Osmaniye Kentsel Dönüşüm Projesi

Osmaniye Kentsel Dönüşüm Projesi (6 şubat Depreminden Sonra Şehirdeki Kentsel Dönüşüm Projeleri)

3 Beğeni

Düziçi deprem konutları (güncel)
4 Beğeni

OSMANİYE’nin Hasanbeyli ilçesinde deprem konutları inşaatları hızla devam ediyor. Bölgede incelemelerde bulunan Vali Erdinç Yılmaz, toplam 206 dairenin teslim edildiğini, 98’inin yakın zamanda anahtarının teslim edileceğini belirterek, "Toplam 514 konutumuzun hızlı bir şekilde yapımı devam ediyor. Kısa bir sürede tamamlanmasını hedefliyoruz. 300 köy evimizin de yapımı sürüyor. Hasanbeyli ilçemizde toplamda yaklaşık 814 konut tamamlanmış olacak” dedi.


images (2)
images (3)
Kaynak DHA

4 Beğeni

Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, Metin Tamer ve Sefa Evler Siteleri’ni ziyaret ederek buradaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.
metin-tamer-ve-sefa-evler-sitelerinde-calismalar-suruyor-1718113990
En Büyük Kayıpların verildiği iki site

3 Beğeni

Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, geçtiğimiz günlerde başkent Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretlerin sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Başkan Çenet, iki günlük Ankara çalışma ziyaretinin detaylarını hemşerileriyle paylaştı.
cenet-daha-yasanabilir-bir-osmaniye-icin-calisiyoruz-1718457489

Başkan Çenet, ziyaretinin ikinci gününde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakan Yardımcıları, Genel Müdürler ve Daire Başkanları ile bir araya geldiğini belirtti. Görüşmelerde Osmaniye’nin çeşitli projeleri ve deprem konutlarının son durumu ele alındı.

Çenet, Karaoğlanoğlu Parkı’nın karşısında bulunan Şehitler Anıtı çevresindeki alanın yeşil alan olarak genişletilmesi ve park alanının büyütülmesi için Bakanlık ile olumlu yönde adımlar atıldığını ifade etti.

Ayrıca, doğu kısımda yıkılan cezaevi yerine konut ve işyeri çalışmalarının başlatıldığını duyurdu.

Başkan Çenet, deprem sonrası ara verilen Salı Pazarı yolundaki kentsel dönüşüm çalışmalarının tamamlanması konusunda Bakanlıktan destek aldıklarını belirtti.

Park Taksi yanında başlayıp Mehmet Eminler Konağı’nın restorasyonunu da içeren kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yaklaşık 10 dönümlük alanda işyeri ve dükkanların yapılmasına yönelik çalışmaların başlatıldığını açıkladı.

Zafer Camii’nin kuzeyindeki yol ile Belediyenin önüne kadar olan kısımda depremde zarar gören yapıların yıkılarak yeniden yapılması için de çalışmaların başlatıldığını belirten Başkan Çenet, kimsenin hak kaybına uğramadan hemşehrilerinin yaralarının hızlıca sarılmasının en önemli öncelikleri olduğunu vurguladı.

İstasyon Caddesi’nde ciddi bir plan revizyonu yaparak yıkılan veya hasarlı yapıların kentsel dönüşümle yenilenmesini hedeflediklerini dile getiren Çenet, cadde sakinlerinin görüşlerini alarak menfaatlerini koruyacaklarını belirtti.

Son olarak, kanalizasyon ve içme suyu hatlarının yenilenmesi çalışmalarının ikinci ve son etabını da Bakanlığa sunduklarını belirten Çenet, daha yaşanabilir bir Osmaniye için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Çenet, Kurban Bayramı öncesi hemşehrilerini saygı ve sevgiyle selamlayarak bayramlarını tebrik etti.
KAYNAKhaberosmaniye.com

3 Beğeni

https://x.com/ibrahimcenet80/status/1810194990523433324

3 Beğeni


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Karaömerli Mahallesi’nde geçen yıl ağustosta yapımına başlanan 192 kalıcı konutta inşaat ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı.

2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan 12 blok, şebeke bağlantılarının da tamamlanmasıyla taşınmaya hazır hale geldi.

Hak sahipleri kurayla belirlenen 192 daireye depremzedelerin bu ayın sonunda yerleşmesi bekleniyor.

“Depremzedeler için sıcak bir yuva oluşturulmuştur”

Sumbas Belediye Başkanı Zeki Demiroğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’teki depremlerden ilçenin de olumsuz etkilendiğini söyledi.

Çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği afette, evlerin yıkıldığını ya da ağır hasar aldığını anlatan Demiroğlu, ilçede depremden etkilenenler için hemen çalışmaların başladığını belirtti.

Demiroğlu, evlerini kaybeden depremzedeler için TOKİ tarafından geçen yıl ağustosta 37 dekarlık alanda başlayan kalıcı konut yapımının tamamlandığını dile getirdi.
KAYNAK malatyasoz.com

5 Beğeni

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu konut İdaresi Başkanlığı 1 ayda tam 1.984 konutun teslimini gerçekleştiriyor. Söz konusu projeler kapsamında Osmaniye’de 192 konut teslim edilirken, Adana’da 1.589 konut ve Bursa’da 203 konut teslim edildi.

Konu ile ilgili olarak paylaşılan detaylara göre Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde, depremden etkilenenler için yapım çalışmalarına başlanan 192 kalıcı konut, taşınmaya hazır hale getirildi.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Karaömerli Mahallesi’nde geçen sene Ağustos ayında yapım çalışmalarına başlanmış olan toplamda 192 kalıcı konutta inşaat ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı.

2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon dairelerden oluşan 12 blok, şebeke bağlantılarının da tamamlanmasıyla taşınmaya hazır hale geldi
KAYNAK emlakkulisi.com.tr

5 Beğeni