Osmaniye- Kent Müzesi

Osmaniye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete açılan Kent Müzesi ile Osmaniye’yi her yönü ile tanımak mümkün. Daha önce sosyal tesis ve düğün salonu olarak kullanılmakta olan binanın Selçuklu mimarisi ile yeniden restore edilerek Kent müzesi haline dönüştürüldü.

Osmaniye Kent Müzesi ile şehrin geçmişi geleceğe taşınıyor. Osmaniye’nin sosyal hayatı, ticareti, siyaseti, tarihi, sanatı, tarımı kısaca geçmişi her yönü ile çeşitli objelerle insanlara tanıtılıyor. Her gün yüzlerce kişi Kent Müzesini ziyaret ederek Osmaniye’yi her yönü ile tanıyor.

KENT MÜZESİ İLE OSMANİYE’Yİ HER YÖNÜ İLE TANIYABİLİRSİNİZ!

Belediye Başkanı Kadir Kara, “Osmaniye Belediyesi olarak bu binayı Kent Müzesi yaparak Osmaniyeli hemşerilerimizin anılarını abideleştirmek ve geçmişten günümüze, günümüzden geleceğe köprü kurmayı amaçladık” dedi.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi; çevre düzenlemesi, dış cephe taş kaplama, mukarnas, çift başlı kartal, arasta çarşısı, kent dükkanları, kent arşivi, çınarlı kahve, şor odası, geçmişten günümüze Osmaniye Yedi Ocak Diaroma, eğitim atölyesi gibi bölümlerden oluşuyor.

KAYNAK-Osmaniye Belediyesi

2 Beğeni

Resimler Bana Ayittir

1 Beğeni1 Beğeni

4 Beğeni


2 Beğeni