Adana Ulaşımından Haberler 📺

Belediye Otobüsü Otomobile Çarptı!​

Adana’nın Seyhan ilçesinde meydana gelen kazada belediye otobüsü otomobile çarptı.​

whatsapp-gorsel-2024-09-05-saat-173204-a29f5510

Olay, ’nın merkez ilçesi ’a bağlı Sefa Özler Caddesi’nde meydana geldi. Adana’nın en işlek caddelerinden birisinde gerçekleşen da belediye ü otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle belediye otobüsünün tamponu yerinden çıkarken, otomobilin camı kırıldı. Kazanın şiddetine rağmen her iki araçtaki yolcular büyük bir şans eseri yara almadan kurtuldu. Maddi hasarla sonuçlanan bu kaza, bölgedeki trafiği olumsuz etkiledi ve kısa süreli bir yoğunluğa neden oldu

➡️ Trafik ve yaya güvenliğini sağlamak için asfaltlama çalışmaları tamamlanan noktalarda ekiplerimiz Adana Büyükşehir Belediyesi Yol Şube Müdürlüğü ekipleri ile yol çizgi çalışması gerçekleştiriyor 🛣️👇

:round_pushpin:Yüzüncüyıl Mahallesi 85021-85112-85183 sokak
:round_pushpin:Güzelyalı Mahallesi 81097-81098 sokak
002352

002353

002354

002356

Alıntı: Emrah Kozay / X

Son düzenleme:
Adana’da Öğrenci Kartıyla Ulaşım Ücreti Yarıya İndirildi

Adana Büyükşehir Belediyesi, Öğrenci Abonman Kartı uygulamasıyla ulaşımda ücreti yarı yarıya indirdi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Sadece 450 TL’ye 90 biniş hakkı sunan öğrenci abonman dönemini başlattık. 28 yaşını doldurmamış ve Adana’da ikamet eden örgün eğitim öğrencilerini abonman kartlarını almaya bekliyoruz.”

Başvuru Noktaları:

-Öğrenci İletişim Merkezi (Duygu Kafe Karşısı)

-Akıncılar, İstiklal ve Anadolu Lisesi metro hatları

Abonman kartı için gerekli belgeler:

-Eğitim öğretim yılına ait geçerli öğretim belgesi

-1 adet vesikalık fotoğraf

-Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve fotokopisi

-Güncel ikamet belgesi

Not: İndirim Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerde ve metro ulaşımında geçerli olacak.

Konu görüntüleyen kullanıcılar