu modele ek olarak, yeni Opel Combo Elektrik ve elektrikli şehir içi mobilite aracı Opel Rocks Elektrik de teslimat hizmetleri için tasarlanan CARGO kitiyle birlikte Pro One standında sergilenecek. Bu üç ticari araç önde gelen lojistik, ticari araçlar ve nakliye sektörünün olduğu fuarda 16 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilecek basın toplantısında tanıtılacak.

Kaynak: Ray Haber

6 Beğeni