Sizce İstanbul'un Trafik Sorunları Nasıl Çözülür

Evet arkadaşlar düşüncelerinizi buradan paylaşabilirsiniz

1 Beğeni

ben 4 tane yöntem düşünüyorum

1 Beğeni

Bence en önemlisi Vapur hatlarının artırılması yada sefer sıklığının artması mesela kadkıköyden beykoza giden adam vapurla gitsinki sahil yolunun trafiği azalsın yada beşiktaşa öyle

2 Beğeni

Çünkü İstanbul denizlerle çevrili bir şehir ve vapur hatlarının çok olması iyi bir çözümdür

2 Beğeni

Benim aklımda 9 tane vapur hattı var
1 Tuzla Pendik Kartal Maltepe Bostancı Moda Kadıköy vapur hattı
2Bostancı Yenikapı Bakırköy vapur hattı
3Bakırköy Yenikapı eminönü üsküdar vapur hattı
4beykoz sarıyer beşiktaş vapur hattı
5avcılar moda vapur hattı(Bence en önemlisi hatta bu hattı deniz otobüsü şeklinde yapıp hızlı bir yolculuk sağlanırsa metrobüsteki kalabalık azalır)
6karaköy bostancı vapur hattı
7 Bostancı Kadıköy Kabataş Aşiyan Beykoz vapur hattı
8Büyükçekmece Avcılar Bakırköy Vapur hattı
9Beykoz eminönü vapur hatlarının saatinin akşam 23 sabah 5 olarak güncellenip sıklığının artması

2 Beğeni

şimdi dersenizki vapurları halk kullanmaz bunun için öce halkın vapurlara ısınması için ilk 1 sene indirimli olacak şekilde kullanıma sokunca halk kullanmaya başlar ayrıca istanbulun turist hacmide büyür

2 Beğeni

Boğaziçi köprüsüyle Fatih sultan Mehmet köprüsünü sadece istanbul içindekiler yani şehiriçi ulaşımda kullanılacak istanbula uğramayıp sadece yol güzergahından olanlar 3. köprüyle direkt kuzey marmara otoyolu ile istanbul dışına şehire uğramadan çıkacak tabi 3.köprüye indirim gerekli

2 Beğeni

tıpkı eskiden olduğu gibi istanbulun önemli bütün semtlerine tramvay ve yahut da raylı sistem bağlantısının olması gerekiyor

2 Beğeni

Mülteciler gitmeden, gurbetçiler gitmeden trafik rahatlamaz. Araç fazlalığı had safha insanlar otobüsler kalabalık diye şahsi araçla gidiyorlar. Vapur seferleri artırılmalı ve en az 150 körüklü otobüs alınmalı. Metro ağı genişlemeli. Bütün bunları tek seferde yaparsan İstanbul’da trafik kalmaz

2 Beğeni

Ayrıca hızray gibi ilin iki yakasındaki önemli semtleri bir araya getiren projeler hızla tamamlanıp çoğaltılmaları gerekiyor

2 Beğeni

Haklısınız istanbulun en önemli sorunu göç sorunu önce bu sorunu çözmemiz gerekiyor

2 Beğeni

Bakın bu fotoğrafı geçen hafta salı akşamı 7.15 de çektim metrodan inip km11 adlı otobüs sırası

2 Beğeni

Anadolu ya teşvik ve iş gücü sağlar, İstanbul’da olduğundan daha rahat ve daha fazla para kazanmayı teşvik et, bak bakalım İstanbul’da İstanbullular hariç kimse kalıyor mu?

2 Beğeni

böyle bir durumda kim toplu ulatışım isterki

2 Beğeni

Rezillik resmen

2 Beğeni

İstanbuldaki ağır sanayi anadoluya kaydırılmalıdır

2 Beğeni

ayrıca istanbula göç yasaklanmalı

2 Beğeni

Aynı fikirdeyiz

2 Beğeni

Ve kapanan Fabrikalar tekrar açılmalı, tamamı!

2 Beğeni

Benim fikrim öncelikle otopark sorunu çözülmeli. Park eden araçlar yüzünden ambulans itfaiye sıkıntı çekiyor. Her yıl binlerce araç trafiğe çıkıyor ama bu kadar araba nereye park edecek düşünen yok. Bütün şehirlerde aynı sorun var. Sarı sitede ilan verirken site otoparklıdır diye özellikle belirtiliyor. Halbuki otopark normal bir şey hatta zorunlu olmalı. Ne kadar doğru bilmiyorum Japonya’nın başkenti Tokyo’da önce arabanızı park edecek yeri satın almanız gerekiyor ondan sonda arabayı satın almanıza izin veriyorlar. Öyle ki bazı yerlerde park yeri arabanın birkaç katı pahalı olabiliyor. Bu kadar paranız yoksa kiralıyormuşsunuz. Yani kapınızın önüne araba park etmek için birilerine ev kiralar gibi park yeri kirası ödemeniz lazımmış.

3 Beğeni